acca

Vrnjačka Banja

582 poruke u ovoj temi

Da se ja prvi zapljunem za Hotel Pegaz Holyday Resort...

Proveli smo divan produžen vikend u ovom hotelu. Inače prvi put smo bili u Banji, u principu pored odmora, hteli smo da je iskoristimo kao bazu za posetu rođacima u tom kraju. Hotel smo našli i rezervisali preko bookinga, u tom trenutku je bila neka akcijska ponuda.

Hotel je smešten nekih 500-600 metara od "mosta ljubavi", uzbrdo pored hotela Fontana i Tonanti. Poseduje privatan, ograđen parking, sa dovoljno mesta za posetioce (na bookingu stoji da treba da se rezerviše, mada su nama rekli da nema potrebe). Sa te prednje strane se nalaze i restoran Adut i apoteka. Jako lepo uređen prilaz, sa kružnim tokom i lepim travnjacima sa raznim biljkama. Pored recepcije se nalazi prostor sa udobnim foteljama gde se može čitati na miru. Sa druge strane je dečja igraonica sa animatorom - besplatna za goste. 

Apartma se nalazio na trećem spratu, postoji lift, vrlo je prostran (rekao bih oko 40ak kvadrata), sa dnevnom sobom u okviru koje je i kuhinja i gde se nalazi kauč na rasklapanje, terasu sa garniturom za sedenje, spavaću sobu sa velikim i udobnim bračnim krevetom i kupatilo sa tuš kabinom sa onim šatro masažerima (kod nas nije nešto posebno dobro radila, da ne kažem bila pokvarena i Boga mi ljuljala se kad sam ja ulazio, a i curela posle dužih tuširanja! Mnooogo bolje bi bilo da su stavili jednostavniju tuš kabinu, ali koja radi). Čistoća je bila na odličnom nivou. Kuhinja je sadržala sve što treba od posuđa za četiri osobe, plus ugradnu ringlu, plus ketler, plus krcat mini bar (uz doplatu). U sobi se nalazi ormar, sef, sto za ručavanje i TV. Dobili smo dovoljno peškira, bade mantila, papuča za jednokratnu upotrebu i ostalih stvari za higijenu. U kupatilu su fen i sušač.

Hotel poseduje izvrsnu ponudu wellnesa. Svi sadržaji su u "podrumu" na -1 nivou. Ljubazno osoblje nam je sve pokazalo kada smo prvi put otišli, a bili su tu svaki put da nam daju objašnjenja. Peškiri za wellnes se uzimaju tu (dobili smo kartice za svakog od nas koje su nam vraćali kada smo vraćali peškire). Mi smo dole silazili u bade mantilima, ali svakako postoje dve velike svlačionice sa ormarićima. Sala za vežbanje je opremljena novim raznovrsnim mašinama za vežbanje. Bazen je pristojne veličine, dubine 1,4 metara, pored njega se nalaze dve hidromasažne kade i VIP prostorija (uz doplatu), od ostalih sadržaja tu su slana soba, infra sky, tursko kupatilo, četiri saune + amfiteatar sauna (infra, bio, slana i suva finska), relax soba i sve to je besplatno za goste, dok se piling i masaže naplaćuju. Deca mogu u bazen, slanu sobu i relax sobu.

Imali smo uplaćeno noćenje sa doručkom, vikendom je to bio Švedski sto, odlično popunjen i ukusan, a radnim danima se doručak poručivao sa menija (preporučujem pohovane palačinke). Koliko sam primetio Hotel poseduje svoje prirodne sokove i rakiju. Klopa se u restoranu Adut. Za razliku od doručka, koji je uvek bio odličan, nemamo baš reči hvale za ručak koji smo prvi dan poručili (jednostavno, za tu cenu nije bio na nivou) i to je možda i najveća primedba. Inače se može doplatiti pansionski ručak i večera (čini mi se 1400 rsd po osobi, deca upola cene)...

Inače osoblje je vrlo ljubazno, pristojno i uredno. Svi se pridržavaju mera distance, dezinfekcije i nošenja maski. ž

I to bi otprilike bilo to... Opšti utisak su samo kvarili pojedini gosti svojim, pa da kažem fino bahatim ponašanjem uz obilato korišćenje mobilnih telefona u wellnesu!

 

4

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Da li neko ima kontakt informacije za nekoga ko radi masaze, privatno npr

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

2021

 

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Da li ima nekih organizovanih izleta iz banje?

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Kako iz BG do Banje, autoputem preko Preljine ili Pojata, sta bi preporucili?

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Na Batočinu pa preko Kg. Probao sam i preko Pojata, dosadno je. Preo Preljine nisam išao. Ali ne bih menjao rutu preko KG, meni skroz odgovara. Išao X puta.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ponovili kratak odmor u hotelu tonanti. Prethodni put bili prosle godine pred objavu pandemije. Jedina razlika je da smo sad bili smesteni u superior sobi. Ekipa na prijemu suoer ljubazna i efikasna, soba iako je.hotel bio solidno popunjen bila spremna sat pre check in. Belboj odneo prtljagb u sobu ljubazan decko. A la kart restoran odlican, klopa vrlo ukusna  na nasu minornu primedbu napravili novo jelo i smekerski servirali kolace za nas troje, vrlo ljubazno osoblje. Ugodjaj mi pokvario vlasnik najveceg smeca od novina na ovim prostorima. Covek izgleda bio gladan kad i mi.

