Margarita

Skopelos-putopis

56 poruka u ovoj temi

a šta da radimo mi koji želimo vrlo brzo da idemo na ovo ostrvo, ali nemamo kola i odlučujemo se za agenciju... kako sam video jedino u ponudi ima mesto sa nazivom NEO KLIMA koje se nalazi na zapadu ostrva....

Za nekoga ko ne planira da rentira kola, smestaj u Nea Klimi je prilicno daleko od glavnog mesta na ostrvu. Predlazem da procitate gomilu saveta te vrste u okviru glavne teme o Skopelosu/ Alonisosu ("biseri Sporada").

Izmenjeno (Dragan)

nije problem ni naci smestaj u gradu preko neta, prevoz preko domace agencije do Volosa i trajekt isto preko interneta. nama su jos i bili neki fini domacini, sacekali nas u luci, prevezli do smetaja. verujem da vecina tako radi.

Može li mi neko reći koliko košta prevoz trajektom za 2 odraslih i dvoje dece.Podrazumeva se i naše vozilo.Da li ima tipa povratna karta i slično?

Da oživim ovu temu. Pročitao sam sve na forumu o Skijatosu i Skopelosu. Tražim najpovoljnije mesto za sebe, ženu i trogodišnje dete, neki miran apartman ne treba ništa luksuzno a da nije preterano daleko od neke plaže (da se može peške otići), ostale plaže ćemo naravno kolima. Buni me i taj trajekt, tražio sam po njihovim sajtovima kada imaju trajekte za Skopelos i sve mi je to nešto zbrkano, vidim da ima u 7.45 svaki dan, ali da li ima u avgustu i drugim satima i koja je cena po kolima, našao sam da je u jednom smeru 40 e, a da je za osobu valjda 16e. Svaka informacija o ovome i bilo čemu je dobrodošla.

Isli smo ovde i prezadovoljni smo

Marija i Jorgos su predivni...kontaktirajte ih i mozete dobiti i povoljniju cenu...dorucak vam donosi u apartman

Trajekt imas u dve luke, a oni ce vas sacekati u luci u Skopelosu

U 13.12.2014. at 19:13, Звезда је живот je rekao/la:

Da li ste bili na Skopelosu ?

Ima novi     Solun - Skopelos   ,.. verovatno samo za putnike ?

a mislim da sam čitao i da ima auto-voz do Soluna,.. pa mi se javila ideja da bi mi mogli tamo našim skuterom ???

Šta mislite o ideji ?

Izmenjeno (Lunjo)

Били, и ја би опет. Да могло би возом па скутером, јер није то Кефалонија, јасно је да је доста мање острво од Кефалоније, а напор за возило много много много мањи.

Jel neko ima neku ideju za neki jeftin smestaj u Volosu za jednu noc.

Moze mi neko reci kolika je cena trajekta u oba pravca? Razmatram Skopelos, busom preko agencije ili bez agencije (pod uslov da se nadje nesto pogodno i povoljnije)

Preko neta video da pise samo jedan pravac i da se razlikuju cene...pa ako neko moze da napise tacnu cenu bio bih zahvalan.

Pre neki dan sam se vratio sa Skopelosa pa da sa vama podelim utiske.

Do sada sam letovao na Halkidikuju (sva tri prsta) i na Tasosu. Skopelos je skroz drugačiji doživljaj mora i odmora. Pre svega priroda je neverovatna, celo ostrvo je pod šumom, neverovatan mir i tišina je svuda. Čak i u gradu Skopelosu sam imao utisak da je sve usporeno i smireno.

Neko je ovde spominjao zagađenost mora, mi to nismo videli a obišli smo sve glavne plaže. Svuda je bila neverovatno čista voda. Jedan dan na Kastaniji su bili talasi pa je voda bila zamućena od peska i trave iz mora.

Bili smo smešteni u Panormasu i mesto je za svaku preporuku kome nije bitno da je u centru zbivanja. Pošto smo bili kolima obilazak i plaža i ostrva nam nije bio problem. Plaža u mestu je sitan šljunak i pokazalo se da je u celini najbolja. Kada su bili talasi i zamućena voda na Kastaniju i kada se nije skoro moglo kupati, ovde su bili talasići sa čistom vodom i kupanjem bez problema. U mestu postoji više restorana u kojima nije neka gužva i pristojnim cenama. Tu je i jedna prodavnica sa cenama koje ubijaju. Sve je 30-40% skuplje nego u tri velike prodavnice u gradu Skopelosu pa smo izbegavali kupovinu (sem hleba).

Grad Skopelos je prelep. Sav je u stepenicama ali je milina besciljno lutati po njemu.  Glosa je slična ali se vidi da je uglavnom namenjena za život lokalnog stanovništva. Pogled iz nekoliko restorana i kafića je nezaboravan. Od ostalih mesta postoji Nea Klima koja mi se nije nešto dopala i Agnontas. Ne znam da li se Agnontas uopše može nazvati mestom jer ima par kuća i nekoliko restorana. Panormas ispade još najveći (posle Glose i Skopelosa).

