Aleksandar Đuričić

Koju knjigu nosite na odmor?

335 poruka u ovoj temi

Čitala već, naravno! :D Zapleti odlični! Negde sam samo imala primedbe na prevod, loš, loš, baš sam se nervirala... :ljutko:

ja ne volim bas da citam trilere na moru iz prostog razloga: kada dodje do druge polovine knjige ja ne mogu da ispustim iz ruku i umesto da se svrckam okolo i uzivam, ja sedim na balkonu i citam :)

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Šta preporučujete da se pročita na putu/odmoru u Egiptu i Africi uopšte? :novine:

Pojašnjenje NBS povodom izdavanja dozvola za iznošenje knjiga u inostranstvo

11.10.2011. u 12 h

Prema Zakonu o kulturnim dobrima (Službeni glasnik br. 71 iz 1994) Narodna biblioteka Srbije određena je kao centralna ustanova zaštite kulturnih dobara u domenu pokretnih dobara – stara i retka knjiga. Posebnim članom 83 zakona pravno su regulisane obaveze Narodne biblioteke Srbije u vezi sa iznošenjem knjiga u inostranstvo: „Narodna biblioteka Srbije, Biblioteka Matice srpske u Novom Sadu i Narodna i univerzitetska biblioteka u Prištini, na zahtev zainteresovanih ustanova ili građana utvrđuju da li određene publikacije koje uživaju prethodnu zaštitu, odnosno za koje se pretpostavlja da imaju svojstva takvih stvari, mogu da se privremeno ili trajno izvezu u inostranstvo“, a čl. 4 definiše dobra koja uživaju prethodnu zaštitu: „Stvari i tvorevine za koje se pretpostavlja da imaju svojstva od posebnog značaja za kulturu, umetnost i istoriju, uživaju zaštitu u skladu s odredbama ovog zakona (u daljem tekstu: dobra koja uživaju prethodnu zaštitu)“.

Iz navedenih članova jasno je da se Zakon odnosi na publikacije koje imaju svojstvo kulturnog dobra (od izuzetnog ili velikog značaja) ili dobra koje uživa prethodnu zaštitu, a u smislu privremenog ili trajnog izvoženja u inostranstvo.

To znači da iznošenje publikacija koje nemaju svojstvo kulturnog dobra ili dobra koje uživa prethodnu zaštitu ne podleže proceduri izdavanja dozvola za iznošenje knjiga u inostranstvo koje izdaje Narodna biblioteka Srbije.

Narodna biblioteka Srbije

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Haha. :) Evo ja sam zimus u Hurgadi citala "Ljubav u Kairu" Isidore Bjelice. To mi je bila prva njena knjiga ikad i setajuci po knjizari uzela sam je bas za taj put zbog naziva (inace mi je zena bila dosta antipaticna koliko je znam iz medija). Ocekivala sam nesto bezveze, medjutim ima bas dosta nekih zanimljivih podataka, o recimo Ehnatonu, a opet spada u lako stivo. :)

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Jesi li čitala Aleksandrijski kvartet?

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Uh, nisam. A nisam bila ni u Aleksandriji. Ali bice valjda i to jednom. :)

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Ja bih ti preporucio IMPRIMATUR

nema veze sa Egiptom,vec Rimom

ali knjiga je bas za citanje na putovanju

:)

ako pocnes da citas,mozda zakljucis zasto

Inace,knjiga je zabranjena u Italiji, a Vatikan je cak progonio pisce

jer su izneli jednu strasnu tajnu na videlo!!!

1

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Hvala Phillippe!

Nije mi ni bila ideja da pišemo samo o knjigama sa sličnom tematikom, nego da preporučimo jedni drugima nešto što nam je lepo leglo na odmoru.

Ne bih da nosim nešto što će da mi potpuno okupira misli, ne bih ni ljubavne romane, a ponajmanje stručnu literaturu.

Najradije bih nešto što ima težinu, a lako je :pardon: (za neupućene :P , ne pričam o kilogramima).

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Hvala Phillippe!

Nije mi ni bila ideja da pišemo samo o knjigama sa sličnom tematikom, nego da preporučimo jedni drugima nešto što nam je lepo leglo na odmoru.

