Margarita

Skopelos-putopis

56 poruka u ovoj temi

Hvala drugari na pozitivnim komentarima :srce::thankyou: - malo vise slobodnog vremena bi mi koristilo da jos bolje sve sazmem- ali - sta da se radi! Nadam se da ce i ovako biti od koristi, a to je najbitnije! Pozdrav za drage poznanike :hello:, vidimo se opet- i citamo utiske sa putovanja, naravno!!!

Veliki pozdrav za Margaritu od ovde vise puta pominanog Dragana koji se upravo vratio sa svoje xy turneje po Sporadima. :klap:

Margarita, hvala Ti na "svežim" informacijama i lepim slikama sa Skopelosa.:klap:

Margarita, i od mene jedan kao prvo veliki pozdrav i sve cestitke na nesebicnosti kako bi podelila utiske sa ovog prelepog ostrva...Ja kao jedan od mnogih, veliki zaljubljenik u ovo ostrvo, uzivao sam u svakoj reci koju si napisala, i svaka ti je na mestu, hvala jos jednom na velikom trudu i vremenu koje si ulozila...

Pozdrav

Mirko

Dragane?!!

pa sta cekas?

Pozdrav za Margaritu i veliko hvala, mi se spremamo za Skopelos 15.8. i bas nam znaci.

Veliki pozdrav i za Dragana i Mirka i sve ostale koji su pisali o Skopelosu, tako smo odlucili da se ove godine prvi put otisnemo put Sporada :thankyou:.

Samo cu jos malo da vas davim :sorry:, kakve su cene na Skopelosu, neki pricaju iste kao na Skjatosu, neki da su ipak nize, volela bih da imam neki osecaj, npr. klopa u tavernama, riba i sl, pice alkoholno/bezalkoholno, kafa... Za hipermarket sam utefterisala ^_^

Jos jednom veliko hvaaaaaaaaalaaaaaa :cvetic:

Margarita, super ti je opis, nije previse detaljan i ne umara. Bas onako kako ja volim (ne volim one putopise gde ljudi opisuju svaki korak koji su napravili aaaa ko ce to da cita). Ne smara, a ima sve sto je potrebno.

Mozes li da mi kazes koji je to bio dan kad ste isli trajektom u 7.45 na Skopelos? Ja imam jedan problem. Planiram da idem na Skopelos 22.08 (ako ne odem na Kefalniju, nisam se jos smislila), sto je ponedeljak, na sajtu Hellenic Seaways pise da ponedeljkom ima samo jedan trajekt u 16.45 za one koji imaju i kola, a na danae.gr, sajtu za rezervaciju karata pise da i ponedeljkom ima jedan jutarnji u 7.45, a radi se o istom prevozniku EXPRESS SKIATHOS. Znaci, nije da na danae.gr imaju u ponudi jos neki trajekt osim onoga koja ima Hellenic Seaways. Pa sad ne znam sta je tacno, ima li svaki dan taj jutarnji ili nema za one koji imaju i kola?

Margarita, lepo si mi osvezila secanje na ostrvo, kao da sam ponovo bila tamo. Vremenom covek pozaboravlja neke stvari, onda uz se priseti uz albume, a jos bolje ovako. :)

Drago mi je da je putopis napisan i za ovo lepo ostrvo. Sve cestitke :klap:

Margarita,

svaka čast i mnogo hvala. Ja idem na Skopelos sad u subotu ( 06.08.2011.) i baš ću da vidim koliko nam se mišljenja podudaraju.

Volela bih samo ako bi mi objasnila kad kažeš gužva je na plaži- da li to znači ima ljudi ili nema gde da se stane?

A Sporadi su inače poznati po bujnoj vegetaciji, a gde ima bilja ima i osa. Na Skijatosu ih ima u neograničenim količinama, al nekako posle par dana prestaneš da ih primećuješ ;)

Ma, malammira, meni ipak, malo bila frka od tih osa :lud:, sve sam nesto tripovala da ce me ubosti :lol:, ali- za bojazljive- nema ih na svim plazama.

To kada kazem¨ guzva je na plazi¨ znaci - ima ljudi, ta opcija ¨ nema mesta za jos jedan peskir¨, valjda ni ne postoji na Skopelosu :).

Ali, mi smo malo i razmazeni turisti - volimo, onako, ranom zorom ( u 8 h :lol:), da osim nas na plazi nema nikog, e to je pravi gust! .. - kada imas osecaj da je to TVOJ komadic mora i kopna ( ne mogu da zamislim kako se J.Depp oseca na svom ostrvu!).

