vladimir

Putna isprava - Pasoš

338 poruka u ovoj temi

Ali kako kada moze da se putuje u EU samo ako je  ''do isteka pasoša ostalo minimalno tri meseca, ali ne od datuma polaska, već od datuma planiranog povratka u našu zemlju. ''

Imam jos vise od godinu dana, ali bolje da se rasapitam pre.

@mismas

Izmenjeno (Tirkizna)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

@Tirkizna Uglavnom piše ispod cenovnika kod nekih agencija da pasoš važi tri meseca od planiranog datuma povratka, jedino mislim za Tursku i Egipat šest meseci. I pored toga meni su u obe agencije sa kojima idemo u Grčku savetovali da menjam pasoš pre puta. Rekli su mi da fotokopiram uplate agenciji ako bude bilo problema. To sam i uradila, imala sam ih kod sebe za svaki slučaj, nisam stavila u pasoš. Niko me ništa nije pitao prilikom zamene pasoša, samo su gledali da li su uplatnice popunjene... Moje iskustvo je takvo, ali ne mora da znači da to svuda prolazi. Pasoš mi je ionako bio skoro pun, a bilo je skoro vreme i za zamenu. 

3

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Hvala!

:hello:  Nekad i ne placam unapred i nemam dokaz da putujem :D

 

@mismas

Izmenjeno (Tirkizna)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

6 meseci pre isteka roka vaznosti pasosa moze da se podnese zahtev.

"Zahtev za nov pasoš može se podneti najranije šest meseci pre isteka aktuelnog pasoša."

4

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Odlicno!:cool:

2

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima
 

6 meseci pre isteka roka vaznosti pasosa moze da se podnese zahtev.

"Zahtev za nov pasoš može se podneti najranije šest meseci pre isteka aktuelnog pasoša."

Ako istice u mesecu decembru moze bez problema u mesecu junu, nema gledanja od datuma do datuma...

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima
 

Razgovarao sam sa upravom granične policije.

Rečeno mi je da Grci ne prave problem ni ako vam pasoši ističu za mesec dana a kamoli za 4 meseca. Policajac sa kojim sam pričao mi je rekao da putuje i on u julu u Grčku i da će mu tada pasoš važiti MANJE od 3 meseca i putovaće. Takođe mi je rekao da niko nije još vraćan iz Grčke (pa ni iz Makedonije) zbog isteka pasoša manjeg od 6 meseci.

Tako da će čekanje u redovima pričekati naš povratak sa mora. :D

P. S. Pre razgovora sa upravom granične policije razgovarao sam sa nekim iz policijske stanice "Obilićev venac" gde rade pasoše. Oni su mi neformalno/nezvanično rekli da "neće praviti problem" ali da ipak pozovem graničnu policiju da mi to potvrde.

 

 

Prešli smo sve granice bez ikakvih problema. Makedonija zadržavanje par minuta, ulaz u Grčku preko Bitolja isto toliko. Niko nas ništa nije pitao oko pasoša niti gde letujemo. Ni vaučere nam nisu tražili. Samo pasoše. Ni auto nisu pregledali (a bili smo puni neke klope koju smo kupili u prilepu :D ).

Tako da, to je to..Kome pasoš ističe za više od 3 meseca od datuma povratka ne bi trebalo da se plaši.

3

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Dobra info. je zlata vredna:)

Predao danas za pasoš u PS Novi Beograd, radno vreme nedeljom od 7,30-15,30,nema zakazivanja, stari pasoš na uvid l. K. i dokaz o uplati. Ima dosta šaltera i sve ide brzo. 

Nema zakazivanja, samo baneš:)

Pre mene 10-tak ljudi, završio za nekih pola sata, 7-10 dana za preuzimanje. 

Ima i onih fantoma što bi preko reda, pa kada se digne dževa, "aaaa nisam znao da i ovi ljudi što sede čekaju u redu" ma jok burazeru, nemam pametnija posla u nedelju pre podne, pa eto malo prošetao i izašao iz kuće da izblejim. 

