lazzaro

Ravenna

11 poruka u ovoj temi

Voleo bih da mi neko napise nesto vezano za Ravennu,tipa sta obici u njoj i okolini,gde se kupati,kolike su cene po restoranima,kaficima...pretrazio sam dobar deo foruma a nista od toga nisam naso,o svim gradovima iz okoline ima gomila podataka, samo o Ravenni gotovo nista

Hvala vam unapred

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

U Raveni sam bila pola dana, u sklopu jednog divnog, vise nikad ponovljenog aranzmana za Italiju " Od antike do baroka ".

Poznata je po izvanrednim rimskim mozaicima. Obavezno obidji mali Mauzolej Gala Placidija u koji pustaju da udje samo manja grupa posetilaca. Vrata se zatvore, da svetlost ne bi narusavala lepotu mozaika.

Do njega je prelepa crkva sa izvanrednim mozaicima San Vitale ( vidi veliki mozaik cara Justinijana). Pesice, produzi do crkve San Apolinare Nuovo.

Obavezno poseti i krstionicu iz 5 veka, Danteov grob.

Sve mozes obici pesice...

Prosetaj lepim starim uskim ulicama Ravene u centru grada. Popij kafu u jednom od kafica na glavnom trgu Piazza del Popolo.

I napisi nam utiske kada se vratis wink.gif

http://www.tours-italy.com/italy-about-ravenna_tourist_information.htm

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Hvala,sigurno cu obici sve sto si predlozila..a i malo okoline,veneciju,san marino...jel predlazes jos nesto? A cene, kakve su cene? Cuo sam dosta kontradiktornih informacija,po nekima vecera oko 20 evra po osobi(samo klopa),boca obicnog vina 30 €…

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Evo da odgovorim umesto Ljerke. Ako vec obilazis San Marino skokni i do Riminija, cisto da se malo bucnes u more. Inace to su cene.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

I Rimini sam planirao na dan.

A sto se cena tice to je to pizza 20 €, pa mnogo je za Ravennu,u Rimu je 8 eura...koliko je onda nesto iz mora,kad su nafurali ovakvu cenu za obicnu veceru..?

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Lazzaro ne znam koliko imas vremena, mi smo bili u sklopu aranzmana, pa smo se zbog nedostatka vremena drzali centra grada.

"Izgubi se" malo u sporednim ulicama gde jedu lokalci, gde je autenticna atmosfera, bez turista, sigurno je jeftinije.

Kada i kako putujes ?

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Imamo 15 dana na raspolaganju(putujemo kolima),desetak dana cemo biti u Raveni i okolini(drug mi je ostavio stan,dok je on u srbiji)...a mislili smo da odemo do toskane ili do rima(na 3-4 dana) ako nam ostanu pare posle Ravenne...

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

I jeste bili u Raveni kako je tamo? Ja imam neki aranzman obilazi se Ravena, Ferara, Urbino, San Marino i San Leo pa me zanima da li je neko bio tamo i kako je? Da ne bude promasaj sad.gifneznam.gifneznam.gif Hvala unapred.wink.gif

Izmenjeno (DraganV)
ne citirati ako se poruka odnosi na prethodni post
0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

To preko Klio putovanja? I ja sam bila isti aranzman prosle godine samo smo mi imali Veneciju a ne Urbino. Dosta gradova se vidi na toj turi i sigurno nije promasaj. :)

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

O Urbinu i Raveni sam pisala ovde Jadranska obala pa pogledaj ako zelis, mozda nadjes nesto korisno.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Ta Ravena mi je ostala u najljepšem sjećanju sa mog desetodnevnog puta po Italiji.

Lijep grad sa da tako kažem odmjerenom i izbalansiranom turističkom ponudom,nema vašara kao u Firenci ili Veneciji,prebogat znamenitostima i sa prelijepim pješačkim dijelom grada,Danteov grob,izuzetni mozaici koje svi znamo iz istorijskih čitanki-super je Ravena!

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar

• Posetili nedavno   0 članova

Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

• Naša statistika

26507
    Ukupno tema
    887844
    Ukupno poruka