vladimir

Putna isprava - Pasoš

338 poruka u ovoj temi

Razgovarao sam sa upravom granične policije.

Rečeno mi je da Grci ne prave problem ni ako vam pasoši ističu za mesec dana a kamoli za 4 meseca. Policajac sa kojim sam pričao mi je rekao da putuje i on u julu u Grčku i da će mu tada pasoš važiti MANJE od 3 meseca i putovaće. Takođe mi je rekao da niko nije još vraćan iz Grčke (pa ni iz Makedonije) zbog isteka pasoša manjeg od 6 meseci.

Tako da će čekanje u redovima pričekati naš povratak sa mora. :D

P. S. Pre razgovora sa upravom granične policije razgovarao sam sa nekim iz policijske stanice "Obilićev venac" gde rade pasoše. Oni su mi neformalno/nezvanično rekli da "neće praviti problem" ali da ipak pozovem graničnu policiju da mi to potvrde.

 

Izmenjeno (karadjordje)
1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

A sve je nezvanično i neformalno...

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima
 

@karadjordje

Ukoliko putujete u Grcku i ostale zemlje Evropske unije, pasos mora da vazi jos minimum 90 dana od datuma planiranog povratka u nasu zemlju.

 

 

A sve je nezvanično i neformalno...

 

Ovo gore iznad napisano je zvanično i formalno. I piše na sajtu ministarstvu spoljnih poslova.

2

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Dok nije zavedeno i pecatirano da imas napismeno, realno ako mu je cef moze da radi sta god hoce. Na njemu je da odluci.

Ali opet nije za ocekivati. Generalno on skenira s kim ulazis u zemlju. Ako su dva lika u kolima, potencijalni rad na crno i duze zadrzavanje uvek ce imati sumnju vise nego porodicno ili sa devojkom. 

Odstampas sve sto mozes za put (dokaz o smestaju, kontakt vlasnika smestaja, dokaz o placenom trajektu ako koristis). Ne skodi da se nadje. 

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Мислим да би ти Грци више замерили да не идеш и не потрошиш паре у њиховој држави . 

2

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Evo ceprkao sam po svojoj posti i nadjoh.

Ja sam ih kontaktirao 2015 (MUP Grcke) i ladno su moj mail zaveli, odgovorili, potpisali i pecatirali :D
Ko bi rekao da su tako revnosni :D 

 

gr1.png

gr2.png

 

Zanimljiv odgovor pod 1. a) :D 

Izmenjeno (nikolapfc89)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

 

 

Evo ceprkao sam po svojoj posti i nadjoh.

Ja sam ih kontaktirao 2015 (MUP Grcke) i ladno su moj mail zaveli, odgovorili, potpisali i pecatirali :D
Ko bi rekao da su tako revnosni :D 

 

gr1.png

gr2.png

 

Zanimljiv odgovor pod 1. a) :D 

pa tacan je jer je iz 2015. - tad je trebala, sad ne treba

Izmenjeno (drug.lukic)
1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Mojoj cerkici istice pasos 12.7. a u Grcku ulazimo 26.06. Takodje smo promenili prebivaliste i adresa u pasosu nije tacna. Rekli su mi da dodjem mesec i po pre isteka pasosa jer kao ne moze ranije da se radi..... Svakako sam zakazao 31.5. i to je to. Najbolje mi je kada zakazem u 8:00 i dodjem a tamo jedno 10 indijanaca koji cekaju od 6, i ona zenica izadje i zalepi spisak zakazanih i ja prvi, malo ih poguram i uz blagu raspravu udjem unutra.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Jutros podigla pasos za nekoliko minuta u  Milana Rakica, Zvezdara. Isticao je u novembru ali mi niko nije rekao da je prerano ni pitao kad putujem.

Danas je bila neuporedivo veca guzva nego kad sam ja predala pre desetak dana.

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Bas sam htela da pitam koliko ranije moze da se obnovi pasos, ne secam se, da li moze u februaru, a istice u septembru?

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

sve moze da se sredi, zavisi koga poznajes

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

@drug.lukic, ne treba da mi se sredi :D, nego me zanima koliko ranije mogu da ga obnovim?

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

regularno, mesec dana, kao i za sva ostala dokumenta

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

@Tirkizna otišao mi je post na putovanje kolima, bilo je slično pitanje... Iskaču mi stalno reklame ne mogu da pratim više gde idu poruke... Imala sam i ja problem sa pasošem ali sam sve sredila osam meseci pre roka, sad sam tamo napisala... 

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26982
    Ukupno tema
    905031
    Ukupno poruka