Putnica

EDIPSOS

915 poruka u ovoj temi

Zdravo svima,

Pre par godina smo posetili Edipsos kada smo letovali u Pefkiju i sad razmisljamo da uplatimo hotel u banji.

Da li je neko bio u hotelu Hara?

Kakvo je stanje sa parkiranjem u Edipsosu?

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Sto se tice parkiranja o tome nemojte ni najmanje brinuti. Prosle godine u julu je bilo parking mesta koliko hocete. Istina, nismo se bas zaletali da kola parkiramo pored stola u kaficu u centru, ali na par stotina metara od pesacke zone parkinga ima. Bili smo tamo 7 dana i nisam primetio da se parking negde placa.

Uostalom na Eviji je sve opusteno, kao da je vreme stalo. 

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima
U 30.10.2016. at 19:52, sandraivlada je rekao/la:

A nesto malo o okolini Edipsosa..Recimo sta ima na oko 4-5 km tj. na pesackoj distanci...

Jedino plaza Agios Nikolau, idete uz more na suprotnu stranu od termalnih izvora i posle 2-3 km je ta plaza. Nije nesto, uska je, put iznad, ali je bolja nego gradska plaza. Najjaci utisak u vezi te plaze su mi ostavile vile sa divno uredjenim vrtovima odmah iza tog puta, verovatno vlasnistvo imucnih Atinjana

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Pozdrav svima, ja imam malo drugačije utiske o Edipsosu i morala sam da se uključim i prenesem iste. Iskreno, meni je Edipsos bio super. Nisam stara, a nisam ni baba, majka sam šestogodišnjeg dečaka i ponela sam lepe utiske iz ovog mesta. Vidim da mnogi hvale Pefki i Neos Pirgos, po meni su to samo malo veća sela, poredeći ih sa Edipsosom. Mislim da uopšte nije problem obići ih jer imaju odlične autobuske linije i brzo se stiže, prvo ide Orei, Neos Pirgos, a Pefki je nešto dalje. Mi smo se jedan dan smrzli u Neos Pirgosu, jer staln duva hladan vetar, da smo se posle dva stata cvokotanja, vratili u Edipsos i uživali na plaži. Ne slažem se uopšte da plaža ne postoji. Plaža je duga i imate izbor po svom ukusu, termalne izvore, šljunak, pesak, ležaljke, pa šta ko voli. Termalni izvori nisu uređeni jer su za sve posetioce, a ako hoćete lux imate Silla spa , pa možete da uživate tamo. U mnogim spa hotelima imate masaže koje koštaju od 3-5 evra. Neprijatno iznenađenje mi je bilo u hotelu Kiprianos, u kome je u popodnevnim satima bio čest nestanak tople vode, a ni sa inventarom, tipa posuđe i natkazne nismo bili oduševljeni, jer smo imali manje od broja osoba. Izlet na Skijatos je divna stvar, pogotovo poseta plaži Kukunaries, gde za 8 evra dobijete lux ležaljke i suncobran. Galaxijas je super snabdeven, a ima i puno raznih prodavnica , poslastičarnica,kafića. Mesto je veliko i dobro snabdeveno. Imate i radnje sa kuvanom hranom, gde vam je poprilična porcija po ceni od 4-6 evra. Takođe imate i specijalitete, kao što su hobotnice i ostali morski plodovi. Noćnog života, tipa diskoteke i klubovi, mislim da nema, ali za jedan opušten odmor, mesto je meni baš prijalo. Voda je na Eviji u svim mestima čista, a krajem septembra smo se kupali svaki dan.

Pogledajte i nekoliko fotografija plaža, restorana sa kuvanom hranom i jednu sa kukunariesa.

e2.jpg

edipsos 1.JPG

e3.JPG

e4.JPG

e5.JPG

edipsos 6.JPG

skijatos.JPG

4

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Edipsos i Pefki se ne mogu ni porediti. Pefki je samo ulica sa cije je jedne strane plaza a sa druge taverne, turisticke agencije, kafici i vidi se da je nastao sa pocetkom razvoja turizma na ovom ostrvu.