Od plaža smo obišli one najpoznatije:

-          Kastani – verovatno najlepša plaza na kojoj sam bio u Grčkoj. Krupniji pesak koji se ne lepi za noge i na obali i u vodi. Prelep kafić sa ležaljakama na samoj plaži i baldahinima na obali oko kafića i velikim parkingom za kola. Postoji tuš, kabine za presvlačenje i wc u samom kafiću. Pre podne na plaži postoji i prirodna hladovina. Nije bila neka gužva dok nije pristao brodić sa Skijatosa pretpostavljam. Kad su počeli da izlaze ljudi napuniše plažu. Muzika koju je neko ovde spominjao nije uopšte bila glasna. Voda je prelepa, naročito na stenama prema Milii.

-          Milia – sledeća uvala posle Kastani. Nismo se kupali jer je u većem delu plaže na ulazu u vodu klizava stena. Inače takođe jako uređena plaža sa sličnim sadržajem kao i Kastani.

-          Nea Klima – plaza u mestu, nije nam se dopala jer na obali ima dosta krupnog kamenja a u vodu još krupnijeg. Skoro da nikog nije bilo na plaži kada smo došli.

-          Hovolo – u produžetku Nea Klime, posle prelaska kamenja i malo gaženja vode. Jako lepa plaža ispod stena. Nije bilo gužve, ima i hladovine pre podne od stenja. Krupniji pesak ili sitniji šljunka je na obali.

-          Limonari – sitan brašnjavi pesak na obali a šljunak u vodi. Zbog ovako sitnog peska nam se nije nešto dopalo ali ko ovo voli, plaza je odlična. Dva restorana, veliki parking i malo uži put kojim se do plaže dolazi. Uvala je prelepa kada se pogleda odozgo sa puta.

-          Stafilos - Krupniji pesak ili sitniji šljunka je na obali. Pošto je najbliža gradu bilo je najviše ljudi na njoj ali ni približno drugim plažama u mestima gde sam do sada letovao. Vrlo nezgodan prilaz i parking kolima. Silazi se uskom ulicom gde je sve sa strane popunjeno kolima koja su se parkirala. Ne znam kako izgleda mimoilaženje dva auta.

-          Glisteri – otišli smo onaj dan kada su bili talasi misleći da ih sa druge strane ostvra neće biti. Šljunak je na plaži ali je voda od talasa bila prilično uzmuljana. Plaža je na prelepom mestu u uvali. Kao i na ostalim plažama, restoran, veliki parking, vrlo malo ljudi.

Obišli smo  i crkvicu iz filma Mamma mia. Uspon do nje je spektakularan, ali samo za one koji se ne boje visine.

Okolina Amarandos cape je prošle godine izgorela ali i dalje je ceo kraj prelep.

Bili smo na izletu brodom do Alonisosa i to mi se nije nešto dopalo. Sam gradić ALonisos nije loš ali ni prineti Skopelosu. Brodć nas je odveo in a dve plaže od kojih je jedna sa ogromnim kamenjem i totalno je bezveze. Mislim da se zove Agios Dimitrios. Duga je dosta lepša ali mi nije bila lepa kao plaže na Skopelosu.

Za sve vreme boravka smo videlo 5 automobila sa našim tablicama a naš jezik vrlo retko može da se čuje što je pohvalno (da se osetimo konačno kao stranci).

Par reči o trajektu iz Volosa. To je ono što nas je više godina odbijalo od dolaska. Cena je preterana za dužinu vožnje (oko 260 evra za nas troje i to sa jeftinijim prevoznikom). Vozi se oko 4,5 sata. Sama vožnja je zanimljiva ali je cena preterana. Gledao sam koliko bi bio trajekt za Krit sa kabinom i cena je nekih 20% viša ali je ovde sa kabinom i skoro duplo duža vožnja. Druga stvar su vremena kada trajekt ide. Iz Volosa kreću u 7:45 (skuplji) i 8:15 (jeftiniji prevoznik). Ovo znači da morate negde u blizini spavati. Sama vožnja do Volosa nije problem ali bi bio problem da se vozi celu noć i da se knapira dolazak. Sa Skopelosa je trajekt išao u 18:30, u Volos smo bili oko 23:30 pa smo opet morali da spavamo u gradu.

Ukratko Skopelos je predivan i nešto najlepše što smo do sada videli od morske Grčke. Sve je za svaku preporuku.

Izvinjavam se na možda malo dužem pisanju ali sam još uvek pod pozitivnim utiscima.

Lepo si opisao, jedino na Miliji si trebao ici plazom malo duze, odprilike negde od sredine plaze pa nadalje nema vise te ploce nego je i u vodi sljunak. Ali voda je kristalno cista. Stvarno je mana tih ostrva sto je trajekt bezobrazno preskup, i bas to nezgodno vreme polaaska uz dva spavanja drasticno dize cenu prevoza gde vam sa gorivom treba blizu ili preko 500 e samo za put.