zlox

Kako do Australije iz Srbije - avio karte, vize

24 poruke u ovoj temi

Razmisljam da kad jednog lepog skupim malo kinte da zapalim za australiju... prvo turisticki kod nekih rodjaka.. a ako sve bude ok i po planu mozda probam da sredim papire i sledeci put ostanem...

za pocetak me interesuje da li neko ima informacije o cenama i nacinu dobijanja vise.. znaci avionske karte, vise(koliko se lako/tesko dobijaju) i otprilike koliko bi tako jedno zadovoljstvo kostalo...

tnx unapred

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Povratna avionska karta Beograd - Sidnej sa presedanjem u Dubaju kosta izmedju 890 i 990 evra zavisno od sezone kad hoces da putujes. Put traje 24 sata ukljucujuci i pauzu u Dubaju. Da li ces dobiti turisticku vizu ili ne zavisi od toga kolike ces tvrde dokaze podneti da se vracas nazad. Lepo se prosetaj do AUS ambasade i uzmi sve formulare i tu ti lepo sve pise.....Iseljavanje je veoma, veoma tesko....Najlakse pomocu braka....a cak i onda mogu da te odbiju ako posumnjaju da je u pitanju fiktivan brak.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Moj cale je bio,Karta Beograd - adelaide kosta 167 hiljada dinara (strah me da prevedem u evre haha) ali sto se tice vize,mnogo zezaju oko sitnica.Moj cale je 6 meseci cekao.Australija je lepa...ali i skupa

Pozzdrav

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Sluzbenici Australijske ambasade u BGD su ubedljivo najneljubaznija stvorenja na svetu. Imala sam sve potvrde i papire za vizu. Ostavljala sam dvoje dece u BGD, i imala sam u pasosu jos decet viza (raznoraznih), ali to nije bilo dovoljno. Morala sam u SUP - u da vadim potvrdu da nisam osudjivana. I kada sam dosla posle 14 dana, (u zakazano vreme) oni su me pitali ko sam ja i sta hocu. Kada sam im objasnila da mi za dva dana istice rok za placanje avionske karte (bgd - sydney, cena - sitnica: 990 evra), oni su mi rekli da dodjem za tri dana. Posto sam rekla da mi viza za tri dana nista nece znaciti, sluzbenica se okrenula i otisla, ostavivsi me da 20 minuta cekam na salteru. Vratila se sa viziranim pasosem, osmehom od uva do uva. Sta reci....?

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Cackah nesto po internetu i slucajno videh vas forum i reko ajde da svratim jer sledece leto bi da idem u Australiju u posetu rodjacima ali cula sam da je dobijanje vise tesko .... pa ako neko zna otprilike sta je sve potrebno od papirologije , kolika je suma potrebna na bankovnom racunu i sta je potrebno da mi posalju iz Australije kao dokaz da cu biti kod njih itd .......

hvala vam unapred :) :)

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Molim nekoga ko je bio u Australiji ili ko tamo zivi da mi pomogne.Posto zivim u Londonu nema problem za vizu a karta je mnogo jeftinija oko 750evra,mada je to nama stipsama englezima mnogo.Elem znam za kontra sezonu tj.da im je leto jan,feb,mart ali sam cula od australijanaca da je sve dosta skupo-ne znam na sta misle ,da li hranu ili hotele.Takodje ljudi hvale sidnej ali ne melburn zasto?Bilo koji savet bi pomogao.Hvala

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

po informacijama koje ja imam od rodjaka koji vec 20 i kusur godina zivi u Australiji da im hrana nije skupa a hoteli jesu, a sto se tice toga da hvale Sidnej a kude Melburn to je zbog toga sto postoji vjeciti rivalitet izmedju gradjana koji zive u tim gradovima, pa tako da si imala samo priliku da cujes misljenje tih iz Sidneja ali ne i ovih iz Melburna!!!

Srdacan pozdrav

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

koja je shansa da se dobije turisticka viza na 3 nedelje ako nemam pozivno pismo (znaci idem bash turisticki, imacu rezervacije povratne karte i hotela, zaposlen sam, regulisao vojsku itd) ?

Izmenjeno (milivoje)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Kako sada stvari stoje do Australije se moze i za 410 e iz Londona,zahvaljujuci ponudi Air Asie koja vazi do 15 feb.Period putovanja je od 12 oct pa do 31 jan 2010.Recimo,iz Londona do K.L cena je 340 e ako se krene 27 dec a vrati 13 januara,i od K.L do Brisbane 70 e za odlazak 4 jan a povratak 12 jan 2010.E sad na tu cenu od 410 e treba dodati let do Londona koji se moze naci vrlo povoljno ako se rezervise na vreme preko Rayan aira ili Wizz aira,iz recimo Temisvara ili Zagreba.Problem moze da bude samo AUSTRALIJSKA viza jer se U.K tranzitna dobija bez problema.Na ovu turu moze da se ubaci BALI za 15 e a period putovanja bi bio 29 dec -03jan :D .Ako se zna da je cena povratne karte preko 1000e a mozda i vise u ovo doba(nova godina)godine,ovo je kako god obrnes pola :D

Izmenjeno (CEJLON)
1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Mene zanima koliko je sada karta do Australije i preko koga...?

Izmenjeno (Jordan1979)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Mene zanima koliko je sada karta do Australije i preko koga...?

Ćao, ja sam nov posetioc ovom sajtu, pa ako nešto pogrešim molim da mi oprostite :-)

Odgovor za Jordan1969 i druge koji su pitali slično...

