vladimir

Putna isprava - Pasoš

338 poruka u ovoj temi

Kada sam promenila prezime, promenila sam i ličnu kartu ali ne i pasoš jer mi u tom trenutku nije bio potreban... Obzirom da planiram letovanje za koje mi je pasoš potreban, da li moram promeniti i pasoš ili to nije neophodno? Da li je neko upoznat sa tim?

Ne moras da menjas. Ja sam posle svadbe isla na dva putovanja u inostranstvo sa starim pasosem i novim prezimenom. :)

Inace, muz je promenio prebivaliste i otisao u sup da promeni pasos a oni crkli od smeha i rekli-Ma, bas nekog briga u inostransvu gde ti zivis, stedi pare! :D Pre toga sam ja telefonski dobila istu informaciju ali smo hteli za svaki slucaj i licno da proverimo. :)

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

I ja sam izvadio pasos sa uverenjem iz MKR koje je bilo oslobodjeno taksi. Teta u kabini za slikanje mi je rekla, "pa, ne moze sa ovim, ovo nije za pasos, vidite da ima pecat oslobodjeno placanja?". S obzirom da sam cekao sat vremena sa decom u zagusljivoj cekaonici, mislim da joj je moj izraz lica bio dovoljan da ne cacka dalje. Pitao sam je da li je to vazeci dokument, izdat od ovlascenog organa i ako jeste (a jeste) ne vidim u cemu je problem. Na kraju je rekla "dobro, progledacu vam kroz prste ovaj put".

U principu, to je samo njihovo izd*kavanje, izvod je izvod, ma kako mi dosli do njega. Meni je taj izvod ostao od ranije, kada su mi trazili izvod iz MKR na uvid. I sta sad, da pored vazeceg izvoda vadim novi? Cibe, bre!

Ako neko pametan u MUP-u bude insistirao, trazite im da vam daju pismeno obrazlozenje zasto su vas odbili. Recite da vam to treba jer treba da idete na sluzbeni put, pa vam je potrebno opravdanje zasto niste dobili pasos. Cim treba da stave svoje ime na papir, svi ti vajni birokratski junaci se povuku kao misevi.

Ne dajmo da nas ... za nase pare!!!

Izmenjeno (Ginter)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Hocu da menjam prezime na pasosu, da li ima sanse da dobijem pasos za dve nedelje (bez veze), ili da vadim s vezom, kao sve ostalo u ovoj zemlji.

Za koliko ste dobijali pasose regularno?

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ja sam vadila pasos u aprili rekli su za destak dana tako je bilo.

2

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

U policijskoj stanici Zvezdara pasos je gotov za 7 dana. Ja sam pre neki dan predala papire za bebin pasos. Nego ljudi ja sam u velikoj dilemi 1 juna se vencavam a vec 28 juna putujem, uospte ne znam da li da se cimam jurim i hvatam veze da izvadim novi pasos zbog promene prezimena. Da li oni uopste na granici mogu da vide da sam promenila prezime?

Izmenjeno (maca...)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ja sam putovala vise puta sa pasosm na devojacko prezime, a karta avio sa novim prezimenom. Bitno je da sa sobom nosis vencani list.

Doduse, meni su predlagali da rezervisem kartu na ime iz pasosa i tako putujem, onda te niko nista ne pita.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

U policijskoj stanici Zvezdara pasos je gotov za 7 dana. Ja sam pre neki dan predala papire za bebin pasos. Nego ljudi ja sam u velikoj dilemi 1 juna se vencavam a vec 28 juna putujem, uospte ne znam da li da se cimam jurim i hvatam veze da izvadim novi pasos zbog promene prezimena. Da li oni uopste na granici mogu da vide da sam promenila prezime?

Ja sam mesec dana posle vencanja isla dva puta preko granice sa starim pasosem. :) Uzivaj!

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Kamilice,

Al zaista, zašto si i rezervisala onda karte sa novim prezimenom ???

