Putnica

EDIPSOS

915 poruka u ovoj temi

Poštovanje svima, mislim da sam, što se ove teme tiče, prošitao svaki post od 2016-te do danas.

Samo u par postova sam video ( @jaca58) da je neko spomenuo vilu Vergina (koja mene interesuje).E sada, ne bih vas gušio sa pitanjima vezanim za Edipsos generalno, jer sam shvatio kakvo je mesto i šta nudi zahvaljujući vašim iscrpnim ,,izveštavanjima" (hvala na tome:thankyou:)

Ono što me brine je to što mi je na Krfu 2017-te godine zagorčalo letovanje.SMEĆE

Vidim i na FB da imaju sa time problem neki, pa me interesuje sledeće:

1.Da li je neko stekao utisak da tamo ima otpada i sl. (puni kontejneri, gomile pored puta  i sl)

2.Da li sam dobro shvatio da je Edipsos generalno povoljan i jeftin

3.I naravno ako je neko bio u Vili Vergina, da mi kaže utiske pošto sam tamo za 3 nedelje.

*a ovo za smeće, ne shvatite pogrešno, nisam ja rođen na Champs-Élysées-u ili Bakingemskoj palati ali mene je na Krfu to isteravalo iz pameti (tipa koske iz mesare na 50 stepeni u crnim kesama (gomile ogromne )stoje tri dana na 20m od stajališta autobuskog jer neko tamo nešto štrajkuje)

Znam da sam kategorija koja još uvek bira jeftinija mesta sprem novca i znam da je pare - muzika sasvim jasna maksima, ali eto kao i svi za te pare pokušavam da izvučem maksimum.Dok ne dođu neka bolja vremena.

Hvala unapred

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

1. Jako je prljavo iznad banjske plaze, spusta se stepenicama na plazu 

2. Kao i svuda nesto je jeftinije nesto skuplje tipa patike za u vodu su duplo skuplje nego u sartiju, vrv jer su neophodne, prodavnice slicno, restorani slicno

3. U smestaju nisam bila ne znam ni koji je, bili smo u Anemolii i nju toplo preporucujem

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima
 

1. Jako je prljavo iznad banjske plaze, spusta se stepenicama na plazu 

2. Kao i svuda nesto je jeftinije nesto skuplje tipa patike za u vodu su duplo skuplje nego u sartiju, vrv jer su neophodne, prodavnice slicno, restorani slicno

3. U smestaju nisam bila ne znam ni koji je, bili smo u Anemolii i nju toplo preporucujem

Hvala puno 

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ima li sada nekoga u Edipsosu da nam kaze novosti? Mi idemo za 15 dana ?

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Idem i ja za 15 dana, i brine me jedno.

Prevoz na na ostrvu?

Išao bih sa curom do nekih plaža van Edipsosa, (severni deo ostrva) nisam nešto upoznat sa prevozom na ostrvu, pa ako neko zna nešto, molim vas neka piše.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Dobro vece svima

Odlucila sam se za Edipsos ove godine, cula sam da je prelepo mesto. Citajuci vase postove, postajem malo skepticna ? da li neko moze da mi objasni, pored te gradske plaze za koju niko lepo nesto nije napisao, postoji jos neka plazica u blizini? Da li se placa ulazak u te terme, i da li postoji neka lokalna organizacija sto se obilazaka nekih plaza u blizini ili susednih mesta na ostrvu tice? Vidim u postovima razne komentare, ali su uglavnom iz 2016,pa ne znam da li jos uvek vaze. I da li neko zna nesto o smestaju Agnanti? Hvala Vam puno unapred

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima
 

Da li je neko bio u vili Vergina? :)

 

Izmenjeno (Bojance)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima
 

Poštovanje svima, mislim da sam, što se ove teme tiče, prošitao svaki post od 2016-te do danas.

Samo u par postova sam video ( @jaca58) da je neko spomenuo vilu Vergina (koja mene interesuje).E sada, ne bih vas gušio sa pitanjima vezanim za Edipsos generalno, jer sam shvatio kakvo je mesto i šta nudi zahvaljujući vašim iscrpnim ,,izveštavanjima" (hvala na tome:thankyou:)

Ono što me brine je to što mi je na Krfu 2017-te godine zagorčalo letovanje.SMEĆE

Vidim i na FB da imaju sa time problem neki, pa me interesuje sledeće:

1.Da li je neko stekao utisak da tamo ima otpada i sl. (puni kontejneri, gomile pored puta  i sl)

2.Da li sam dobro shvatio da je Edipsos generalno povoljan i jeftin

3.I naravno ako je neko bio u Vili Vergina, da mi kaže utiske pošto sam tamo za 3 nedelje.

*a ovo za smeće, ne shvatite pogrešno, nisam ja rođen na Champs-Élysées-u ili Bakingemskoj palati ali mene je na Krfu to isteravalo iz pameti (tipa koske iz mesare na 50 stepeni u crnim kesama (gomile ogromne )stoje tri dana na 20m od stajališta autobuskog jer neko tamo nešto štrajkuje)

Znam da sam kategorija koja još uvek bira jeftinija mesta sprem novca i znam da je pare - muzika sasvim jasna maksima, ali eto kao i svi za te pare pokušavam da izvučem maksimum.Dok ne dođu neka bolja vremena.