Ja sam sigurna da cete imati divan odmor, ne mogu da zamislim da neko ode ¨potkovan informacijama¨, sta na Sporadima moze da ocekuje i da mu se isti ne dopadnu! Zato - dragi moji putnici - samo spakujte kofer i sebe - umorne, iscrpljene od stresnog posla, gradske guzve, losih kolegijalnih odnosa, zamornih kucnih poslova , svakodnevnih obaveza i bucnih komsija koji upravo sada renoviraju stan- dobre vibracije bas VAS cekaju na Skopelosu! :srce:

CENE HRANE

Otprilike, ono cega se ja secam - hobotnica u Anna s - 20 eura, corba 4 eura , kuvana jela u tavernama pored pristanista - oko 10 eura, palacinke ( ali one veliiiiike) - 2.5 eura ( slane -sir ili slatke). Tijuana, mi smo imali trajekt u cetvrtak ( ako se ne varam), pogledacu posle, red voznje da ti pomognem ( ako mogu), pisem pp. Pozdrav! Hvala svima na pozitivnim komentarima :srce:

Drugari, vec sam rekla da su zgrade u Skopelosu dvospratne, obojene u belo ( sa retkim izuzecima), ali u Glosi smo cesto nailazili na kucice obojene u belo-plavo, ova slicica mi je jedna od omiljenih.. ( i retkih gde se mi nismo ubacili u kadar :blush:)

1002436resized.jpg

Da naglasim da smo od naseg divnog cika Stavrosa ( domacina objekta u kom smo bili smesteni), dobili flasu hladno cedjenog maslinovog ulja, i to - proizvedenog od njegovih maslina! :srce: Naime, on poseduje maslinjak od 300 stabala maslina, od kojih pravi ( zaista odlicno!) ulje, i kada smo ga pitali gde bi mogli da kupimo provereno dobro domace maslinovo ulje - on nam je odmah poklonio jednu flasu!

U povratku smo odlucili da nocimo u malom mestascecu Kastrakiju, u samom podnozju Meteora. Nije tema, ali moram napisati par recenica i o tom divnom mestu, ili barem ostaviti par slicica :). Za smestaj smo odabrali te godine otvoren hotel Gogos, sa svega 10 predivno sredjenih soba, cena prenocista sa doruckom bese 50 eura. Hotel je u porodicnom vlasnistvu, licno clanovi porodice su i zaduzeni za smestaj i ishranu gostiju, tako da je atmosfera kucna, topla i srdacna. Hotel

1002740resized.jpg

Ja sam odusevljena Kastrakijem, meni je boravak u njemu bio kao da sam upala u neku bajku, okruzena pastoralnim pejzazima, vinogradima, ljudima koji su nas sa ulice ( draga baka Eleni :srce: ) uvlacili u svoje domove da nas posluze sa vocem iz njihovog vrta, da nam uberu cvet i malo popricaju sa nama...Krenemo da se prosetamo, kad na okolnoj livadi sasvim samo, nevezano, pase travu jedno magare, odmah potom shvatamo da je livada ¨puna¨ i kornjaca :lud: .A jos taj dan, u komsiluku naseg hotela bila je tradicionalna grcka svadba, sa tradicionalnom muzikom koju ja do tada nisam imala prilike da cujem ( to nije ona muzika koju nasi pevaci kradu :D) Pogledajte kakve su kucice u Kastrakiju, sveu cvecu i ¨optocene¨ vinovom lozom

1002731resized.jpg

Pogled na stene koje okruzuju mestasce

1002710resized.jpg

Ovo je samo moja preporuka gde da prenocite na putu nazad. Mestasce je leti prilicno ¨mirno¨, jer ga turisti zaobilaze ( posete Meteorima su jednodnevne), zapravo - climber-i su glavni gosti ovde .

Pitam se samo koliko ovi Grci godisnje ispoklanjaju ovog divnog ulja :)

Valjda je u staro vreme bio jedini prihod od maslina. Musko cim se rodi zasade mu po 100-tinak stabala jer od toga moze da prehrani svoju buducu porodicu kada je osnuje.

Kako je lepo kada odmor prija i kada se zadovoljan vratis sa odmora :klap:

Ja sam odusevljena Kastrakijem, meni je boravak u njemu bio kao da sam upala u neku bajku, okruzena pastoralnim pejzazima, vinogradima, ljudima koji su nas sa ulice ( draga baka Eleni srce.jpg ) uvlacili u svoje domove da nas posluze sa vocem iz njihovog vrta, da nam uberu cvet i malo popricaju sa nama...Krenemo da se prosetamo, kad na okolnoj livadi sasvim samo, nevezano, pase travu jedno magare, odmah potom shvatamo da je livada ¨puna¨ i kornjaca lud.gif .

Lep putopis, a mene si zaintrigirala za ovaj Kastraki ... U podlednje vreme sve cesce se odlucujem za "puteve kojima se redje ide", volim ta mala ususkana mesta koja nisu predmet masovnog turizma. Asociralo me na moje omiljeno Metsovo, mada je i ono postalo "naguzvano" otkako se izgradila Egnatia ...

Vec bih mogla sebe da zamislim na toj livadi klap.gif

Divan prikaz Skolepos-a ! klap.gif

Lepim opisima i fotkama priblizila si nam ovu malo poznatu destinaciju.osmeh1.gif