Zato sto zivim u inostranstvu i sva dokumenta su mi na novo prezime, pa da izbegnem razjasnjavanja najbolje mi je da rezervisem kartu na ime koje mi je u ostalim dokumentima, a nosim vencani list koji mi uvek traze kada vide da se prezime ne slaze. I sve bude ok.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Hvala svima na odgovoru :) Sad mi je lakse jer ne moram da menjam, jos sam juce saznala da moram da cekam da mi opstina u kojoj se vencavam u sistemu ubaci promenu prezimena da bih mogla da izvadim nove izvode, jer sam rodjena u grudom gradu a ne u onom u kome se vencavam, niko ne zna za koliko dana to bude gotovo, tako da necu da se cimama oko toga. Posle odmora cu sve na tanane da promenim.

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Da, prvo moras da prijavis brak, pa da oni to procesuiraju, pa da izvadis izvod iz maticne knjige rodjenih i drzavljanstvo sa novim prezimenom. I onda licna karta, pa pasos. Komplikovano. Vise puta sam se pokajala sto sam uopste menjala prezime :)

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Da, prvo moras da prijavis brak, pa da oni to procesuiraju, pa da izvadis izvod iz maticne knjige rodjenih i drzavljanstvo sa novim prezimenom. I onda licna karta, pa pasos. Komplikovano. Vise puta sam se pokajala sto sam uopste menjala prezime :)

Ovo meni vec prolazi kroz glavu toliko da sam htela da promenim zapisnik i ostavim moje :)

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Mislim da je o promeni prezimena vec sve receno, i nekoliko puta, ali ne savetujem nikome da putuje sa kartom na jedno, a dokumentom na drugo ime. Na britanskoj ili bilo kojoj drugoj kontroli bi vam se smejali da im pokazete serpski vencani list, zapravo, vec na cekiranju vam ne bi prihvatili dokument sa razlicitim imenom. Nikoga nije briga da li vi menjate ili ne menjate prezime, ali dokumenat se prilaze upravo zato da bi Pera Peric dokazao da je Pera Peric, a ne Pera Jovic.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Na britanskoj ili bilo kojoj drugoj kontroli bi vam se smejali da im pokazete serpski vencani list, zapravo, vec na cekiranju vam ne bi prihvatili dokument sa razlicitim imenom. Nikoga nije briga da li vi menjate ili ne menjate prezime, ali dokumenat se prilaze upravo zato da bi Pera Peric dokazao da je Pera Peric, a ne Pera Jovic.

Samo srpski ili bilo koji vencani list?

2

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ne znam za britanski, ja nikada ne bih ni pokusala da putujem uz vencani list.Sumnjam da bi gubili vreme citajuci bilo koji vencani list na jeziku koji ne poznaju (ne samo Britanci). Da li bi kod nas neko mogao na uvid da da kineski ili holandski vencani list? Cisto sumnjam.To sto u necijem vencanom listu stoji jedno prezime, a u pasosu drugu, je nebitno. Bitno je da se prezime u pasosu i karti poklapaju (i ne razumem, uopste, zasto bi neko davao drugo ime pri kupovini karte).

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Pa podrazumeva se da ce vencani list biti preveden na engleski. Ja sam gore dala primer zasto sam koristila razlicita prezimena. I uvek kada vide razlicito prezime, ja im dam vencani list, oni pogledaju i sve je ok.

To je uobicajna praksa, zene nekad ne promene prezime u pasosu godinama. Bitno je samo da putuju sa vencanim listom i sve ce biti ok. Hocu samo da kazem da to nije izuzetak, raspitujuci se shvatila sam da ljudi to masovno rade. Otud i moja smelost da uradim isto i nikada nisam naisla na problem, a putovala sam i interkontinentalno na taj nacin, a i u EU.

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26982
    Ukupno tema
    905029
    Ukupno poruka