Dakle, ja zivim u Australiji. Prvo što mogu reći, ako imate alternativu nemojte dolaziti da živite u Australiju. Ima puno razloga,ali najveći je što je daleko i koštaće vas najmanje AU$10.000 da sa porodicom posetite svoje najmilije u otadžbini. A trebaće vam 2 godine da to uštedite.

Ali, ako ste već navalili, evo šta mogu da vam kažem: Karte su skuplje SRB-AU kada je ovamo leto (dec-mar) otprilike €1,500 a jeftinije kada je zima (jun-sep).

Jako je teško dobiti vizu pa i turističku za AU, jer oni misle da su toliko važni :-(

Iako dobijete vizu u bgd, budite spremni da vas 'driblaju' na ulasku, i pripremite i raspitajte se za 'tačne' odgovore, t.j. zašto ulazite, gde ćete stanovati, koliko nosite para (ako kažete previše onda šta će vam toliko puno, ako premalo onda kažu kako ćete se izdržavati...).

Ako mislite da preterujem, potražite na YouTube-u ili na internetu tv seriju 'Border Security' (made in au = engleski jezik, ali neka vam neko prevede, a ponekad i ne treba prevod jer je očigledno o čemu se radi).

Želim vam sreću. Kad imam vremena odgovoriću koliko god mogu opširno. I neću vam se ismejavati kao poneki ovde :-o

Louis

4

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Hvala na detaljnom opisu. Ja planiram ove godine u decembru da odem, naravno ako mi daju vizu.  Mozes li mi reci preko koje agencije ili avio prevoza si uzela kartu? Nasao sam ja na skyscanner-u, ali pretrazujuci internet vezano za te agencije sto prodaju karte, naisao sam na komentare kako su te agencije neozbiljne, tipa otkazu let par dana pred polazak, promene datum ili ti vrate pare i oduzmu 10% od karte, jer kao navodno vi ste to trazili, a ne oni.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Zdravo, tek sad videh poruku...nisam imala opciju pracenja posto je tekst prebacen ovde...:-)

Karte smo kupili regularno (samostalno, ne preko agencije) 2 meseca ranije, preko Air-Serbia Etihad, Bg-AbuDabi-Sidnej-Melburn-Abudabi-Bg.

2

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Hvala na odgovoru, nasao sam pre neki dan mogucnost rezervisanja preko Air Serbia. Pretpostavljam da nije bilo moguce u to vreme kad sam gledao jer je bio bas predalek datum.  Ako bih mogao jos par pitanja da ti postavim. Bio sam juce u ambasadi, mislio sam da kao u svakoj mozes uci da pitas za informacije, ali ovde ne moze. Odmah na ulazu su mi rekli da nije dozvoljen ulaz za stranke i da jedino putem sajta (online) ili putem broja telefona mogu dobiti informacije o vizi. Zvao sam jutros, prvi put sam cekao 20min, i tek drugi put posle sat vremena kad sam pozvao su mi se javili i rekli mi isto sto sam znao, idi na sajt i tamo podnesi zahtev.
Ali na sajtu ne mogu pronaci detaljno sta sve treba od dokumenata za vizu, iako sam nasao formular za podnosenje, ali za njega se aplicira kad vec imas dokumenta.
 Pa ako ti nije problem da mi napises sta vam je sve tacno trebalo od dokumenata. Hvala.. :)

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Caos, mi smo u guzvi posto smo dobili novog clana porodice pre 5 dana :-) tako da izvini na kratkom odgovoru.

isto tako i mi nismo znali sta da radimo nigde ne pise sta tacno treba nema gde da se pita, zovne, uzas jedan. Muz se time bavio pa ja slabo znam ali znam da smo isli po principu uploaduj sto vise stvari i sve sto nam moze biti od koristi. Kao sto rekoh kod nas je bila "cista situacija" - medeni mesec u Sidneju plus poseta rodbini u Melburnu.

 Bukvalno im daj sve sto mislis da ce ti pomoci da ih ubedis da nemas cilj da ostaven ramo

Tipa - ja sam isla u svoju banku i smarala ih da mi izdaju potvrdu da imam stambeni kredit i da ga redovno otplacujem. Dalje ove na poslu smarala za potvrdu da sam u radnom odnosu i da cu ja potrebe putovanja koristiti godisnji odmor. Potvrdu o nekretninama na svoje ime, neko obrazlozenje tipa zasto idemo i tako to gde smo mi napisala svoje razloge. Izbod iz banke gde se vide novcana sredstva. Moj stric nam je poslao pozivno pismo i rekao da cemo biti smesteni kod njega, ali mislim da nije garantovao za nas da mu ne bi neka novcana srdstava rezervisali vec smo mi prilozili nase bankovne racune...

i tako bukvalno nema kraja spisu niti tacan redosled mi smo sve redom kroz aplikaciju podneli. Eto nadam se da sam pomogla. 

A jeste uzas jer nemas koga da pitas, samo te otkace i kazu podnesi papire kroz aplikaciju. 

Mi smo relativno brzo dobili vize, i cisto da znas zvali su na poslu mog muza HR da provere dal radi tu gde radi, to sto je napisao (u pitanju je mala privatna firma) pitali dal radi, na kojoj poziciji, nista specijalno ali jesu proveravali- msm da je to bio poslednja provera jer smo sutradan nakon dobili vize... ne znam dal su zvali moju firmu ali mislim da nisu posto radim u velikoj drzavnoj firmi pa je moja potvrda bila na memorandumu firme i daleko ozbiljnije izgledala od potvrde mog muza koji radi u maloj privatnoj firmi- realno svako moze da mu izda potvrdu pa im je verovatno bilo sumnjivo.

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26982
    Ukupno tema
    905040
    Ukupno poruka