mirarbi

Prenoćište na putu za Grčku

3237 poruka u ovoj temi

Jel' neko od vas koji ste isli svojim kolima od Beograda do udaljenijih letovalista u Grckoj uzimao prenociste ili dnevni odmor u nekom smeštaju u Makedoniji ili u Grckoj? Ukoliko jeste, molim vas da mi kazete u kom mestu ste napravili pauzu, tj. prenocili i u kom hotelu.

 

Pokusala sam preko Google-a da nadjem izbor od nekoliko hotela blizu granice, kao i vise informacija o njima, ali ponuda, sudeci po Internetu, bas i nije neka. Tri hotela bi mogla da dodju u obzir: hotel Park u Negotinu, hotel Jugo u Gevgeliji i hotel Istatov u Dojranu.

 

Da li je neko od vas odsedao u nekom od navedenih hotela? Da li je neko isao na taj granicni prelaz Dojran, kakav je put do tamo i od granice ka Solunu i da li su stvarno znatno manje guzve nego na Evzoniju?

 

Ili mi mozda predlazete prenociste u Solunu? U kom hotelu? Ima li taj hotel svoj parking?

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ako idete preko evzoni,preporucujem selo Polikastro,par km cim predjete grcku granicu.prenocim tu porodicno,jer je cisto,ne skupo i ljudi su odlicni-neiskvareni.razumeju putnika-namernika,dok u velikim gradovima....znate kako je.kroz skopje ne stajem i ne znam.....

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Za ostale ne znam, ali ne bih ti preprocula taj Jugo u Gevgeliji, tu sam spavala pre par godina i bio je u ocajnom stanju.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ako idete preko evzoni,preporucujem selo Polikastro

Da li mi preporucujete neki odredjeni hotel ili vilu u Polikastru? Da li mogu da racunam da cu bez prethodne rezervacije, tu sigurno naci smestaj po pristojnoj ceni, samo za jednu noc?

Za ostale ne znam, ali ne bih ti preprocula taj Jugo u Gevgeliji, tu sam spavala pre par godina i bio je u ocajnom stanju.

Eto, a bas taj hotel reklamiraju na netu kao hotel sa cak cetiri zvezdice. Kao extra lux sa sve kazinom. I kako covek sada da zna?

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Naslov sve govori.

Planiramo da putujemo u Grčku kolima, ali bismo voleli da negde pred makedonsku granicu napravimo pauzu i prespavamo.

Da li neko ima neki predlog, iskustvo?

Da li postoji mogućnost noćenja u manastiru Prohor Pčinjski, čuli smo za neke nove konake, da li treba rezervisati?... :)

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ne znam odakle krecete. Mi krecemo iz Beograda put Tasosa i planirali smo da prenocimo negde na 2/3 puta, otprilike. Iz Beograda se do granice sa Makedonijom stize za 4, 5 sati, jer se ide autoputem, tako da mislim da je mnogo bolje prevaliti malo veci deo puta i proci bar jedan granicni prelaz, pa tek onda negde nociti.

Ako bas hoces da nocis u Srbiji, mozes to da ucinis u motelu "Predejane", koji je blizu granice sa Makedonijom. Ekipa emisije SAT na svojoj patroli do Grcke, je prikazala sobe u ovom hotelu, koje su renovirane, a i cena je pristupacna (oko 1.500,00 dinara).

Ja sam za prenociste u Makedoniji izabrala dva hotela - dve moguce opcije. To su hotel "Park" u Negotinu, na 104 km od srpsko-makedonske granice, a 70km od Evzonija (hotel sa 4 zvezdice, bazenom, cuvanim parkingom...cena 37 Eura za dvoje sa doruckom) i hotel "Istatov" u Novom Dojranu (cena 40 Eura za dvoje sa doruckom).

Postoji varijanta nocenja u mestu Polikastro, odmah po ulasku u Grcku. Tu ima nekoliko hotela sa po dve zvezdice, ne znam kakve su cene.

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Hvala, Mirarbi.

I mi krećemo iz Beograda, ali iz nekog potpuno čudnog razloga :rolleyes: moj muž se oseća sigurnije da spava u Srbiji nego u Makedoniji. :rolleyes:

Ima li neko informaciju kada je najbolje preći srpsko - makedonsku i makedonsko - grcku granicu, u koje vreme, kada su najmanje gužve?

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Da, zaboravila sam da te pitam, da li je potrebna rezervacija?

I da li imaš neki njihov sajt (od ovih hotela)?

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

U svakom slucaju bi bilo dobro dve, tri nedelje ranije telefonom rezervisati sobu.

Evo sajta hotela Park u Negotinu u Makedoniji:

http://www.hotelpark.com.mk/angliski%20pocetna.htm

Ostali hoteli koje sam pominjala mislim da nemaju svoj sajt.

