mirarbi

Prenoćište na putu za Grčku

3237 poruka u ovoj temi

Ne zaboravimo i "Cap cap"  Leskovac :) 

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Neko mi je ovde preporucio restoran u Grdekici. Cini mi se da je Derven Dile (ili slicno). Mislim da je Grdelica kao mesto za rucak u najuzem izboru za sledecu godinu pri povratku. Ne skrece se puno s puta, a nadam se da se jede dobro kao u Vranju.

Ima li neko neke konkretne predloge, izuzev ovog restorana koji mi je preporucen. Ali da zna, da je jeo.

Zile? Na tebe mislim

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Glas za

Vilu Magdalenu, Đevđelija

Restoran BOKO u istom mestu.

3

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Mi smo ove godine u ppvratku otkazali Popovu kulu bez obzira na ambijent i ljubaznost, ali ima previse osa. Kazu da su skidali osinjake, ali su se zavukle negde i samo izlecu.

Zato smo prespavali u povratku u nezavrsenom hotelu Moderna, isto u Demir kapiji. Bas smo zadovoljni, hrana je jeftinija a bolja nego u Popovoj, sobe su modernije ali to je taj neki isti rang (mi smo uvek bili u novijem krilu u Popovoj) samo drugi dizajn. Nazalost, decije igraliste im je polomila oluja i vise nece stavljati, ali je u planu bazen. 

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Dragi forumaši,

Da li je neko bio ove ili prošle godine u "Šumskim fenjerima" u Bitolju na putu za Jonsku obalu? Molim za utiske, komentare i cenu. Hvala unapred.

Izmenjeno (lanana)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Pozdrav svima.

 

S obzirom da sam nov na ovoj temi, a pri tome ima preko 200 strana, nemojte mi zameriti ako je vec neko pisao o ovome sto cu pitati. :)

 

Krajem avgusta sa porodicom krecemo iz Subotice za Grcku, na Sitoniju u Nikiti pa me zanima da li neko ima iskustva na ovoj relaciji. Prvi put cu voziti od Subotice do Grcke pa zato i postavljam ova pitanja.

Mi smo se takodje odlucili da krenemo rano ujutro i da prenocimo u Makedoniji u hotelu Park o kojem se vec dosta pisalo. S obzirom da mi imamo 200 km vise od Beograda, mislim da ce Negotino biti zadovoljavajuca udaljenost. S obzirom da idemo sa dvoje dece, a mladji ce imati nepune 2 godine, moracemo cesce stajati. Prozujao sam preko google maps deo puta od Makedonije do Nikiti i cini mi se da je put zaista lak i jednostavan. Zanima me koliko ima naplatnih stanica od granice do Nikiti i generalno kakav je put na toj deonici Grcke?

Ovde zaista ima mnogo korisnih informacija koje ce mi dosta olaksati put, pre svega oko planiranja vremena. S obzirom da necu voziti preko 120-130km/h plus cesci odmori i da cu voziti preko dana, neminovno je da cemo spavati u Makedoniji. Nigde ne zurimo, polako i opusteno i pretpostavljam da cu u Negotino biti poslepodne.

 

Jos jednom pozdrav svima :)

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

ima 2 naplatne rampe, jedna odmah posle GP Evzoni, druga na ring road-u kod Soluna...put od Evzonija je malo autoput, a posle je stara magistrala sa zaustavnom trakom do Soluna, tu pocinje autoput oko Soluna i zavrsava se kod Nea Moudanije. Posle je klasicna magistrala do Nikitija. U zavisnosti od doba dana i dana u nedelji moze biti guzve oko i posle Soluna do Halkidikija

na 20km od Evzonija kod mesta Polikastro je pumpa EKO sto je i poslednje takvo odmoriste do Nikitija....restoran, decije igraliste, deciji toalet, pa predlazem da tu napravite duzu pauzu....od pumpe do Nikitija, u zavisnosti od saobracajne guzve, treba vam nekih 2 do 2 i po sata (oko 160 km)

2

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ja da dodam da je put od Makedonije do Nikitija sve samo nije lak. Prvo, loš put posle granice, drugo velike gužve u Solunu pogotovu na ring road-u i posle magistrala od Nea Moudanije do Nikitija sa puno vozila. Na to moraš da budeš spreman. Meni je nekako taj deo uvek bio grozan za vožnju. 

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Mislim da je pametno što ćete noćiti u Makedoniji. Put sa malom decom zna da bude naporan (zbog njihovih potreba).