Ne bih da nosim nešto što će da mi potpuno okupira misli, ne bih ni ljubavne romane, a ponajmanje stručnu literaturu.

Najradije bih nešto što ima težinu, a lako je :pardon: (za neupućene :P , ne pričam o kilogramima).

Onda ti je IMPRIMATUR a MUST!On je u stvari istiniti istorijski roman (sa tom tajnom!) ali sjajno zabavno napisan...

KAd procitas to, onda predjes na drugu knjigu SECRETUM

pa trecu VERITAS

Na sajtu Lagune imas recenzije citalaca... ako ce ti pomoci da se odlucis

Ja sam sve tri knjige kupio koliko mi se svideo prvi deo IMPRIMATUR kada ga procitao

1

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Ja takodje imam te knjige. Odlične su, jako zanimljive. IMPRIMATUR sam čitala prošle godine na letovanju, SECRETUM ove godine, ostaje mi VERITAS, njega ću ovih dana, ne mogu da čekam :) Stvarno su odlične.

Evo još jedne knjige, taman za čitanje dok ste u Egiptu "Poslednja tajna hrama" - Pol Sasman, ili od istog pisca "Kambizova izgubljene vosjka". Takodje je Laguna izdavač, pa bacite pogled na njihov sajt i recenzije ovih knjiga, smešten je u kategoriju avanturističkih knjiga, ali najbolje je da gore u pretaživač ukucate naziv knjige :)

Izmenjeno (mikap)
1

Podeli ovu poruku

Link do poruke

ostaje mi VERITAS

Na mene je ostavio najjaci utisak - sto se tice teme kojom se bavi

A tema je EKSPLOZIVNA!Zaista!

Ipak, IMPRIMATUR mi je najdrazi zbog Rima i mesta gde se odigrava radnja

:)

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Juče sam završila čitanje romana ROKSANDA ( nesloga tri Morave) od Zorana V. Momčilovića.. predivna knjiga, preporučujem..

Druga, ali ne manje važna knjiga za preporuku, je LAKU NOĆ LEPOTICE (Doroti Kumson)

LOVAC NA ZMAJEVE (Haled Hoseini),.. ONA pustolovni roman (Henry Rider Haggaro) itd,itd..

Izmenjeno (Infoputnik)
premestena poruka i izmena po zelji clana
0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

meni je hiljadu cudesnih sunaca jos bolja od lovca\ posac isti

Lovac na zmajeve i 1000 cudesnih sunasaca su mi jedne od najomiljenijih knjiga. Procitala sam ih u jednom dahu. Upravo procitala Devojka sa bisernom mindjusom, odlicna :klap:.

Sad sam pocela da citam jednu laganicu, Prsten Danijele Stil. Gledala sam davno istoimeni film sa Nastasjom Kinski, pa da vidim i pisanu verziju :zvizduk:

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Volim istorijske trilere...Ma svašta nešto volim,samo da je zanimljivo.Skoro sam kupila knjige nekog francuskog pisca Gijoma Musoa,odlične su! Ko voli mešavinu ljubavne i trilera... :)

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Ima jedna tezga sa polovnim knjigama, obilazim je stalno... juče mi je prodavac poklonio knjigu aforizama, " za moju stalnu mušteriju" kaže...

hvala...

Knjige se kreću od 100-250 din, smešno... ima klasika ( Dostojevski, Tolstoj, Andrić itd, ) bestselera, kuvara, rečnika, i drugih, da ne nabrajam, knjiga...

Žena jednog Bordžije ( Džin Kalogridis), poklon od moje ćerke, pročitana i " zrela" za preporuku...

Poslednji obračun ( Sem Born), fantastičan bestseler, sinoć "pala" poslednja stranica...

U krugu sedmice ( Vera Uzelac), počinjem sa čitanjem večeras...

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

"Osluškivanje srca", sjajna priča o iskrenoj, čistoj ljubavi.........

Ostavila je jak utisak na mene. Pročitala sam je u jednom dahu.

Mnoooogo mi se sviđa! :ljubav:

Preporučujem. Autor je Jan Filip Zendker.

Izmenjeno (sanjica.bg)
0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar

• Posetili nedavno   0 članova

Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

• Naša statistika

26052
    Ukupno tema
    869312
    Ukupno poruka