tonia

ORMOS PANAGIAS

476 poruka u ovoj temi

Pošto sam već nedelju dana ovde, samo da kažem par reči o samom mestu (govorim za deo uz plažu, ne luku). Koliko sam video,

Ovde - misliš na mesto, ili baš na Evangelia-u?

Inače hvala na iscrpnom izveštaju :)

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Odnosi se na samo mesto.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

A bi li nam rekao gde si ti odseo, i kako je tamo?

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Bih. Anna Xofis. Cena je bila približna kao i u Evangeliji, ali je dosta bliže moru, i pošto vodim brojnu porodicu, čovek mi je izdao celu zasebnu kućicu, a u Evangeliji bih morao da rentiram dva studija. Kao što sam i rekao, spolja gledano, ja u okolini gde sam, nisam video lošu kuću, tako da nešto ne verujem da postoje neke toliko bitne razlike u kvalitetu. Generalno, slike koje je vlasnik Anne Xofis postavio na halkidiki.com odgovaraju realnosti, čak sam ja napravio par lepših nego što je on odabrao :). Možeš slobodno i njega da kontaktiraš, samo ne znam koliko će hteti da spusti cenu, jer je u ovom trenutku popunio sve kapacitete.

Izmenjeno (nlazic2000)
1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Hvala na opisu. Već sam ga bio kontaktirao, ima njegovih cena u fajlu koje sam ostavio... a i sa Evangeliom sam se već dogovorio, tako da... ali nije loše znati, ima ljudi koji još traže smeštaj.

Hoćeš nam dati još neke informacije, ako ne zahtevamo previše:

1) ti komarci, kakvo je stanje kod Xofisa? Kanal je ono na ulazu na plažu, sa puta od magistrale? To je nekih 200m od Xofis?

2) Da li postoji put preko brda do luke i koliko treba peške ako ste išli?

3) Možeš li da mi učiniš uslugu i pogledaš kakav je put do Evangelie, kako se do nje dolazi najlakše?

4) Kakvo je stanje sa posteljinom i peškirima kod Xofis, koliko ih često menjaju? Ima li wireless kod njih?

5) Da li ste imali ikakvih zamerki na smeštaj?

6) Da li ste prvi put tamo i koju cenu ste uspeli da dobijete, na koliko dana i koliko ljudi?

P.S. Obećavam, neću više :)

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

@nlazic2000

nisam na svom komjuteru, pa ne mogu da ubacim sliku, ali me zanima onaj deo, to je valjda na tom brdu, ustvari kad gledas Ormos na Google earthu, ima plaza, brdo i deo gde je luka ili je to centar.

E, sad zanima me da li si video kakav je taj deo kad se popnes od plaze (Trani Amudie), znaci taj deo na brdu, kakve su kuce tu? Ja sam tu videla neki lep smestaj, ali ne mogu sad da se setim kako se zove, jedino sto nikako na slikama nisam mogla da vidim kako izgleda taj deo, tj. okolina. Jel tu taj kanal, mozda?

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

1) Komaraca ima mnogo i kanal jeste na ulazu. Jeste +- 200 metara

2) Postoji put preko brda, stvarno nisam merio

3) Put je isti kao i do Xofis, samo jedno skretanje ranije

4) Posteljinu se menja na 5 dana ili po potrebi. Ima wireless, inače sigurno ne bih išao da tražim internet zbog kuckanja po forumima ili FBa :)

5) Ovo je relativno. Zavisi od toga na šta si navikao. U poređenju sa agencijskim smeštajem, npr u Sartima gde sam išao prošle godine, ovde za dosta manje para dobiješ dosta više. Ali ukoliko si navikao npr na Krf ili Kefaloniju, onda ćeš naći da smeštaj nije baš nešto extra za uložene pare (zbog male dece, Jonska kombinacija je za mene teško izvodljiva, tako da je ovo nešto najpribližnije).

6) Već sam pisao o tome na prethodnoj i ovoj strani, period boravka je 2 nedelje

Izmenjeno (nlazic2000)
1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Kanal deli naselje na plaži od brda. Smeštaj na brdu jeste luksuzniji od onog u luci ili na plaži, i ja tu nisam uspeo da dobijem ni približnu cenu vrednu cenkanja. Inače i do plaže i do luke odatle ima par minuta peške, i sve te kuće su okružene borovima, za razliku od luke i plaže gde nema toliko borova (ali ima ostalog bilja i drveća).

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Hvala!

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

U ponedeljak 18.06. stigli smo u Ormos Panagias u nameri da se ovde smestimo. Obišli smo sve raspoložive vile, a njih i nema nešto puno i nismo uspeli da nađema šta nam treba.

Problem je bio što smo tražili 2 dvokrevetna studia do 30.06. Bilo je slobodnih ali uglavnom na par dana, najviše do ovog vikenda posle koga su izgleda svi dobro popunjeni.

Jedinu ponudu smo imali u Vili Maria za četvorokrevetni studio u prizemlju za 45e, ali nam to nije odgovaralo.

Nastavili smo potragu u Vourvourou, gde je bila slična situacija, ali smo imali više uspeha. Nalazili smo pristojne apartmane za 30e. Na kraju smo se smestili u solidnim studiima pored Hotela Vourvourou, čiji wifi krišom koristim, za 25e po danu. Kuća je pored puta na placu maslina sve do mora, a ima i sasvim pristojnu plažu za ovo mesto (kada nam se ne ide na Kadymi ili Livrohio).

Eto možda ovo nekome pomogne.

PS. Naši poznanici su istog dana u Sartiu birali smeštaj po 30e.

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Pitanje za uvazene clanove foruma...

1. Da i u Ormosu postoji neka prodavnica prehrambene robe, tj hrane...hleb i ono osnovno za dorucak, veceru, voce i povrce

2. Kakva je situacija sa iznajmljivanjem renta car-a u istom mestu?

hvala

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Postoji jedan minimarket i par restorana i to je sve. Ja licno, nisam video ni jednog gosta bez svojih kola, a u Ormosu stvarno ne znam da li postojo renta car. Bez sopstvenog prevoza (osim ako svo vreme rentirate auto), ja nikako ne preporučujem ovo mesto.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Da li neko zna nesto o elisabeth apartmanima slucajno sam naletala na njih i extra su samo me malo buni lokacija koju su stavili na mapi jer kad gledam u google mapu nema nista tamo???

Evo link

http://www.agiosnikolaos-apartments.com/en/

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Drustvo, razmatram smestaj juznije od Ormos Panagiasa, u sumovitom delu ispod magistrale. Sve mi deluje super, samo sto kuca nema klima uredjaje, gazda tvrdi da zaista ne trebaju - te suma, te dobra izolacija, itd. Da li da se usudimo, sta mislite? Period boravka bio bio kraj jula, pocetak avgusta.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ne kontam gde ti je to Kikice. Juče sam se vratila sa Sitonije, svaki dan prolazila tuda, pa 'ajd' da ti pomognem dok mi je sve sveže.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26982
    Ukupno tema
    905040
    Ukupno poruka