Mi već godinama praktikujemo da idemo preko Dojrana, nu i noćimo. Preduslov je da nikako, ali nikako, ne idete tuda vikendom. Tada na granici može da se izgubi i sat vremena. Još toliko od Soluna do Nea Mudanje, jer vikendaši krenu na more.

Jedna od prednosti puta preko Dojrana je ta da na granici radnim danima nema  nikoga. Put je dobar, po meni kvalitetniji od onog kod Evzonija. Nema putarine (mada nije velika). Put je takođe prazan i gužva počinje tek kada se uključiš na Ring road. Ali ti tu dolaziš odmoran i dovoljno koncentrisan jer krećeš iz Makedonije. Prilično je nezgodno kad se tu uključiš posle noćne vožnje, pospan i umoran, nadomak svog cilja.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

@Zavisa  

Putovanje danju je u redu.Samo neznam za prenociste zasto u Makedoniji kada ona nije dugacka (Presevo - Evzoni 180km) oko 2 sata voznje.Sledeceg dana posle prenocista postoji mogucnost da se pojave neke kolone i guzva na granici pri izlasku iz Makedonije i ulasku u Grcku pa onda opet voznja po jakom suncu od granice do Nikitia.Po meni mnogo bolja varijanta je prnociste odmah kada se udje u Grcku posle Evzonia.Pa ujutru lagano do Nikitia voznja jos oko 170km to je za odprilike 2 sata da se stigne do krajnjeg cilja.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Potpisujem za put preko Dorijana. Bolji je put posle granice nego kod Evzonija i preskačeš naplatnu rampu. Nije veliki iznos ali kad vidiš put zapitaš se šta više tražim u Grčkoj kad mi naplaćuju i uništavanje trapova na kolima.

Ako pogledate SAT patrolu od prošle godine videćete šta je Alvirović rekao za put posle granice sa Bugarskom. To je sve samo nije put i ne zna po kom osnovu je to pušteno u rad.

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

@Zavisa

i ja se slazem sa komentarima da izbegnete vikend, ako mozete.

Mi smo upali u tu guzvu kod Soluna,  kada smo isli na Sitoniju, bas kada su vikendasi krenuli. To se toliko oduzilo, jos se potrefio i neki sudar, uglavnom na Sitoniju smo stigli dosta kasnije, nego sto inace stizemo na Halkidiki.

Sto se tice Dojrana, stalno citam kako nema guzve na prelazu. Mi smo, bogami naisli na solidnu guzvu i cekali smo red. Na Evzoniju smo nekada brze prolazili. Tako da mislim da je to individualno, a i kad krene nesto da se forsira kao Dojran, onda nije ni cudo.

A sto se tice nocenja, razlog zasto vecina spava u Makedoniji je,  da se ne lazemo i cena. I to mi je sasvim ok. Jedna noc, sto bi se placalo duplo. Govorim o kracim relacijama tipa Halkidiki.

2

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Prenociste zavisi od destinacije na koji se ide. Ako je krajnja destinacija Tasos, Halkidiki, solunska i olimpska regija, onda je Makrdonija prirodan izbor. Istanes naspavan i lagano, odmoran stizes na odrediste u vreme predvidjeno za ulazak u smestaj. Ides na plazu i a ne na dremku kao kad vozis celu noc.

Za neke dalje destinacije su i prenocista u Grckoj. Kod Atine, Volosa, Janjine, Soluna.... zavisno od destinacije.

Normalno da je cena faktor. U Dojranu je smestaj 20-30€, u Kilkisu 50+. Nas zanima samo da je cisto jer je to usputba stanica.

O guzvi na GP Dojran za vikend smo pisali unazad tri godine. Ja sam proveo sat vremena na granici. Prosle godine, bio je radni dan, bio sam drugi auto. Par minuta.

Nekako volim da ujutru udjem u Grcku na tom prelazu. Odmah se osetim drugacije. Prodjem pored vetroparka, do Soluna nikog zivog na putu... Svratimo u Cosmos po neke sitnice i na doruck...

E da, pisao sam prosle godine, ali nije lose da ponovim. Kada smo se vracali s mora, isto preko Dojrana, u suprotnom smeru smo videli da policija pise kaznu. Iako je put prazan, ne preterujte,  nema potrebe da vam letovanje pocne s neprijatnoscu. Tu je ogranicenje 90 cini mi se. Postujte to

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26982
    Ukupno tema
    905038
    Ukupno poruka