James79

Internet u Egiptu

506 poruka u ovoj temi

ma nece niko da ti proverava legalnost, tj nelegalnost softvrea :) posebno ne ako ides u Egipat... mozda si cuo da to proveravaju za neke zemlje evropske unije i slicno (mada aj to nisam nikad cula), al za egipat te niko nista ne pita. Ja sam cak iz Hurgade u avion unela litar vode, tamo ti je opsti javasluk na onom aerodromu :)

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

IvyPoisonNs :srce:, svaka čast što si takva, nekako vraćaš veru u normalne međuljudske odnose u kojima čak ima i poverenja. Raritet. Zakonom bih te zaštitila, maikemi :).

Ljudi, nisam ni mislila na softvere, to može da se pročita u mom postu. Jednostavno nemam iskustva, a ne bih da mi tu ne-jeftinu igračku iscimaju ni na pokretnim trakama, a kamoli pri ubacivanju-izbacivanju prtljaga.

Hvala, sada znam šta mi je činiti.

Da, čula sam da u Egiptu otkrivaju čari interneta i da je skuplji i od vode ;).

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

eto vidis lepo ti ja kazem u njegovu torbu ( laptopovu) pa u aviJon..:).. dalje neko je pitao za usb stick :ako imas mts ili bilo koji drugi usb stick on mora biti dekodiran da bi primio drugu karticu i sa njom operisao isto kao i mobitel..pozzz

Izmenjeno (v beckerek)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ivy je stvarna osoba :klanja: i stići će mi Etisalatov stick i kartica!

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Hvala, Icetea!

A gde ste kupile kartice za telefon, putujem u utorak u Hurgadu, neophodna mije kratica i koliko kosta?

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Kupila sam karticu u Vodafon prodavnici, u centru Sakale. Videla sam da imaju da se kupe i u trznom centru Kleopatra, odmah kod ulaza (takodje u centru Sakale). Nisam sigurna za cenu, mislim da je kostala oko 3-4 eura, plus koliko kredita hocete.

Izmenjeno (ani)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ani, koja je cena poziva i SMS-a prema našim mrežama?

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Nisam zvala, pisala sam samo poruke. Ne secam se tacnih cena, mislim da je otprilike poruka kostala kao nasih 15ak-20-ak dinara. Uglavnom, bilo je vise od duplo jeftinije nego slati poruke sa srpskih kartica iz rominga. U svakom slucaju, isplati se kupiti njihovu karticu.

Samo nemojte kupovati kartice u hotelu, bar u mom su bile dosta skuplje( Sunny Days el Palacio).

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

A gde ste kupile kartice za telefon, putujem u utorak u Hurgadu, neophodna mije kratica i koliko kosta?

I ja putujem u utorak :dance:

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Uglavnom, bilo je vise od duplo jeftinije nego slati poruke sa srpskih kartica iz rominga. U svakom slucaju, isplati se kupiti njihovu karticu.

Ani, hvala na korisnoj informaciji, nisam imala pojma da je toliko jeftinije.

Izmenjeno (ljerka)
skracen citat
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Pozdrav svima..

Planiram za dve nedelje da idem ponovo za hirgadu..pa me zanima 3G usb modem sa mobile karticom.

Koliko bi me izasao neki paket od npr 3-4GB za 10dana zajedno sa USB+kartica+dopuna (od 3-4GB)?

Malo sam zbunjen posto je user pod imenom "legend" citiram rekao:

prepaid kartica koju mozes koristiti za pristup internetu (a i sms, mms i pozivi), ukoliko imas neki od smart fonova, možeš kupiti za 10 EF (EF-egipatskih funti, 1€ = 8.5 EF) + karticu sa dopunom od 15/25/50EF, gde je 1 mb prenosa podataka = 1 EF.

ukoliko zelis komforniji pristup internetu (usb 3g modem) sa laptopom, možeš takođe kupiti usb 3g modem za 100 EF, a trebaće ti još u zavisnosti šta želiš paket za prenos podataka. Mislim da za doplatu od još nekih 150-200EF možeš imati praktično neograničeni net na letovanju (6gb podataka)....

Sto mi se cini jakooo skupim (to je oko 40eu), dok IvyPoisonNs kaze:

.....To provereno radi (mora kad ima njihovu karticu unutra), samo ce verovatno trebati da se dopuni sto je jako jeftino....

Pa mi sada nije jasno u vezi cene..

Moze neko da pojasni?

Hvala unapred!

Izmenjeno (easy)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

usb modem =125 LE

kartica sa 2Gb neta po punoj brzini , posle toga i dalje radi, ali smanjenjom brzinom = 50 LE

Znači cene su bez modema.

Ja sam uzeo modem i 2 GB karticu za 175 LE. Vraćam se oko prvog jula, pa ako nekome treba posle toga modem, može da mi se javi radi dogovora.U Beogradu sam.

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Zahvaljujem na detaljnom odgovoru!

Imas P.M. u vezi USB modema.. :)

Izmenjeno (ljerka)
obrisan citat prethodnog posta
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Evo da Vam se javim iz Hurgade. S obzirom da je u hotelu Hostmark njihov wireless 50 eura nedeljno (ja sam ovde 2 nedelje), rešio sam da uzmem 3G modem.

Svoju opremu sam uzeo u Senzo Mall-u.

Evo što se tiče cena:

Provajder: Etisalad

USB modem + SIM= 125 LE + 15 LE

500 mb = 49 LE

2 gb = 99 LE

6 gb (ja sam ovaj uzeo) = 149 LE

Provajder: Vodafone

200 LE = USB+SIM+500mb

250 LE = USB+SIM+2gb

300 LE = USB+SIM+6gb

Samo da napomenem da je potrebno da ponesete svoj pasoš, kako bi mogli da zapišu broj pasoša, čisto radi procedure, ništa strašno.

Izmenjeno (Davie)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26982
    Ukupno tema
    905059
    Ukupno poruka