vladimir

Putna isprava - Pasoš

338 poruka u ovoj temi

Posto planiram novogodisnje putovanje malo me uznemirila ova cela gungula oko pasosa tj. rokom trajanja. E sad, super je to sto je odbor za odbranu i bezbednost usvojio predlog zakona o izmeni zakona o putnim ispravama ALI dal' to treba da prodje i skupstinsku proceduru? Bas i ne poznajem kako sad to ide. A poznavajuci nasu skupstinu i poslanike u njoj malo se brinem..u stvari malo vise. nadam se bez razloga.

Ne smem ni da pomislim da ce pasosi vaziti do 31.12.2008. zbog azurnosti nase skupstine. A nov pasos ne mozes da dobijes bez jedno mesec-dva.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Danas su me zvali iz agencije i kazu vaze stari pasosi,ovih dana cu da predam za vizu,nadam se da nece da nas vrate iz ambasade kada odu pasosi na viziranje...neka nam je sa srecom.... samo da ne cekamo skupstinu da o tome zaseda.... :wacko::shokiran: :djavolko:

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ja sam cula da vaze do 31.12.2008. a ako Skupstina nesto izglasa na vreme onda ce vaziti do kraja 2009.Meni je brat u inostranstvu i treba da se vrati posle Nove godine,sta ako pasosi ne budu vazili???

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

uplatila sam put u Istanbul preko Argusa za april. Pasoš mi ističe u novembru, a na sajtu Argusa piše da je za vizu potreban pasoš sa rokom važenja najmanje 9 meseci po završetku putovanja. Znači, nikako ne mogu da namaknem tih 9 mesecu.

zna li neko pouzdano da li Turci iinsistiraju na tih 9 meseci ili ipak puštaju???

doduše, meni nešto tu nije jasno... ako neko ima važeću putnu ispravu u momentu ulaska u jednu zemlju i za sve vreme ostanka u istoj, kako je moguće da se postavljaju ovakvi uslovi u pogledu važenja po prestanku putovanja??????????

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ja sam bila pre dve nedelje bas u Istanbulu, a pasos mi vazi do maja. Turci ne prave nikakav problem. Da li si kontaktirala agenciju?

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

raspitala sam se danas u agenciji i rekoše nije problem ako se ide avionom, jer se viza uzima na samom graničnom prelazu.

medjutim, ako se ide kopnom može da bude problem. Naime, Bugari insistiraju na tom nekom roku važenja pasoša nakon završenog puta, a kako se u tom slučaju viza vadi u turkišen ambasadi može se desiti da se ne dobije.

ja ću sutra svakako zvati ambasadu, pa ću direktno pitati. ČIm saznam javljam.

Izmenjeno (marichi)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ima li nekih novosti na temu viza? Ja planiram svojim kolima na leto u Kušadasi, pa ne bih da se iznenadim!

Pozdrav

Izmenjeno (DraganV)
ne citirati ako se poruka odnosi na prethodni post
1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Bugari insistiraju i za tranzitnu vizu da pasoš ima trajanje više od 6 meseci . Valjda je to procedura diljem lepe njihove Evrope pa se oni toga pridržavaju.

Izmenjeno (DraganV)
ne citirati ako se poruka odnosi na prethodni post
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Iscimao sam se prosle godine dva puta za Istanbul i s obzirom da nisam isao preko ijedne agencije najpre sam morao da vadim tursku vizu u ambasadi pa posle sa njom da nosim kod Bugara sa osiguranjem. Kada idete preko agencije oni vam zalepe markicu koja kosta 10 evra i sa njom u pasosu nose kod Bugara. Ovako, u solo varijanti platio sam 25 evra tursku vizu pa sa njom u pasosu predavao kod Bugara za tranzit. Ne secam se da li su striktno gledali vaznost pasosa.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

