acca

Vrnjačka Banja

551 poruka u ovoj temi

Planiram jedan vikend da odem do Banje pa me zanima sta ima od zanimljivosti da se obidje u samoj Banji i okolini?

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Cijela Banja je zanimljiva sama po sebi, parkovi, izvori. Mozda u okolini ako ti nije tesko da obidjes i Matarusku banju koja je nekih 20tak km od Vrnjacke u pravcu Kraljeva, da posjetis Manastir Ziču koja je na nekih 10ak km od Kraljeva, Manastir Studenica koji je na 50ak km od Kv. Mada ni Kraljevo nije lose :D, trg je prelijep :)

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Samo da se i ja prijavim da sam bio u Vrnj. Banji i da je skroz OK.Mada sam bio samo 2 dana (vikend), svidelo mi se mnogo.Taman dovoljno da se napune baterije pa u nove radne pobede.Za one koji se bave stresnim menagerskim poslom - toplo preporucujem.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

acca je napisao:
Posto nikad nisam bio kod nas na nekom odmoru a sada mi se naslo par dana vremena pre odlaska na more(5-6dana),pa sam dolucio da odem do Vrnjacke Banje jer sam cuo dosta pohvale od ljudi koji su bili tamo.Ako neko moze da mi kaze tacno kako je tamo(ako je bio).

У бањи је предивно,нарочито кад је лепо време,и кад мирише липа.Препорука -не одседајте у ,,Меркуру,,хотел је скрнавштина,обична соц-реалистичка бетоњерка у ужасном стању по високим ценама,боље идите у неки од новизграђених апартмана.

1

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Slazem se da hotel Merkur nije nista posebno /bila sam prosle godine/, iako ga vec nekoliko godina proglasavaju kao najbolji SPA centar u Srbiji.

Bazen nije los premda nije veliki, fitnes sala jako mala; hrana je ok, ali sobe mi se uopste ne svidjaju... Primetila sam neke kapljice na plafonu i misleci da je poplava otrcim do recepcije, a oni me hladno i nezainteresovano pogledaju i kazu mi da je to "normalno" i da se desava usled otapanja snega odnosno konstrukcije samog objekta! Trazila sam, naravno, drugu sobu, ali je uskoro pocelo i tamo isto da se desava. Inace, bila sam smestena u renoviranom delu.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Banja je lepa i velika je.

Poslednjih godina je postala prilicno urbana.

Glavno setaliste je veliko sa kaficima, vilama, duz setalista je recica sa mosticima.

vozic povezuje autobusku stanicu i gradski bazen, ide kroz staliste.

u Banji se nalazi vise izvora sa lekovitom vodom, koje treba obici. Voda je jako hladna i meni je gadnog ukusa.

Ima puno vila, a i jedan dvorac u kom se povremeno odrzava neki koncert. Slusala sam operu. Bilo je jako zanimljivo, a malo i sablasno.

Uvek sam odsela u hotelu Breza.

Bazen je sa providnim krovom, tako da se ima osecaj kao da je otvoren.

Izmenjeno (dinaa)
0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Vratili smo se u nedelju posle desetak dana provedenih u Vrnjačkoj Banji.

Divno je bilo, iako je kiša padala i padala i padala...

Bili smo smešteni u vili Teodora koja se nalazi u okviru hotela Sunny Hill, ako nekog zanimaju detalji rado ću mu odgovoriti.

Inače, vila je fenomenalna za dečicu, ima malo igralište za decu i bazen i tako...

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Mene zanima nesto vise, pa ako ti nije tesko....Gde je tacno, cene...

Izmenjeno (ljerka)
obrisan citat, direktan odgovor na post
0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

U Teodori je četvorokrevetni apartman 35 evra dnevno, dvokrevetni i trokrevetni su 30 evra.

U sklopu vile je montažni bazen, a u hotelu je drugi bazen.

Dvorište je lepo, puno je drveća i hladovine, za klince je tu tobogan, ljuljaške, klackalica...

Sve je vrlo opušteno.

Mi smo uplatili i polupansion u hotelu, 400 dinara doručak i 450 dinara večera.

Dete od 10 godina je plaćalo 50%, dete od 5 godina nije plaćalo ništa za hranu.

E sad, Teodora se nalazi oko 800 metara od centra banje, u pravcu Goča (ima mapa na sajtu). Naravno, sve je lepo dok se spuštaš wink.gif ali je uspon onako, fin, u povratku. Ali, mi namerno biramo smeštaj koji je dalje od centra, jer, da se smestimo dole, teško bi nas neko naterao da se mrdnemo odatle wink.gif

U svakom slučaju je to jedna jako fina šetnjica, saobraćaja skoro i da nema, dole si za maksimum desetak minuta, a na gore malo stičeš kondiciju. rolleyes.gif

Izmenjeno (ljerka)
izbrisan link
0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Hvala na odgovoru biggrin.jpg Pogledala sam i njihov sajt, ali mi prepricavanje ovakve vrste mnogo vise znaci.

Izmenjeno (ljerka)
0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Je l ima neke informacije kako napreduje organizacija oko karnevala?

Sta se planira, koliko ima ucesnika, ... , ... jer sam u dilemi da li da posetim Vrnjacku Banju za sledeci vikend?

Izmenjeno (Todorovic)
0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Moze li mi neko preporuciti (na pm da ne bi ispala reklama) neki jeftin smestaj u VB?

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Imaš agenciju u centru VB, odeš kod njih i kažeš im šta želiš (apartman, soba), oni su u kontaktu sa vlasnicima privatnih kuća, pozovu i organizuju smeštaj. Čak mi se čini da ne naplaćuju proviziju od gostiju, nego od vlasnika. Uvek se nađe nešto slobodno, mi smo prošlog leta svratili kod njih i uspeli da nađemo smeštaj našim prijateljima samo za jednu noć, a poznato je da na to vlasnici retko pristaju. Ovde možeš da pronađeš telefone i da proveriš (mislim da smo mi bili u prvoj od navedenih).

Izmenjeno (ljerka)
0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Zdravo,

Zna li neko kakva je situacija sa biciklistickim stazama u Vrnjackoj banji (i okolini), ima li ih uopste?

Pozdrav!

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Danas sam prozujao na brzinu kroz Vranjsku banju .

Banja mala po meni bez ikakvih sadržaja koji bi mogli da animiraju gosta , Ono što sam ja video ne sviđa mi se uopšte, ima potencijala ali kao i svuda ne ulaže se dovoljno , rade ljudi vidi se , ali ... Moram isto tako da priznam da sam popio lepo pivo u bašti hotela mislim da se zove Železničar , pivo je sveže i  nije fermentisano , ručali smo u jednom maloj neuglednoj kafanici valjda se zove Raj i bilo je veoma ukusno sve što smo naručili.

Prostora za laganu šetnju ima po banji ali to je za penzionere za mlade ljude je po meni mnogo dosadno. Za klince je postavljen jedan imobilijar i to je sve , tu su klinci iz kraja i još kad bi nabasali neki turisti bilo bi previše.

Ponavljam lepa banja ali napuštena , mnogo bode oči hotel koji je započet i ostavljen da podseća na nešto .

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar

• Posetili nedavno   0 članova

Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

• Naša statistika

26503
    Ukupno tema
    887616
    Ukupno poruka