Aleksandar Đuričić

Koju knjigu nosite na odmor?

335 poruka u ovoj temi

Preporucujem knjigu'Kako nista ne citati od knjiga dok ste na odmoru',pogotovo ako je to ultra aktivan odmor kakvog mi volimo.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Jel joj se sestra zove Bridzit Dzons?

Hhaha, pa nije! Džuls! A autor knjige je inače žena od lika koji je smislio Simpsonove. :rolleyes: :lol:

Izmenjeno (sonja_bg)
0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Ma Helen Filding se zeznula sa tom Olivijom. Servirala nam detektivsku pustolovinu [ocigledno i sama pod utiskom svojih licnih putesestvija] i uskratila nas za jos jedan nastavak fantasticne Londonske sage o potrazi za ljubavlju neodoljive miss Dzouns.

Helen, vracaj se u London i pisi nastavak!

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Ја не могу да схватим да се неко одушеви са И.Б. као писцем ( ајд' да се некоме и допадне њена прича...).

Па људи, није из Санторинија, већ је неко са острва...

А и остале наше списатељице вајне, страшан су кич.

Када видим да "књижевник" по роду мења глагол требати ( употребљава се само треба и требати, не требала, требао, требало... ), па још заједно пише не+глагол... најежим се скроз.

Ја сам из неке тотално друге бранше, али барем основне ствари из граматике и правописа никада не бих погрешила ( а тамо нека којој је то струка греши и још нема ни лектора ( сујета је чудо)).

Елем, мој списак је

1. Неки од низа одличних путописа ( знам барем 15-так добрих)

2. Нека од књига којима се враћам (" Мајистор и Маргарита", "Странкиња", Нушић увек и сва његова дела , "Пролећне воде"...)

3. Као изузетно лако штиво ( углавном је популарно код младих до 20 ), одлични I део култног "Аутостоперског водича кроз галаксију" од Д.Адамса

Поздрав

1

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Hhaha, pa nije! Džuls! A autor knjige je inače žena od lika koji je smislio Simpsonove. :rolleyes: :lol:

Pa. rekoh, promenile prezime iz marketinških razloga...a tema i stil isti.

:)

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Ја не могу да схватим да се неко одушеви са И.Б. као писцем

Ja izbegavam da se izjašnjavam na tu temu jer posle toga ume da usledi svadja, teške reči, totalno zahladjenje odnosa... fenomen.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Ја не могу да схватим да се неко одушеви са И.Б. као писцем ( ајд' да се некоме и допадне њена прича...).

Па људи, није из Санторинија, већ је неко са острва...

А и остале наше списатељице вајне, страшан су кич.

Када видим да "књижевник" по роду мења глагол требати ( употребљава се само треба и требати, не требала, требао, требало... ), па још заједно пише не+глагол... најежим се скроз.

Ја сам из неке тотално друге бранше, али барем основне ствари из граматике и правописа никада не бих погрешила ( а тамо нека којој је то струка греши и још нема ни лектора ( сујета је чудо)).

Ja recimo mogu ovo i da potpisem...I.B. ne postujem ko pisca...i ne smatram je piscem...to je moje misljenje...i nema sta da se neko svadja i raspravlja povodom toga...

1

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Ja recimo mogu ovo i da potpisem...I.B. ne postujem ko pisca...i ne smatram je piscem...to je moje misljenje...i nema sta da se neko svadja i raspravlja povodom toga...

Ja ti samo kažem moja zapažanja. Da sam primetio da njeni obožavaoci umeju jako ratoborno da brane svoje stavove, kad nanjuše nekog ko se ne slaže sa njima, i da nekako jako brzo diskusija ume da se prebaci na nivoe ličnog vredjanja.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Ja ti samo kažem moja zapažanja. Da sam primetio da njeni obožavaoci umeju jako ratoborno da brane svoje stavove, kad nanjuše nekog ko se ne slaže sa njima, i da nekako jako brzo diskusija ume da se prebaci na nivoe ličnog vredjanja.

Ma okej...ja sam samo rekao svoje misljenje...tj nadovezao se na tvoje....a to sto ce neko da me virtuelno izvredja...ne moze vise da mi sishti...tj sa vulgarnim ljudima se ne nastvaljam...drugo je ako mi neko iznese od njih prave argumente...mada cisto sumnjam da mogu da mi promene misljenje o pomenutoj osobi...

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

и још нема ни лектора ( сујета је чудо)).

jao, draga moja, nije to sujeta... beda je to. znas koliko kosta lektor?! a koliko mozes da zaradis od tiraza... :( tuga.

Gospodju Bjelicu poznajem licno. U prirodi je mnogo prijatnija od vecine svojih koleginica, koje sam imao prilike sresti, i koje se odlicno foliraju u javnosti.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

dragi naš Verho...ja sam počela da čitam Tvoj roman..polako...ima vremena, imam dosta posla...inače i ovaj podpisnik poznaje nekog ko piše :D idi na blog http://zlesvekrve-zlesvekrve.blogspot.com inače mislim da su dobri pisci Pol Oster,Justein Gordner i ladno mogu da se čitaju svuda, a ne samo na letovanju.Kada je reč o nekome koga sam poslednjeg čitala - e to je Michael Uelbek(nadam se da sam dobro napisala njegovo ime)Pročitala sam prvi roman kod nas preveden Platformu, pa Proširenje područja borbe,Elementarne čestice i Mogućnost ostrva...On je Verho takva planetarna zvezda da mu je francuski izdavač dao milion i tristotine hiljada evra da ga dobije...Od Elementarnih čestica je nastao i film...On je neverovatan...zastrašujuć, bolan, prorok i vizionar...on je cinik i klasik...on je Verho takav tekst, da će ti uši otpasti kada ga budeš čitao.ako te interesuje više, a ti uzmi knjige... :srce:

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Proslo leto Bukovskog, Bludni sin, malo da se smejem.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Čitam roman "Bilo jednom u Turskoj".

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

mmmm kakv je to roman "Bilo jednom Turskoj " ko je pisao ?

Meni je ipak Isidora B. opustena za citanje na moru iako je vecina pljuje ;)

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Taj roman piše svako za sebe! :zaljubiska::smorilo: :P

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar

• Posetili nedavno   0 članova

Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

• Naša statistika

26041
    Ukupno tema
    869033
    Ukupno poruka