Soba sredjena slicno kao standard, ima dodatni prostor od nekih 4-5m2 za radni sto i pomocni lezaj. Kupatilo odlicno sa svim zezalicama. Primedba kafa tj. kapsule nespresa za aparat u sobi se naplacuju.

Spa centar i unutrasnji bazen su i dalje besprekorni. Vise sauna, tepidarijum, slana soba sve super. Unutrasnji i spoljni bazen su povezani. Oko spoljnog bazena ima dosta lezaljki, nisu nakrcane. Postoji deo koji je namenjen deci sa plitkom vodom kao i dzakuzi koji se nalazi napolju. Voda je topla, tridesetak stepeni i prijatna za kupanje. Da razbije monotoniju tu je vestacki vodopad, kao i nekoliko pozicija masazera u unutrasnjem i jedan na spoljnom bazenu. Konobari samo strikaju, mozete poruciti piće, kolace (osrednji i ozbiljno precenjeni), voce. Animatorka je besprekorno radila sa klincima. Zatim je zenski deo publike odradio solidan trening. Skriveni biser je terasa sa suprotne strane bazena gde mozete da iskulirate ili odremate kao sto sam npr ja radio. Drvece i neka muzikica milina. Vezano za spoljni bazen, mozaik plocice su pocele da se odlepljuju. Nece niko glavu da izgubi ali ako uspes da odrzis nivo u najtezoj godini otkad postoji turizam uzmi i sredi usrane plocice. Bazen i spa mogu koristiti samo gosti hotela. 

Smestaj je na bazi polupansiona. Nema promena u odnosu na prethodnu posetu - hrana je sjajna. Ponuda je siroka, kvalitetna i sveza. Desetak vrsta delikatesa od prsute, pecenice, kobasica do filea. Odlicno pecivo i hlebovi, gibanice, pite ibureci. Desetak vrsta sireva i kackavalja. Ponuda pasti, musli, cak i kutak za vegane. Omleti, slanine, za veceru ko voli u ponudi je i riba, lagano mesance i sl. Odlican izbor svezeg voca. Podigli su lestvicu i ne spustaju je. Svedski sto je u pitanju. Svo osoblje hotela nosi maske non-stop.

Tonanti je top hotel, cena mu je bas jaka ali mislim da vredi svaki dinar. Od mene ponovo petica.

O vrnjackoj banji ne bih trosio mnogo reci. Otisli smo za vreme filmskog festivala i guzva je ocekivano bila ozbiljna.  Otvoren je hotelnpark koji upecatljivo izgleda. Zepter useljava trzni centar. Gradi se u banji ali nadam se da ce biti razuma da ocuvaju šmek banje i ne upropaste je kao nesrecni zlatibor.

 

4

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Evo detaljan video o Banji sa infromacijama, cenama, idejama za smeštaj, bazenima i terminima nekih od manifestacija + puno snimaka iz same Banje ;)

 

Izmenjeno (Mama Putovanja)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima
Никада до сада нисмо боравили у апартманима у Врњачкој Бањи, већ је наш избор био хотел.
Међутим, сада са задовољством могу да препоручим апартмане Врњачки борови. Апартман о којем пишем је заиста веома добар и на одличној је локацији. Иако се налази у центру града, веома пространа тераса и прозори гледају на парк, тако да имате мир у центру града (имају и апартман у мирном делу бање, у природи, за оне који то више воле).
Чини се да су на све мислили. Апартман садржи све што је потребно за угодан боравак, а чистоћа је на највишем нивоу.
Власник апартмана је добар домаћин и веома је љубазан и професионалан.
Искрено препоручујем Врњачке борове!
1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima
 

 

 

U maju sam 13 dana provela u Vrnjackoj Banji, u hotelu "Vila Lazar".To je objekat iz 1932.g veoma lep i prosečno održavan, dvoriste puno zelenila sa klupama i stolicama.

Sobe prosečnog kvaliteta sa starijim nameštajem.Higijena srednja.Kupatilo sa tuš kabinom, hodnik sa regalom i soba sa osnovnim nameštajem,stari tip tv a. Peškire menjaju svako jutro i iznose đubre, to je sve što se tiče sobarice.

Restoran je lepo sređen i veoma čist, hrana odlična, bili smo veoma zadovoljni.Dorucak...švedski sto, večera obična, ali obimna,raznovrsna, supa ili čorba,glavno jelo,salata i kolac. 

Hotel poseduje kafe bar, kafa se pije u dvorištu, dobra je,cena 80d sa vodom.

Gazda veoma ljubazan i usluzan, osoblje, u glavnom,  ok. Kuvarica u restoranu odlična.

Hotel se nalazi 500m od centra, u blizini zgrade Opštine.

Gosti hotela mogu da koriste Terme, to je ušlo u cenu, koje se nalaze na 200m od hotela.

Hotel "Vila Lazar"

 

 

 

20220521_174731.jpg

20220521_142733.jpg

20220521_174758.jpg

Izmenjeno (klea2)
Promena fotografija
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

20220529_101542.jpg

20220525_085942.jpg

Izmenjeno (klea2)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

april 2022

 

jun 2022

 

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

jul 2022

 

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

U Vrnjackoj Banji se završava panoramski točak, kod izvorišta "Jezero". Snimljeno danas. :D

20220913_155954.jpg

20220913_154447.jpg

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26982
    Ukupno tema
    905038
    Ukupno poruka