bbking

SIVIRI

1783 poruke u ovoj temi

Pre par dana smo se vratili iz Sivirija i potpuno smo oduševljenim ovim malim mestascem. Smesteni smo bili u hotelu Stathis koji je apartmanskog tipa i nalazi se na samoj obali. Sobe su čiste, prostrane, posteljenu su nam menjali svaki drugi dan, kao i peškire. Zaposleni u hotelčiću su stvarno više nego korektni. Mesto je manje ali ima svega. Nekoliko marketa, girosa, dosta restorana, mesara, imaju pekare, poslastičare . Uz samu obalu i plažu proteže se popločeno šetalište i iznad njega red hotela, restorana, prodavnica ... glavna ulica je daleko od plaže. Plaža je u delu gde smo mi bili smešteni bila čista, čak su je svako drugo veče čistili. Sam ulaz u more je peskovit kao i celo dno. Plićak je dugačak tako da dečicu uzrasta 7-8 godina i stariju slobnodno možete da pustite i da uživate u čistom moru. Voda topla kao nikad. Cene su pristupačne i u poredjenju sa drugim mestima u Grčkoj (od ranijih godina) sve je isto. Blizu Sivirija , oko 8 km je mesto Kalitea koja je nešto veća i u kojoj možete da kuputuje razne krpce, sa mnoštvom restorana i animacije za decu. Siviri je mirano i porodično mesto i što je najvažnije nema mnogo turista iz srbije i makedonije. toplo preporučujemo i Siviri i Stathis hotel svima koji žele lep i pravi odmor, na lepoj peščanoj plaži i u izuzetno čistom moru.

Molim Vas da nam kazete nesto o Castello apartmanima,jedino su oni ostali free,pa se jos mislimo sta cemo.Jesu li blizu stathisa,hteli bi da odlazimo tamo na neki dorucak,sta ima zanimljivo za decu u samom siviriju,,deluje mi mnogo privlacnije od psakoudije koja nam je takodje u igri..

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Pozdrav svima :) Interesuje me neka vila na samoj obali mora (da se sa terase direktno vidi more, a ne pogled sa strane, 30m od plaze i sl.) pa ako neko moze da mi preporuci neku. Unapred hvala :)

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Molim Vas da nam kazete nesto o Castello apartmanima,jedino su oni ostali free,pa se jos mislimo sta cemo.Jesu li blizu stathisa,hteli bi da odlazimo tamo na neki dorucak,sta ima zanimljivo za decu u samom siviriju,,deluje mi mnogo privlacnije od psakoudije koja nam je takodje u igri..

ne znam nista o Castello apartmanima, mi smo i ove godine uplatili Stathis hotel i veoma se radujemo

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Meni Siviri na prvi pogled deluje kao neko socijalno mesto za Grke sa nižim primanjima, taverne u stilu velikih menzi, oronule kućice... ima neki šmek al ne bi se duže zadržavao tamo

mislim da gresis...dosta je mirnije pa ti se zato tako cini...prosetaj malo videces kakvih vila ima

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Mislim da app u Stathisu u odnosno na ono što hotel nudi, na blizinu plaže, na ljubaznost i predusetljivost vlasnika, zaista ima pristojnu cenu i da nije mnogo skup. ako vam četvorokrevetni app koji je na samoj plaži i to ODLIČNOJ za decu , pa da se nelažemo i za nas starije je super, kosta od 40 do 60 eur u sezoni. mislim da to nije skupo. pogledajte malo ponude agencija pa i bookinga .. videćete da je ovo dobra ponuda.

mi smo ove godine prvo uplatili hotel sa PP kod polichrona, ali gledajući slike i prisećajući se sivirija, te kada smo na papir stavili + - za Siviri i Polichrono, pobedio je Siviri te smo na osnovu toga ipak otkazali već uplaćen hotel , uzeli novac nazad (kontiki nam je vratio sve parice čak nije zadržao ni 5% ) tako da smo danas uplatili Stathis. Gazda nam je kao starom gostu dao povoljnu cenu za avgust mesec tako da smo rešili da odsednemo nekoliko dana duže.

pozdrav za sve koji putuju u Grčku i lep provod vam želimo.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

@bbking

Stathis ove godine trazi 45e za jun i 60 za jul, ja sam na internetu mesec dana ne vidim nista povoljnije od toga, ni preko agencije ni preko interneta, a pod uslovom da je na samoj plazi kao Stathis, sto je meni potrebno zbog male dece i bebe. Sta mi preporucujete povoljnije? Jeste li procitali komentar one porodice koja je bila u Siviriju kada su zaradili stomacne tegoba e isto kao u CG od prljavog mora? Sta mislite o tome kada je Siviri u pitanju? Imamo strah od te situacije jer smo prosle godine, na kraju letovanja, svi sem bebe, zaradili tezak stomacni virus (sin nam je skoro dosao do infuzije) bili smo u mestu Kalandra takodje na Kasandri, extra su nam utisci, ali dzabe... da li je od mora? od hrane? od sladoleda? bazena? ne znam...

Pozdrav...Slavica...

prošle godine nas je bilo osmoro u siviriju sto velikih sto malih i niko zaista nije imao ni slicne probleme. bili smo u avgustu mesecu i sve je bilo ok. u letnjem periodu vrlo je moguće da je hrana bila loša, pa možda i neki virus. ne mora da znači da je od mora.. ja vec dva dana imam isti problem u BG bez mora i sivirija pa mi samim tim još teže pada, tako da ... leto je hrana se brzo kvari, virusi caruju na visokim temperaturama ...
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Poštovanje! Odavno već listam po ovom sajtu, a sada sam rešio da se učlanim i napišem koju reč!