Hvala unapred

Mogu reći da je prošle godine Edipsos bio prljaviji nego 2017. godine. Malo kontejnera a puno gostiju i smeća. Oko termalnih izvora stepenište je ruinirano i puno peska, 

Što se tiče Vergine, da je uporedim sa prošlogodišnjim smeštajem u Nadia, mogu reći da su obe  vile s liftom, stariji smeštaj, Nadia bliže centru i marketu i mnogo, mnogo čistija. Mladje gazde, redovno se peru stepeništa, ulaz, a na pet dana vam promene posteljinu i peškire, komplet očiste studio kao pred ulazak, izbace smeće i daju novi toalet papir. Jedina mana su male terase, ali kad bih opet išla u Edipsos pre bih izabrala Nadiu nego Verginu. Vergina je malo bliža termalnim izvorima, ali ipak za nijansu lošija od Nadie. Plus što nam se putovanje sa agencijom koja prodaje Verginu nije svidelo zbog vodja puta, neudobnog autobusa i čestih pauza noću kad mnogi spavaju a oni vas bude. Ali, za te pare se ne može ni očekivati mnogo više. Novije vile su luksuznije, noviji nameštaj, komfor veći, ali i sami ćete tamo videti takve objekte koji i fasadom i terasama mame poglede. A i iz priče s prijateljicom znam da je im je takav smeštaj bio prelep :)

 

Idem i ja za 15 dana, i brine me jedno.

Prevoz na na ostrvu?

Išao bih sa curom do nekih plaža van Edipsosa, (severni deo ostrva) nisam nešto upoznat sa prevozom na ostrvu, pa ako neko zna nešto, molim vas neka piše.

Imate prevoz busom do plaža van Edipsosa. Puno je agencija u mestu, ali Trogadas travel kod parka vam preporučujem i za izlete i za prevoz do plaža. Ali, pošto ste mladi vi prošetajte 3 km do Svetog Nikole, malog ribarskog sela gde imate bič barove, bolju plažu i manje gužve. Mi smo više puta bili tamo i svidelo nam se što sami odlučujemo kad idemo i kad se vraćamo jer ne zavisimo od polaska autobusa.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Evo preporuke za bič bar u Svetom Nikoli :)ФоÑогÑаÑиÑа коÑиÑника ÎΠΠÎΩ Cafe-Bar-Creperie

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima
 

da li je bio neko u vili tenaro u edipsosu i kakvi su mu utisci

Vila Tenaro se nalazi na kraju Edipsosa  iznad termalnih izvora. Čini mi se da nema klimu već ventilator na plafonu. Takodje su se prošle godine mnogi žalili na buku u tom delu jer je radio noćni bar dugo, pa onda omladina koja odseda u vili, buka i sl. Ona vam je lošija varijanta ako ste malo stariji, željni odmora a i ne volite te uzbrdice. Daleko od centra, od pijace, mega marketa i svih dešavanja. Jedino je blizu termalnih izvora.

 

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima
 

Evo preporuke za bič bar u Svetom Nikoli :)ФоÑогÑаÑиÑа коÑиÑника ÎΠΠÎΩ Cafe-Bar-Creperie

Hvala ti veliko na iscrpnom odgovoru, zaista mi znači, a pravo da Vam kažem od početka sam skeptičan za agenciju Alexandria, ali sada je gotovo, za sedam dana idem.Stisnuću zube...Naročito što je to bila preporuka koleginice iz kancelarije sa kojom radim pa kao, valjda zna da razlikuje dobar/  loš smeštaj, bus i sl...U smislu, na to sam se oslonio al ajd sad.

Još jednom veliko hvala.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Nema na čemu. MI smo puno putovali s  raznim agencijama, ali nam je Alexandria uz Omni turs i Kompas iz Kragujevca na dnu liste. Važno je da dobro putujete, bez problema, a tamo uživajte maksimalno. U Vergini su bolji smeštaji na višim spratovima i s pogledom na ulicu.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Jaca58,znate li nesto o Afroditi studio? Pise da su oko 300m od plaze. 

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ne znam za Afroditi. Pokušajte na mapi koju agencije dostavljaju pronaći je, ali i na bookingu. Ako znamo da se uzana plaža proteže duž celog mesta, izuzimajući termalne vode, može biti u bilo kom delu Edipsosa. Tih 300 m je relativna stvar kad je u pitanju udaljenost od plaže. Može biti u ravnom delu, ali i na manjoj uzbrdici jer nije ceo Edipsos ravan. Ali, u svakom slučaju jedna lepa šetnja do plaže će vam prijati :) Evija je posebno lepa, divan vazduh a opet ne toliko otkrivena i urbanizovana. :)

Sad sam pogledala vašu vilu Afroditi. Baš kako sam i pretpostavila nalazi se dosta udaljeno od termalnih izvora, možda 1 km, s druge strane mesta, iza trajekta i tu dole imate male uzane plaže. Ako vam je za utehu, divno izgleda, mala uzbrdica i bliže vam je seoce Sveti Nikola i plaže s bič barovima koje vredi pešice obići i uživati u kupanju :) Uživajte :)

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

A plaza sv. Nikola je na kontra stranu od termalnih izvora? Da li su plaze uredjene i koliko kostaju lezaljke i suncobrani? I jos jedno pitanje, da li su neophodne patike za vodu, tj. ima li kamenja? 

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26982
    Ukupno tema
    905037
    Ukupno poruka