Aleksandar Đuričić

Koju knjigu nosite na odmor?

335 poruka u ovoj temi

Pa šta da radim kada sam vredan! :) Evo iskoristiću priliku da opet tvoju knjigu pohvalim(za one koji je još uvek nisu pročitali)! Zanimljiva priča,odlično ispletena,mladalački napisana sa puno preokreta i interesantnim likovima! Sigurno će vam zaokupitrati pažnju! :)

Nadam se da neće tako biti i sa tvojom drugom,kao sa Parsonsom! :)

Pozzz

Hehe. Hvala Roli! Bogami je "Surf..." prosurfovao Krfom uzduz i popreko nekoliko puta ovog leta.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Pol Teru- Hotel Honolulu,

sam procitala ove godine na Krfu ali

citala sam, samo, pred spavanje posto

smo preko dana uzivali u raznim sportovima(recimo picigen :P )

Super je knjiga, zanimljiva i malo sik, bas kako treba.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Hehe. Hvala Roli! Bogami je "Surf..." prosurfovao Krfom uzduz i popreko nekoliko puta ovog leta.

Uveliko citam "Surf..."/jos crveno/. I zaista preporucujem svima. Sjajno prikazano vreme ludih promena u Srbiji kroz likove koje manje-vise svi poznajemo ili smo ih barem vidjali oko sebe. Moram da pohvalim autora koji me podseca na mladog Kapora u fazi kada je napisao "Folirante". Volim price tog tipa> kao da gledam film > nije mi ni u jednom trenutku dosadno. I naravno da je ovu knjigu dobro poneti sa sobom na bilo koju vrstu putovanja...

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

"Folirante"

Mnogo tužna knjiga. Mnooooogo.

Ima naravno i druge odrednice i kvalitete, ALI ona tuga, sa zadnje strane, kad te BANG! udari u glavu... ! Ništa slično nisam pročitao.

Možda "Samrtno proloeće".

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Na ovogodišenjem odmoru pročitala sam Majkemi bajka od Mirjane Bobić. Knjiga je dobra ali nije za letovanje, pošto se radnja odigrava u Beogradu. Pošto sam je brzo pročitala kupim na Krfu jednu na engleskom, međutim vrlo je morbidna. Radi se o nekom serijskom ubici i FBI agentima koji ga hvataju (detaljno opisana ubistva bljak :blink: ), nekako sam je skoro do kraja pročitala (stalno sam se nadala biće nešto bolja) i bacila sa zadovoljstvom! Što dalje od mene! pu pu pu :lol:

Jednog leta uzela sam na moru (bilo je to u Herceg Novom) da čitam priče od Dostojevskog. More šumi, toplo sunce, vetrič te miluje, a priče BOŽANSTVENE, neverovatne! Preporučujem za čitanje, a verovatno ste već i pročitali!

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Uveliko citam "Surf..."/jos crveno/. I zaista preporucujem svima. Sjajno prikazano vreme ludih promena u Srbiji kroz likove koje manje-vise svi poznajemo ili smo ih barem vidjali oko sebe. Moram da pohvalim autora koji me podseca na mladog Kapora u fazi kada je napisao "Folirante". Volim price tog tipa> kao da gledam film > nije mi ni u jednom trenutku dosadno. I naravno da je ovu knjigu dobro poneti sa sobom na bilo koju vrstu putovanja...

Hvala ti, tamie! Nadam se da ce ti se dopasti do kraja! :)

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Hvala ti, tamie! Nadam se da ce ti se dopasti do kraja! :)

Procitala! E sad jedan scenario pa da se snimi film!

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Lako cemo za scenarijo... e sad jedan PRODUCENT....

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Da li ste čitali nešto od Harukija Murakamija. Japanski pisac. Zanimljiv je, drži pažnju.

I like it!

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Da li ste čitali nešto od Harukija Murakamija. Japanski pisac. Zanimljiv je, drži pažnju.

I like it!

Ja sam citao njegovu "Norvesku sumu", odmah da kazem da sam se prilicno razocarao. Mislim knjiga nije losa, ali toliko hvalospeva sam cuo o Murakamiju da sam zaista ocekivao mnooooogo vise, pogotovu sto se vecina slaze da mu je "Norveska suma" najbolja knjiga. Ja ne volim to prenemaganje tipa "hocu-necu, ne znam sta bih sad sa sobom u zivotu" i sl. tako da me uopste nije impresionirao postavkom i razradom likova. Doduse, mozda da sam takvu knjigu citao pre nekih 10-15 godina verovatno da bi mi tada vise legla, ali iz perspektive mog sadasnjeg zivotnog doba deluje mi najblaze receno "plitko". Sad sam u velikoj dilemi da li da Murakamiju "pruzim jos jednu priliku" i procitam jos neku njegovu knjigu (kad ga toliko ljudi vec hvali) ili da ga potpuno batalim kao pisca ciji stil se meni jednostavno ne dopada, s obzirom da mi se njegova najbolja knjiga nije dopala.

Inace da iskoristim priliku da i ja pohvalim "Surf...", bez namere da lazno laskam nasem prijatelju autoru zaista odlicna knjiga, sigurno u mojih Top 20 ever, nadam se da necemo dugo da cekamo na novu knjigu!

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Pa dobro, procitaj jos nesto, ne budi takav. Naruzi coveka i ode... :) Pa procitaj jos neku, ne ljuti se bre.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

ha-ha-ha, evo dobro ubedila si me, necu da se ljutim na Murakamija vise i dacu mu jos jednu sansu, tj. procitacu jos neku njegovu knjigu. Sta mi preporucujes? "Igraj, igraj, igraj"? "Juzno od granice zapadno od Sunca" (valjda sam dobro zapamtio naslov)? Nesto trece?

Pozdrav,

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

:D ''Južno od granice, zapadno od sunca''

nemoj slučajno da kažeš da je loša :ph34r:

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Ja sam ovo leto na plažici pročitala knjigu ,,Olivija Džuls i njena bujna mašta,, od Helen Filding. Pročitala sam je za 3 dana. Umirala sam od smeha :lol:

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Jel joj se sestra zove Bridzit Dzons?

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar

• Posetili nedavno   0 članova

Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

• Naša statistika

25945
    Ukupno tema
    865539
    Ukupno poruka