S druge strane Edipsos je jedan divni gradic sa svim sadrzajima koje grad ima ukljucujuci i pijacu sa svezim vocem i zacinima, luku gde ribari ujutru prodaju tek ulovljenu ribu, rakove, lignje, veliki broj spa centara, velikim marketima. U njemu su u proslom veku boravili i uzivali u termalnim izvorima i Vinston Cercil, Marija Kalas, nas petar Prvi karadjordjevic..a ima podatka i za rimske vojskovodje.

Sto se tice  plaza i ko ne planira da sparta po ostrvu neka zaboravi na Edipsos. Gradske plaze su ipak ispod proseka. Medjutim, za ove druge sigurno ce uzivanje posle dana provedenog na plazama Evije biti vecernja setnja po Edipsosu i uzivanje u lukamedosima u onoj taverni pored mora. Ko zeli u banju i na more, eto mu prilike..banja na moru :) koja ima neku posebnu dusu i gde cemo se neke sledece godine sa radosti vratiti.

IMG_20160715_220444.jpg

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Pročitala sam čitavu temu i nigde ne nađoh utiske onih koji su boravili u septembru. Planiram da od 10. do 20. septembra idem u Edipsos, pa me interesuje kakvo je vreme, temperatura mora, ima li u tom periodu meduza i komaraca?

Da li se organizuju izleti na vulkanska ostrva i u Atinu s obzirom da je kraj sezone, kakva je situacija sa gužvom na plažama?

I ako neko zna nešto o hotelu Sofia Rooms, bila bih zahvalna da podeli utiske.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima
  1. Pozdrav. Čitala sam puno o Eviji, i još uvek se dvoumim da li odabrati Pefki ili Edipsos (s obzirom da smo mladi bračni par), pa imam dosta nedoumica. Volela bih da mi neko kaže da li u Pefkiju ili Edipsosu ima da se iznajmi skuter?
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

U Edipsosu sigurni ima.

IMG_20160624_113014.thumb.jpg.556618b513

 

IMG_20160626_210502.thumb.jpg.a1df152b68

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Da li neko, ko je bio u Edipsosu, zna cene iznajmljivanja skutera? Da li u sezoni ima i dosta mladjeg sveta? :-)

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Hm... ako misliš na momke i devojke od 15 do 30 godina onda baš i nema toliko puno...ali ima puno mladih bračnih parova sa decom....ali zato skokneš na Skijatos jedan dan i tamo je 80% ljudi koje sretneš upravo ta ekipa od 15-30 :-) ;-)

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Pa ja u suštini tražim mir i tišinu, ali ne bih baš da 10 dana gledam samo babe i dede:-) Onda je možda bolja varijnata Pefki, tamo je više mlađih ljudi! :-D

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ne, nego Neos Pirgos ;-), sa odlasacima u Orei ( peske, kolima, busem) i u Edipsos, a može i do Pefkija :-)

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Da li su tzv. gradska plaža u Edipsosu i plaža Agios Nikolaos bolje od npr. plaže u Nidriju na Lefkadi? (Gledam gde ću u avgustu.) Evia ima ok cene smeštaja, ali plaže - bar ove oko Edipsosa-  me na slikama nikako ne oduševljavaju, sve izgledaju nekako jezerski.  A, opet, Edipsos mi se sviđa kao mesto, ne bih baš u neko selo sa dvadeset kuća.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

More jeste lepo, ali plaze u Ed.su bas male i nakrcane.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Edipsos je, pre svega, termalna banja.

Ima dosta mladih ljudi, ali primetno ima puno penzionera iz Grčke, kao i matoraca iz Evrope. 

Ukupan utisak kojeg ovo mesto ostavlja je nekako "svetski". Tako da ko voli da se šeta po gradu, ovde će uživati. 

2

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26982
    Ukupno tema
    905029
    Ukupno poruka