Želim da napišem nešto o apart-hotelu STATHIS u kojem sam boravio od 09. - 23. juna 2012. Već godinama porodično idemo u Grčku i nikada ne idemo u isto mesto... smatramo da je Grčka toliko lepa i velika i da treba videti što više. Ove godine smo prvi put preko interneta sami tražili smeštaj i još u februaru kontaktirali vlasnika Stathis hotela - Joanisa. Vrlo predusretljiv i fin čovek, koji je izuzetno pošten i vredan. Što god smo tražili - dobili smo, čak i više... uzeli smo 3-krevetni apartman iznad samog kafea sa predivnim pogledom na jutarnju bonacu i večernje zalaske! Neopisivo!!! Platili smo 40 evra po danu i smatram da je vredelo svakog evra! Soba potpuno nova, sa finom, odvojenom kuhinjicom i lepim kupatilom... udobnim krevetima, plakarima sa dovoljno mesta, LCD TV i klima i lepom, velikom terasom, na kojoj smo provodili najviše vremena kada smo u apartmanu. Odatle smo bez imalo brige mogli posmatrati našu devetogodišnju ćerku kako se bezbrižno kupa na prečistoj peščanoj plaži. Osoblje hotela jako ljubazno, menjanje posteljine, peškira, 2 toalet papira i čišćenje na 3 dana (što dosad nigde nismo imali). Jedinu zamerku sam imao na jačinu internet signala, na šta se vlasnik jadao da mu je protok samo 2, a da u Kalitei imaju 24 i obećao je postavljanje dve antene na krovove za bolji prijem! Kafić jeste najskuplji, ali je i najlepši u okolini... jedina plaža koju u večernjim satima obasjava jak reflektor, pa se možete komotno kupati.

Šetalište jako lepo, dosta kafića i restorana uz obalu - naravno i giros, nekoliko onih grčkih radnji sa svim i svačim i jedina stvar koja mi se nije svidela - marketi prilično udaljeni od obale. Par manjih marketa uvučenih dublje u Siviri i jedan mega market na samom ulazu u mesto. Naravno, u manjim marketima sve cene više za 20 do 50 centi nego u velikom! A, do velikog moraš autom.

Svidela nam se blizina svih tih malih mesta na Kasandri... bukvalno je sve na pola sata... čak i najudaljenija plaža na samom jugu poluostrva. Kalitea predivan gradić pun prodavnica... nema potrebe ići u Solun.

Sam Siviri nema neke zanimacije za decu u junu... počeli su da postavljaju luna-park nekoliko dana pred naš polazak. Vikendom su dolazili Grci na kupanje, a preko nedelje - milina... nema gužve. U samom Stathisu vrlo malo Srba, nešto Bugara, Mađara, Slovenaca i Grka. Kada smo krenuli kući 23. juna, naišli smo na nepreglednu reku automobila koji su nadirali na Kasandru! Neviđena gužva... Grci krenuli na odmore i napravili zagušenje čak od Soluna! Mogu misliti kako je bilo našim ljudima koji su se našli u koloni! Znači - ne krećite zadnji vikend juna, jer tad većina Grka kreće na odmor

Možda sam bio malo opširan, ali nadam se da ću ovim pomoći svima koji žele informacije o Siviriju. Imam i jako veliku količinu fotografija, samo ne znam gde se postavljaju ovde? U galeriju?

Pozdrav svima!

2

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ma bio je vikend i kao i svakog letnjeg vikenda oni idu na more.A ne odmori. Njima je svakog dana odmor.Siviri je divan.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ma bio je vikend i kao i svakog letnjeg vikenda oni idu na more.A ne odmori. Njima je svakog dana odmor.Siviri je divan.

Ne bih se složio, jer sam upravo za vikend došao u Siviri, a sledeći vikend se vozao po poluostrvu! Ovo je bila NEVIĐENA gužva... nepregledna kolona duž celog puta na poluostrvu, a nastavila se na auto-putu prema Solunu, skoro do Akva parka!!! Ovo nismo nikada do sada videli!

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

svaki vikend je NEVEROVATNA guzva koja se proteze kilometrima od soluna ka prstima ...

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

tačno tako. Zato je i uvek takva gužva vikendima

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

e pa nama aranzman pocinje od subote ... mi cemo biti jedni od tih u koloni... neka nema veze.. kad smo u Grckoj nista nam nije smorno ... siviri i stathis su super..

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Planiramo letovanje u septembru u Hotelu Iris. Svako vase iskustvo bi nam dobro doslo.

Hvala

Dobro vece putnici,planiramo letovanje u hotelu Iris u Siviriu,cena je vrlo pristojna za all inc pa nas interesuje da li je neko bio i kakva su vam iskustva.Hvala unapred svima

Izmenjeno (nelly)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Da li ima neko sa svezim utiscima iz sivirija . Taman smo se odlucili za ovo mesto kada me je onaj negativni komentar( u vezi sa kanalizacijom) bacio u dilemu . I jos jedno pitanje da li bi krajem avgusta mogla da nadjem smestaj na licu mesta?

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

možete naravno. Mirno i lepo mestašce na zapadnoj obali. Oko kanalizacije možda jeste, a možda i nije tačno. Možda je samo koincidencija. Ima mesta u Grčkoj svuda.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26982
    Ukupno tema
    905029
    Ukupno poruka