James79

Internet u Egiptu

506 poruka u ovoj temi

Mi idemo u avgustu i planiram da uzmemo ili WE ili Etilesat uz MiFi, ako nude...

 

Osim ako neka dobra duša ne želi da nam pozajmi svoj MiFi. :)

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Bili smo 15 dana u septembry u Hurgadi i na njihovom aerodromu smo kupili WE paket od 35 GB za 15 $. Momak nam je odma instalirao karticu i ukucao podesavanja za internet (ovo je samo internet data kartica, nije za call ili SMS). Rekao ja da ce da nam ukljuce internet za sat vremena ali su nam ga ukljucili tek posle jedno 4-5 sati. Kada sam ga pitao kako da proveravam koliko sam potrosio, rekao mi je da instaliram neku njihovu aplikaciju MyWE sa G.Playa.

Kada sam instalirao tu aplikaciju, pisalo je da imam 25GB! U pocetku nije nista smanjivao kolicinu a potrosio sam oko 300-400 GB da bi tek nakon dva dana poceo da smanjuje. Posle sedam dana sam potrosio oko 1.5 GB (mereno telefonom) da bi na aplikaciji stajalo da imam jos 12.5 GB, tj da mi je preostala tacno pola pocetne kolicine! Znaci ukrali su 12.5 GB + 10 GB jos na samom pocetku.

Posle ovoga, ja licno ne preporucujem WE (mada im je protok bio odlican u Soma Bay-u)

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Je l znaneko da li ti standovani za kartice rade 24h jer slecemo oko 2 ujutru?

Je l znaneko da li ti standovani za kartice rade 24h jer slecemo oko 2 ujutru?

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Da li neko ima informacije i preporuke za kupovinu internet kartice ove godine.

Ko je povoljniji, da li neko ima neke akcije ili dodatne pogodnosti, hvala.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Mi smo kupili WE karticu na aerodromu za 8$ (mislim da je bila od 8 ili 10 GB). Naravno ne dobijete toliko nego negdje pola od toga ali nama za 2 telefona i 10 dana je bilo sasvim dovoljno, nešto je i ostalo. Internet je odlično radio, a bili smo u Soma Bay-u.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

I ja sam uzeo na aerodromu WE karticu, 30GB za 15$, i za sat vremena sam mogao da koristim internet. Ispostavilo se da sam uzeo i previse jer smo za 7 dana potrosili jedva 5 GB. A bili su posteni i stvarno smo imali 30 GB od pocetka. Potrebno je instalirati neku njihovu aplikaciju My WE sa Google Play-a, otvoris nalog (treba da znas broj SIM kartice) i onda imas kontrolu nad potrolu nad potrosnjom .

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

I ja sam uzeo na aerodromu WE karticu, 30GB za 15$, i za sat vremena sam mogao da koristim internet. Ispostavilo se da sam uzeo i previse jer smo za 7 dana potrosili jedva 5 GB. A bili su posteni i stvarno smo imali 30 GB od pocetka. Potrebno je instalirati neku njihovu aplikaciju My WE sa Google Play-a, otvoris nalog (treba da znas broj SIM kartice) i onda imas kontrolu nad potrolu nad potrosnjom .

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Trenutno smo u Sindbadu, pisem sa etisalat kartice. Kupljena na aerodromu, 20gb 10$.

2

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Takođe smo i mi kupili Etisalat, prošle godine u Senzo mall a ove na aerodromu, ali mi nažalost nije bilo sigurno pa smo prošetali do Vodafon poslovnice, tu kod KFC kod Sindbada i uzeli još jednu, ostalo dosta na njoj pa je poklonih prijateljima... A ona može da se dopuni i važi tri meseca, za razliku od ovih sa aerodroma.

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Koji operateri ove godine imaju štand na aerodromu, stižemo oko 10 pre podne?

Takodje, koji odmah radi bez onog čekanja od sat i više?

:hello:

 

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Za Etisalat znam da ne treba ništa ukucavati, ugasiš i upališ telefon posle pola sata i to je to. Mi smo uzeli 20gb za 9.5€ ali kako rekoh...

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ako neko stigne da slika cene interneta na pultovima aerodroma,hvala unapred. 

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Svi imaju stand na aerodromu, jedni do drugog i svi masu tablicama na kojima pise tipa 20gb 10$ i slicno.

Preciznije cene imas na sajtovima operatera.

Koliko znam za sve kartice cekas aktivaciju bar pola sata (etisalat) ili duze (vodafon)

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Uvek sam uzimao vodafon, a ispadne da je etisalat najbolji odnos ulozenog dobijenog.. 

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Uzeo sam karticu u Senzo mall, Etisalat. Kod Orange gužva, kod Vodafone gužva, WE isto ima kancelariju, samo Etisalat štand. E sad, čitajući postove pretpostavio sam da je najjeftiniji. Kupio sam sim card, al sam se namučio sa Egipćaninom, uvaljuje neke silne GB, neke pakete, pa 2 sim kartice, pa 10+10. Na kraju sam ga ubedio da mi proda 10GB za 171 funte 30 dana. E sad dodao mi je i 150 minuta u lokalu. Ali...na sms mi je na kraju stigla poruka sa elektronskim računom. I cena je 106 funte. Znači, deru nas samo tako, cenkanje treba da se radi bez imalo blama. Brzina je preko 150Mbps, internet se troši za svaki Mb ide x2 osim za društvene mreže (ili za streaming, zavisi sta se odabere) gde je 1 Mb = 1 Mb

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26982
    Ukupno tema
    905039
    Ukupno poruka