imam problem,

Kcerka ove godine treba da ide na matursku ekskurziju u Rim. Posto je rodjenjem dobila moje drzavljanstvo, crnogorsko, dosad nismo imali problema oko toga. Prosle godine je isla u Grcku, s tim sto je dobila novi pasos samo sa potvrdom o drzavljanstvu. Medjutim, ove godine u julu kad smo pokusale da predamo za crveni pasos ne moze. Moramo imati drzavljanstvo, srpsko, na koje se dugo ceka. Rodjena je u Gradskoj bolnici u Beogradu. U medjuvremenu ja sam dobila srpsko drzavljanstvo. Pitanje je, da li je moguce da nece moci da ide na matursku ekskurziju iz tog razloga. Veliki pozdrav.AnaMaria.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Posto je rodjenjem dobila moje drzavljanstvo, crnogorsko, dosad nismo imali problema oko toga.

A CG pasoš?

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Turci ne bi trebalo da prave problem. Bugarska je problem. Naime, ono što sam ja čuo kada sam se raspitivao za letovanje Bugari ne insistiraju na CRVENOM pasošu ako idete kod njih ali prave probleme ako idete tranzitno.

Za uplate preko agencija raspitajte se u agenciji i ako oni garantuju da je OK šta se vi brinete. Jedno je sigurno, Bugarsku tranzitnu vizu vadite na samoj granici (lupaju vam pečat) a Tursku dobijate opet na granici ali SAMO za 10e.

Mi smo (devojka i ja) odluči ove godine da idemo u Tursku i to kolima, tačnije krećemo za 36h i sve smo izvadili novo. Moj plavi pasoš sam izvadio prošle godine ali sam ove morao da izvadim crveni!

Sistem viziranja za sopstveni prevoz je sledeći:

Turska ambasada, primaju od 9h-11h (popunite formular uplatite 33e po osobi za vizu) a pasoše podižete u 16h istog dana. Potrebno vam je: 1 fotografija formata za pasoš, popunjen formular dobijen u ambasadi i LIČNO prisustvo prilikom predaje.

Bugarska tranzitna viza: Kod njih kada sve predate čekate na pasoš 10 radnih dana, dakle 14 dana ukupno. Potrebno vam je: 1 fotografija formata za pasoš, kopija ili treći primerak uplaćenog putnog osiguranja i formular koji dobijete. Napomena: sve ovo ne predajete u Ambasadi već u konzulatu Bugarske, Hadži Milentijeva 69.

Izmenjeno (forestlander)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Naime, pre nekoliko dana se na granicnom prelazu Horgos desio incident u kojem putnica nije mogla nastaviti putovanje, jer je imala stari - "plavi" - pasos,a nema vizu za ulazak u Madjarsku.

Razumem da ima njene krivice, ali nije li posao vodica da na startu putovanja upita imaju li putnici isprave i da napomene koja dokumenta su potrebna?

Izmenjeno (Mupovac)
1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Svuda piše da putnici sami snosi odgovornost za ispravnost svojih putnih isprava.

To su ipak njena lična dokumenta. O tome ona treba da vodi računa. Svi mi sami o tome treba da vodimo računa, da li su nam istekla dokumenta, da li treba da ih menjamo...

Neko će sigurno imati drugačije mišljenje, ali ovo je moje. Ako se o nečemu pričalo zadnjih godina, to su lična dokumenta, promena istih, ukidanje viza...

Agencija bi bila kriva jedino u slučaju da su joj rekli da može da prodje sa plavim pasošem bez vize, ali iskreno sumnjam da se to desilo.

Izmenjeno (mikap)
4

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Imam jedno pitanje.

Znam da je nekad bilo da je potrebno da pasoš važi najmanje 6 meseci od datuma putovanja, dok su bile potrebne vize.

Ćerki ističe pasoš 31.07., a planiramo u Grčku tako da se vraćamo 17. ili 18.07.

Dobila sam suprotne informacije da li je neophodno da joj vadimo novi pasoš ipak ili ne. Pa ako neko zna info bila bih jako zahvalna. :)

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26982
    Ukupno tema
    905038
    Ukupno poruka