Ako je čovek lud, sve mu je oprošteno, al' ako nije to se zove težak bezobrazluk. 

Brate Srbine uđeš lepo i pitaš ko je poslednji, nije teško i ništa ne boli... 

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Meni pasos istice 6 i po meseci nakon datuma povratka iz Grcke. Znam da svuda pise da je minimum vazenja 3 meseca od datuma povratka, ali me opet uhvatila frkica da ce mi mozda neko praviti problem. Najvise zato sto ne idemo preko agencije, nemam nikakve vaucere niti potvrde o uplati smestaja. 

Do sada mi niko nista od toga nikada nije trazio na grckoj granici, ali sad se malo brinem. 

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

@Afrodita88

Putujte bez brige.:brm:

Ne znam koje prevozno sredstvo koristite za putovanje, mi smo doduse doputovali busom i niko nam nije trazio vaucer niti potvrdu o uplati smestaja. Pasosi su jedini dokument koji su nam kontrolisali na svim granicama.

2

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Mi cemo kolima. Prethodne 2 godine smo takodje kolima i niko nista nije trazio. Nadam se da ce tako biti i ove godine. Imacemo putna zdravstvena osiguranja i eventualno mozda zamolim gospodju u cijem cemo studiju odsesti da mi posalje mejl. (Posto trenutno imam samo viber prepisku :D )

2

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Cao Pitanjce

jel ima devojaka da su   posle promene prezimena promenile lk( novo prezime) ali da su u pasosu ostavili staro prezime i tako putovali bez problema?
Posto se i lk i pasos menjaju u policiji pa me zanima ako se promeni lk i u njoj je novo prezime da li u sistemu oni to vide i prave problem kad se putuje ako je pasos sa starim prezimenom ( a lk sa novim)?
znam da se na granici ne pokazuje lk samo pasos ali me zanima ako neko zna kako je to umrezeno da ako se promeni lk jel pasos moze da bude bez problema sa starim prezimenom da se putuje?Ukoliko je naravno karta na prezime iz pasosa?

zanima me samo ta konekcija lk -pasos i da li moze da se samo promeni lk a pasos ostavi na staro prezime dok ne istekne i da se putuje bez problema?

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Доживео сам непријатно искуство када сам прошлог месеца желео да продужим пасош, не знајући да морам да чекам 6 месеци пре истека, дакле морам да дођем тек за 3 месеца.

Пошто је прво продужење, а можда ћу морати и да мењам слику, питам се да ли ће мењати број пасоша, да ли могу да букирам карте и да не размишљам да ли ће нови пасош имати исти број или не.

И шта ако путујем у Турску, где траже да посош мора бити важећи најмање 6 месеци пре истека. Како да уклопим то са њиховим кретенским захтевом да продужење такође може најраније 6 месеци пре истека.

 

Можда ће ова допуна закона решити тај проблем.

Стефановић: Издавање новог пасоша шест или више месеци пре истека тог документа

Стефановић: Издавање новог пасоша шест или више месеци пре истека тог документаИзвор: Н1
Министар унутрашњих послова Небојша Стефановић рекао је у Скупштини Србије да је циљ измена и допуна Закона о путним исправама поједностављивање процедура и ефикасније остваривање права грађана.

Образлажући предлог закона посланицима, Стефановић је рекао да ће грађани имати могућност да затраже издавање новог пасоша шест или више месеци пре истека тог документа, како би могли несметано да путују у земље које имају прописе да вам пасош мора важити још три или више месеци од датума изласка из те земље.

Још једна новина је да када документ треба јавно огласити неважећим, то се може урадити на интернет страни МУП-а чиме се избегавају досадашњи трошкови огласа, рекао је министар.

Важећи закон о путним исправама донет је 2007, измењен је 2014. године а садашње измене резултат су праћења примене закона и жеља да грађани ефикасније остваре своја права, рекао је Стефановић.

