James79

Internet u Egiptu

506 poruka u ovoj temi

Cao svima,

koliko vidi nema posebne teme (ili barem ne skoro) vezane za mobilne provajdere. Treba mi savet, koju lokalnu karticu kupiti gde su SMS/pozivi najjeftini ka srbiji. Takodje da li neko zna da li ima u ponudi kartice sa unlimited 3G ili 1/2gb paketi.

Hvala

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Vidi sam malo dok se neko ne javi...

Mobinil: www.mobinil.com

Vodafone: www.vodafone.com.eg

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

pazite samo, ja ne mogu da se setim, mislim da je mobinil, ali zaista nisam 100% siguran, ne moze da salje poruke na 064/5/6 mreze, imao sam problema sa slanjem ZA egipat sa mts broja i suprotno iz egipta na mts je nemoguce slati sms sa jedne od egy mreza, pogledajte postoji informacija o tome na netu. Ja planiram takodje da uzmem karticu tamo, ne bi trebalo da je skupo, treba traziti samo da se omoguci slanje& zvanje za inostranstvo. Poz!

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ima li neko iskustva sa koriscenjem (kupovinom) vodafon kartice.Koliko kosta net preko njega i gde sve ima dometa ova kartica . Konkretno me interesuje za Caribian World (u) Hurgadi .

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

prepaid kartica koju mozes koristiti za pristup internetu (a i sms, mms i pozivi), ukoliko imas neki od smart fonova, možeš kupiti za 10 EF (EF-egipatskih funti, 1€ = 8.5 EF) + karticu sa dopunom od 15/25/50EF, gde je 1 mb prenosa podataka = 1 EF.

ukoliko zelis komforniji pristup internetu (usb 3g modem) sa laptopom, možeš takođe kupiti usb 3g modem za 100 EF, a trebaće ti još u zavisnosti šta želiš paket za prenos podataka. Mislim da za doplatu od još nekih 150-200EF možeš imati praktično neograničeni net na letovanju (6gb podataka)....

napominjem da moraš biti u zoni pokrivanja 3g signalom, a ne mogu ti sa 100% sigurnošću tvrditi da je to slučaj sa Carabian World-om. Raspitaj se kod agencije.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Hvala puno na odgovoru , probacu sa njihovom sim karticom .

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

prepaid kartica koju mozes koristiti za pristup internetu (a i sms, mms i pozivi), ukoliko imas neki od smart fonova, možeš kupiti za 10 EF (EF-egipatskih funti, 1€ = 8.5 EF) + karticu sa dopunom od 15/25/50EF, gde je 1 mb prenosa podataka = 1 EF.

ukoliko zelis komforniji pristup internetu (usb 3g modem) sa laptopom, možeš takođe kupiti usb 3g modem za 100 EF, a trebaće ti još u zavisnosti šta želiš paket za prenos podataka. Mislim da za doplatu od još nekih 150-200EF možeš imati praktično neograničeni net na letovanju (6gb podataka)....

napominjem da moraš biti u zoni pokrivanja 3g signalom, a ne mogu ti sa 100% sigurnošću tvrditi da je to slučaj sa Carabian World-om. Raspitaj se kod agencije.

Nije mi ovde sve jasno,mi bi poneli notebook,pa ako bi mogao malo da mi pojasnis u vezi tog usb 3g,gde moze da se nabavi i kako funkcionise!

Unapred hvala!

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

http://www.telenor.r...odafone-Egipat/

Ovo sam pronasao na telenorovom sajtu , ima tri operatera koja pokrivaju egipat . Predpostavljam da je Vodafon

najbolji tacnije da pokriva najveci deo . Moze se verovatno i na vodafonom sajtu pronaci cenovnik pa da se uporedi

sta se vise ispalti ili neisplati . Ako neko nesto zna vise voleo bih da cujem .

Izmenjeno (neofit)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

http://www.vodafone.com.eg/vodafoneportalWeb/en/P601378041288685280406

uspeo sam da pronadjem i vodafon egipt pa ovo bi trebalo da budu cene , pitanje je samo pokrivenosti .

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Poštovani forumaši, imam jedno pitanjce pa bih vas zamolio za odgovor ako zna neko. Naime, imam mts-ov usb modem za net. Da li mogu da ga koristim u egiptu, s tim što bih tamo kupio adekvatnu sms karticu, ili ga moram ovde dekodirati prvo? Da li neko ima iskustva sa tim?

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ne znam pouzdano, a ima na puno tema pominjanja nošenja sopstvenih modema i kupovine samo kartice.

Sačekaćemo odgovor, a ja imam prozaičnije od tvog pitanja :). Da li laptop nosiš kao ručni prtljag ili ga pakuješ u kofer? Kako ga štitiš od eventualnih cimanja? U neko ćebence? :blush:

Izmenjeno (hiphiphura)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Mogu ja da kazem za laptop? 2 puta sam ga nosila u Egipat. Laptopovi, kamere, fotoaparati se po pravilu nose u rucnom prtljagu. Ja sam ga nosila u njegovoj torbi, znaci kao zasebnu torbicu pored tasne. U avionu stavljala u onaj ormaric iznad glave i to je to. I kameru sam nosila u posebnoj maloj torbici sa sobom gore u avion. Cak su mi rekli kad sam prvi put isla da je pozeljno tehniku nositi kao rucni prtljag. S obzirom kako kofere bacaju pri istovaru na ona kolica, u potpunosti se slazem. Kofer je posle ovogodisnjeg povratka iz Egipta krenuo da se raspada. ne znam sta u mu radili ali nije bilo lepo. :/ Uglavnom, laptop u torbu za laptop, pa na rame i sa sobom u avion, ne, nikako u kofer. :)

Sto se tice modema i kartice. Ako nekom treba, mogu ja da pozajmim modem i karticu, taman da mi ne bi isteklo do sledece godine. Ako neko zeli, mogu da posaljem post ekspresom, pa po povratku da mi vrati. To provereno radi (mora kad ima njihovu karticu unutra), samo ce verovatno trebati da se dopuni sto je jako jeftino. Mada kako je meni onaj lik u Etisalat prodavnici rekao, protok imas bez obzira na dopunu samo je spor ako kartica nije dopunjena.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Hipihipihura, laptop ću kao što reče Ivy u "laptop u torbu za laptop, pa na rame i sa sobom u avion, ne, nikako u kofer" :) to je ipak najpametnije, iako i ćebence nije loša alternativa :) Nego, da li proveravaju softvere (da li je legalan) na aerodromu? Prvi put ga nosim, neke sam priče čuo ali nisu proverene. Ivy, hvala na ponudi, poneću ipak svoj modem, pa ako ne radi kupiću tamo ionako će mi verovatno trebati kasnije. Hvala mnogo u svakom slučaju :)

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Hahaha. Meni nikad niko nije trazio ni da otvorim tu torbu sa laptopom a kamoli da me neko cimao za softver. Mada je moj OS legalan, studentski. :)

A za modem, ok. Ako neko drugi hoce da ga ponese u Egipat da ga koristi pa vrati, dobrodosao je. :)

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26982
    Ukupno tema
    905031
    Ukupno poruka