Putnica

EDIPSOS

915 poruka u ovoj temi

Koliko košta ulaz na plažu gdje su termalni izvori?

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ne košta ništa ulaz na plažu. Tamo nema ležaljki, a bili su neki pokidani mali sucobrani prošle godine.

Mislim da je mimi28 već rekla da svako može da udje u spa centre, ali plati uslugu. 

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Divno. Meni se čini da sam ovde negdje pročitala da je lani bilo 1,80 evra, ali ne znam. U fazi sam da me banja pravo interesuje. ;) Hvala.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

1,8 evra je cena autobusa u jednom pravcu.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Sada se ne placa ulaz na plazu. Nema ni pokidanih suncobrana...

Juce i danas je voda na izvorima bila toliko vrela da nije bilo moguce uci u njih. Trudite se da pre 10 sati ugrabite par minuta uzivanja...

Novost je da su u centralnom delu mesta (kod hotela Avra) ocistili siprazje, postavili suncobrane i drvene lezaljke i napravili kafic.

U spa centre se moze uci uz doplatu. Cena je ista za sve, samo se treba najaviti ranije (bar u predsezoni vazi to pravilo).

Svakoga dana otvaraju po neki hotel i neku prodavnicu. Mesto je veceras ozivelo :)

2

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Okacicu ovaj red voznje od prosle godine na nekoliko tema...

IMG_20150830_080004.jpg

2

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Poštovani svetski putnici, suprug i ja odlučismo ove godine da nam odmor prođe u banji, s obzirom na godine, normalno :), pa imam par pitanja u vezi s tim. Idemo preko Hedonic travel-a, kao i prošle godine, zadovoljni smo pa ne bismo menjali, međutim došlo je do poteškoća sa Vilom koju smo rezervisali i agencija nam je dala opciju zamene, čak je i bolji i skuplji smeštaj u pitanju, bez doplate razlike u ceni, pa hoću da pitam za hotel Diana, koliko je prosečnim hodom udaljen od izvora, supermarketi, pekare, u blizini, te neke opšte informacije... Bila bih zahvalna za odgovore, pozdrav vama na odmoru i uživajte punim plućima... :)

 

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

@Silvija sa Dorćola, vila Dijana se nalazi severno od termalnih izvora oko 200 m. Dakle, nije na obali nego malo blago uzbrdo. Ulicama koje od vaše vile presecaju rt gde su izvori na oko 300-400 m su restorani i centralni deo zbivanja.

Ako udjete u Google maps, pa u Edipsos i ukucate "vila dijana, ediosos" , postaviće vas baš na tu vilu. Zatim udjite u onaj mali mutni pravougaonik dole levo i dobićete vašu vilu i ulicu. Možete tako tapkajući doći do termalnih izvora ili drugih mesta koja vas interesuju.

Kada idete?

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Hvala na odgovoru, međutim na Google maps piše da je udaljena oko 900m od Izvora, pa me to i buni, s obzirom da na sajtu agencije piše 200m, zato i pitam. Inače, idemo 22.8. :)

 

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Evo, sad sam ponovo gledala na Google maps. Od vile Dijana do prve plaže sa termalnim izvorima

IMG_20151106_162320.jpg.452c2e2c158381e9

 

ima oko 400 m. A do one bliže centru 

IMG_20150920_121925.thumb.jpg.b6bc54de3f

 

još stotinak metara.

Jedino vile locirane na samom rtu su blizu svega, kao i one levo od rta ( gledajući sa mora) do 300 -500 m gde je i plaže ma moru sa ležaljkama.

IMG_20150920_120921.thumb.jpg.405b800582

@mimi28, da li možda znaš pošto je najam ovog "bicikla"?

 

IMAG0443.thumb.jpg.8ad9b144ee6bfb326aa90

 

Da li si se kupala u moru i kako je bilo?

Izmenjeno (dujaspasa)
2

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

U Edipsos idemo u junu mesecu, pa me interesuje  da li u mestu ima većih marketa, koliko su  snabdeveni i naravno, da li su cene dosta veće nego kod nas ? Bićemo smešteni u blizini luke.

Hvala unapred!

Izmenjeno (kaal)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

@dujaspasa

Bicikala na iznajmljivanje jos uvek nema u ponudi... Mesto tek spremaju za sezonu. Cak ni cuveni restoran Kapetan kuka jos nije poceo sa radom...

U moru sam se kupala samo jednom. Voda je cista i prelepa, ali za mene je hladna. Iako se mnogi kupaju, za mene je 20 stepeni ipak nedovoljno toplo :) (navikla sam na toplo crveno more).

Mnogi nasi ljudi (a 95% ljudi na plazi su nasi) u plicaku su ogradili dotok morske vode koja se mesa sa onom iz izvora, tako da je u tim "bazencicima" veoma prijatno. Leze tamo po ceo dan i uzivaju.

@kaal Imate Galaksios koji je snabdeven kao malo veci maxi, uz dodatak gornjeg sprata gde je izlozen plazni program i kucna hemija. Cene su skoro iste kao kod nas. 

Zaboravih da kazem da su uveli novo pravilo na grckoj granici - svi putnici autobusa moraju sa pasosima da izadju iz autobusa i predju granicu pesice (ne znam da li je to povezano sa propisima da se hrana ne unosi u Grcku... Niko se iz naseg busa nije zalio da mu je hrana oduzeta, ali sam to procitala u nasim novinama).

Sto se komaraca tice, moram da kazem da ih se pojavilo puno ovih dana...

20160526_091905.jpg

Izmenjeno (mimi28)
4

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Evo jos malo fotkica

Edipsos.jpg

2016-05-27 21.55.57.jpg

20160527_174328.jpg

4

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima
U 27.5.2016. at 8:40, mimi28 je rekao/la:

Cene izleta u organizaciji lokalne turisticke agencije sa kojom saradjuju sve nase agencije:

Atina 25 eur, ulaznica Akropolj 12, ulaznica Muzej 8 
Skiatos 28 eur
Lihada 25 eur sa ruckom

20160527_081930.jpg

28e skijatos?? neko je spominjao na forumu neke povoljnije cijene, ima li neka jeftinija opcija.

ovo 28e je skupo za dvoje da ide :angry:

ja inace odbrojavam dane, sitno, sitno  :):)

nadam se toplom moru.

Izmenjeno (Viktorija357)
1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26982
    Ukupno tema
    905040
    Ukupno poruka