Big world

Pomoc, sve prvi put...

3 poruke u ovoj temi

Svaka pomoc je dobrodosla :)

Prvi put letim avionom (I SAMA!) a aerodrome sam videla samo na slici... Uglavnom, zanima me sta vi mislite o KLM-u kao prevozniku (oni su ispali najpovoljniji, meni i nije tolika frka za cenu, vise mi je frka za vreme jer planiram da putujem sledece nedelje a nikakvu kartu nemam, a ni ideju), idem u Skotsku preko Amsterdama.

Sta mislite koliko najmanje vremena treba da bude izmedju letova?

Da li da trazim da mi prtljag isporuce u Amsterdamu pa ponovo da ga cekiram za Skotsku ili da ga oni salju u Skotsku (najveci trip mi je da ne izgubim prtljag)?

Gde da stavim zlatne lancice, da li su zaista toliko ceste te lomnjave prtljaga (jel se desilo to kome od vas?)?

Da li proveravaju laptopove (mislim na nalepnice i ono, da li su legalni)?

Kad proveravaju prtljag da li preturaju stvari ili samo ono skeniraju, njuse ili sta vec, konkretno zanima me jel mogu ja da zakljucam kofer katančićem bez brige da ce biti obijen?

I jos pitanja....

Sto se tice karti, kako se uopste one nabavljaju, nije problem da bukiram i platim online, sta se posle desava? (ne salju ih valjda na kucnu adresu lol)

HVALA SVIMA UNAPRED!!!! :)

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Nije nikakav roblem sto putujes sama, snacices se, aerodromi su svuda u svetu dobro obelezeni. Nisam ranije putovala KLM-om, tako da nemam nikakav komentar sto se aviokompanije tice. Od velicine aerodroma i udaljenosti izlaza zavisi koliko ti vremena treba izmedju letova. U principu ako imas kartu za vezani let a ne stignes, ne svojom krivicom, prebacice te na sledeci let za tu destinaciju. Meni je recimo pauza u Becu samo pola sata, ali trebalo bi da stignem i ne brinem se previse oko toga. Nikad nisam ni pomisljala da preuzimam prtljag pa ga ponovo cekiram i nikad mi se do sad prtljag nije izgubio, desava se i to, ali ne bas toliko cesto. Lancice je najsigurnije da stavis na sebe, ili u rucni. Torbe uglavnom samo skeniraju, meni su jednom otvarali kofer malo pregledali i to je to. Katancic slobodno stavi jer i ako ga budu otvarali to ce raditi kad si ti su, a nece obijati. Laptop stavi u rucni, na nekim aerodromima traze da ga izvadis iz torbe prilikom skeniranja da ide odvojeno, u onoj tacni, a niko mi nije gledao nalepnice ili ilegalne softvere. Karte mozes da kupis online, elektronsku kartu ce ti poslati na mail, to odstampas i sa tim ides na aerodrom. Prilikom cekiranja prtljaga pokazes pasos i tu kartu i oni ti izdaju boarding karte, a tu svoju odstampanu sacuvas za povratak. Pozdrav i srecan put

1

Podeli ovu poruku

Link do poruke

HVALA PUNO!!!!! :D :D :D

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar

• Posetili nedavno   0 članova

Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

• Naša statistika

25560
    Ukupno tema
    849774
    Ukupno poruka