Motel Predejane je na 299km od Beograda. Ekipa emisije SAT ga preporucuje (upravo gledam SAT reviju). Kazu da je hotel renoviran, od WC-a do soba. Prenociste za dvoje kosta od 3.000 do 3.800 dinara.

Na 306km od Beograda, imas motel Dzep. Tu je nocenje sa doruckom 2.000 dinara za dvoje.

Na 337,5km od Beograda je skretanje za Vranjsku banju. Pretpostavljam da se tu moze naci dobro prenociste.

Ekipa SAT-a ne pominje mogucnost prenocista u Prohoru Pcinjskom, mada su isli i na taj prelaz.

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ima li neko informaciju kada je najbolje preći srpsko - makedonsku i makedonsko - grcku granicu, u koje vreme, kada su najmanje gužve?

E tu izgleda nema pravila. Jedino sto mi svi govore je da treba izbegavati da se na granicnom prelazu Evzoni, tj. ulazu u Grcku, bude oko 7h ujutru. Kazu da je tada najveca guzva.

____________________________

Jos sam se necega setila. Ukoliko idete na Krf, Pargu, Lefkadu i uopste te destinacije blize Albaniji, mozete da prespavate u Bitolju ili u hotelu Molika na planini Pelister ili cak na Ohridu. Tu su granicni prelazi - ulazi u Grcku, koji su znatno blize Krfu i ostalim navedenim destinacijama, nego Evzoni.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Mi smo 20.juna, upravo u 07.15h ujutru bili na srpsko-makedonskoj granici.

Izlaz iz Srbije je bio toliko brz da nije ni cigareta mogla da se popusi :D

Ali zato ulaz u MK :blink:

Dve kolone, na samo dva prolaza....i chak se i oni ne pomeraju

a ostalih 3 ili 4 prolaza ne rade!

Mi smo bili 50. u jednom, od dva reda.

45 minuta stajanja u koloni i bukvalno ne pomeranja auta,

je dovoljno za dorucak, kafu i cigaru :) ali ...

Moja pretpostavka je,

da im je u to vreme smena,

pa i ako nemaju pazar da predaju :P malo se ispricaju,

sta ima novo, kako zena i deca B)

Zatim se, oko 8h otvaraju i ostali prolazi,

ko pre djevojci, pre ce se osoliti B)

tako da smo mi, za bukvalno 15-20 minuta od kada smo pomerili auto,

prebacili se na novi prolaz (nema veze, EU ili NonEU)

bili 5-6 u koloni

i ushli u MK.

To je nashe lichno iskustvo.

U povratku nismo osetili granicu

Izlaz iz Gr oko 16h

izlaz iz MK oko 17.30h.

Na oba prelaza po maksimalno 10-15minuta.

Pozdrav i srecan put!

:)

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

U pravu si Buco, i ja sam čula da je smena carinika oko 7, znači, da izbegavamo to vreme.

Hvala, Mirarbi, sviđa mi se ovaj hotel Park, sad ću da da ubedim muža da ipak prespavamo u Makedoniji. ;)

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Hvala, Mirarbi, sviđa mi se ovaj hotel Park, sad ću da da ubedim muža da ipak prespavamo u Makedoniji.

Da, to je i moj favorit.

Na drugom forumu sam se dopisivala sa forumasem iz Velesa. Raspitao se i saznao da je hotel stvarno onakav kako pise na sajtu. Privatizovan je pre par godina i renoviran.

Uostalom, to je jedini hotel na putu ka Evzoniju, koji postoji i na stranim sajtovima i to ga ocenjuju kao "high hotel".

Jedino sto me buni je sto na njihovom sajtu pise da imaju bazen, a na stranim sajtovima kod opisa tog hotela ne stoji da ima bazen. Ipak, ako stignete uvece, bazen ne biste ni koristili. Meni je to bilo vazno u situaciji kada bismo u Negotino stigli posle podne.

Izmenjeno (mirarbi)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ja sam sinoc zvala hotel "Park" u Negotinu u Makedoniji.

Cena je stvarno ona koja pise na sajtu (37Eura za dvoje odraslih sa doruckom).

Dorucak je od 7 - 9h.

U sobu se moze uci od 14h.

Jedino sto me je razocaralo je da im bazen ne radi, jer se renovira.

Smestaj moze da se rezervise slanjem meil-a sa njihovog sajta. Menadzer hotela je Todor. On prima mail-ove i salje nazad mail potvrde rezervacije.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Mi idemo na Krf i potpuno nam je besmisleno da se odmaramo u Makedoniji. Omor ćemo praviti u planinskom mestu Metsovo, koje se nalazi negde na sredini između solina i Krfa. Kada bi spavali u Makedoniji, na Krf bi stigli po podne, što nam ne odgovara.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26982
    Ukupno tema
    905038
    Ukupno poruka