Образлажући предложене међународне споразуме он је додао да Меморандум о разумевању између Министарства унутрашњих послова Србије и Министарства за унутрашњу безбедност Сједињених Америчких Држава о унапређењу сарадње у циљу спречавања путовања терориста и борбе против незаконитих миграција, треба да допринесе заједничком циљу, а то је борба против тероризма као директној претњи светској безбедности.

Споразум са Тунисом омогућиће нашим грађанима који живе у Тунису да добију возачке дозволе без посебног полагања, а важи и реципрочна мера за грађане Туниса код нас, објаснио је Стефановић.

Он је истакао да споразум са Европском полицијском канцеларијом јача сарадњу у борби против међународног криминала, као и да би посланици требало да потврде и неколико споразума о сарадњи о ванредним ситуацијама.

"Ово је важан део рада МУП-а, нарочито како се клима мења и природне катастрофе су све чешће", рекао је министар и позвао посланике да подрже све предложене законе.

Посланици би после сета закона из области унутрашњих послова требало да размотре и предлоге неколико кадровских решења.

http://rs.n1info.com/Vesti/a543163/Stefanovic-o-Zakonu-o-putnim-ispravama.html

2

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima
 

Доживео сам непријатно искуство када сам прошлог месеца желео да продужим пасош, не знајући да морам да чекам 6 месеци пре истека, дакле морам да дођем тек за 3 месеца.

Пошто је прво продужење, а можда ћу морати и да мењам слику, питам се да ли ће мењати број пасоша, да ли могу да букирам карте и да не размишљам да ли ће нови пасош имати исти број или не.

И шта ако путујем у Турску, где траже да посош мора бити важећи најмање 6 месеци пре истека. Како да уклопим то са њиховим кретенским захтевом да продужење такође може најраније 6 месеци пре истека.

 

 

Doživećeš još neprijatnije iskustvo ako te vrate sa Turske granice jer ti pasoš važi manje od šest meseci. Da li si objasnio gde putuješ i iz kog razloga menjaš pasoš ranije? Ja sam menjala pasoš devet meseci ranije, niko mi ništa nije rekao, samo sam odnela uplatnicu... Naravno da mora nova slika i da je broj pasoša drugi jer to nije produženje nego novi pasoš.. ... Na ovo bi @Jola68 mogla da odgovori tačnije od mene... 

2

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima
 

Доживео сам непријатно искуство када сам прошлог месеца желео да продужим пасош, не знајући да морам да чекам 6 месеци пре истека, дакле морам да дођем тек за 3 месеца.

Пошто је прво продужење, а можда ћу морати и да мењам слику, питам се да ли ће мењати број пасоша, да ли могу да букирам карте и да не размишљам да ли ће нови пасош имати исти број или не.

И шта ако путујем у Турску, где траже да посош мора бити важећи најмање 6 месеци пре истека. Како да уклопим то са њиховим кретенским захтевом да продужење такође може најраније 6 месеци пре истека.

U Zakonu o putnim ispravama ("Sl.glasnik RS" br. 90/2007, 116/2008, 104/2009 i 62/2014) u clanu 33 jasno je definisana procedura oko izdavanja nove putne isprave iako postojecoj nije istekla vaznost.

Da biste izbegli eventualne probleme prilikom putovanja u inostranstvo, prilozite uz Zahtev za izdavanje nove putne isprave, uplatnice i vaucer turisticke agencije preko koje planirate put, kako vam putna isprava bila izdata ranije i kako bi nesmetano putovali. Ukoliko ne posedujete vaucer, napisite Molbu u kojoj cete naznaciti iz kog razloga je potrebno da vam se izda novi pasos pre isteka roka vazenja starog pasosa. 

"Uz zahtev za izdavanje putne isprave podnosilac zahteva duzan je da prilozi i putnu ispravu ciji rok vazenja nije istekao, a prilikom preuzimanja novog pasosa, predhodna isprava ce biti ponistena". (clan 33 Zakona o putnim ispravama).

Ukoliko vam treba jos neko pojasnjenje slobodno pitajte. 

2

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26982
    Ukupno tema
    905031
    Ukupno poruka