Aleksandar Đuričić

Koju knjigu nosite na odmor?

355 poruka u ovoj temi

Da, Agata mi je bila omiljena u osnovnoj i srednjoj skoli. Ali za one koji ne zele puno da se opterecuju preporucujem Parfem. Lako se cita, kratko stivo, ali mozda najbolje koje sam procitala u poslednjih dva meseca!

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Marija Jovanovic ...

Kao da se nista nije dogodilo...

mada u principu moze bilo koja njena knjiga...Spletkarenje sa sopstvenom dusom,...Idi, vreme je ...

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

E slažem se za Isidoru Bjelicu i Dama iz Santorinija! Knjiga je lagana i sve se dešava na Grčkim ostrvima! :) Ja sam je prošle godine dobio 7 dana pre mora,kada sam je pročitao još mi se više išlo! :)

Još bih preporučio,za one koji vole malo tajnovite i upetljane(šta više čudne) knjige neka pročitaju Senku vetra. Stvarno vredi!

Ja sam ove godine na krstarenju pročitao knjižicu Uska vrata Beograda! Lagano i zanimljivo!

Još je vredno pomena: Lovac na zmajeve i Parfem!

Ko voli malo "teže" knjige da čita na odmoru Krvnik Ljubavi je prava stvar!

Izmenjeno (Roli)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

E, da... Čemu insistiranje na lakim knjigama na odmoru?!?

Ja sam ovih dana rešio da pročitam jednu akvu knjigu (MBM) i ustanovio ponovo nešto što sam primetio i ranije: totalno odsustvo koncentracije kad je tra-la-la štivo u pitanju. Jednostavno mi ne zaokupi pažnju, krenu misli negde drugde, vraćam se na prethodne redove, pasuse. Ako ne razmišljam u nekoj većoj meri o tome što čitam, onda mi ni čitatanje nikako ne ide. Što lakše pisanje, to teže čitanje...

Jedna žena je prošle godine na plažu svaki dan nosila, pa skoro enciklopedijski format knjige Uticaj rimskih papa (na nešto!) u periodu izmedju dva rata Ja neću baš nešto TAKO teško da nosim, ALI neću ni naše "spisateljice"...

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Iz mog ugla,ja uglavnom nosim te tzv. lakše knjige na odmor. Jer ja kada otputujem pustim ovce na pašu do te mere da postajem enormno rasejan,pa mi više prija tako nešto tra-la-la nego da moram da se skoncentrišem! :) A ove godine da krstarenje nije trajalo po 3 sata u jednom pravcu,ne bih ništa ni stigao da pročitam! Stalno sam zujao negde! Posle više godine baš opušteno odmarao. Ne znam kako ali ostavio sam usput sve probleme,posao.... Prijalo je

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

To definitivno. Nije ni meni nikakav problem da na odmoru zaboravim na sve.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Крећем на одмор на пола прочитане- ''Завера трећег неба'', а спремно ме гледа ''Ловац на змајеве''

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

U Grcku odnela i procitala G.Petrovica :Sitnicarnica kod ~ Srecne ruke~ i Arundati Roj:Bog malih stvari.

Lepo i jedno i drugo. :rolleyes:

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ako ti se dopao "Bog malih stvari", preporučujem "O prvom gutjaju piva (i drugim životnim zadovoljstvima)". Philippe Delerm.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Covek i decak od Tonija Parsonsa , pred odmor.A na odmoru, posto akcijasim, plivanje tobogani, zezanje, cudim se koliko ljudi mogu da provedu vremena , sedeci , lezeci, buljeci u knjigu, na moru, eeeeej...

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Mene Toni Parsons počeo da smara! Posle čoveka i dečaka koji mi se dopao,pročitao sam i knjigu "Čovek i Žena",već je jaaaako podsećala na prethodnu,posle sam čitao "Za moju malu" I neku porodicu(ne znam tačan naziv" uvideh da počinjena da smara i da svaka liči kao jaje jajetu! Naravno ovo je moj lični utisak! Možda i grešim!

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ja sam na Krfu pokusao da procitam Valjarevicev "Dnevnik druge zime". I nisam uspeo. Jasno se vidi da covek nije imao ideju o cemu bi pisao, samo je tako seo i pisao nesto i cekao da vidi sta ce se dogoditi... Nema radnje. Mozda ima poente, ne znam, nisam procitao do kraja, ali radnje nema.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Mene Toni Parsons počeo da smara! Posle čoveka i dečaka koji mi se dopao,pročitao sam i knjigu "Čovek i Žena",već je jaaaako podsećala na prethodnu,posle sam čitao "Za moju malu" I neku porodicu(ne znam tačan naziv" uvideh da počinjena da smara i da svaka liči kao jaje jajetu! Naravno ovo je moj lični utisak! Možda i grešim!

Ah, Roli, ti si bas uporan i vredan kada zelis da procitas vise knjiga od Tonija Parsonsa. Kod takvih autora i takvih serija gde se naslovi nadovezuju na prvi [uspeli hit] bestseler postoji pravilo - procitas jedan [bilo koji, najbolje prvi] i procitao si ih sve! Takav je slucaj na primer i sa Sofi Kinselom i njenom serijom Kupoholicarka i bla bla...

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Pa šta da radim kada sam vredan! :) Evo iskoristiću priliku da opet tvoju knjigu pohvalim(za one koji je još uvek nisu pročitali)! Zanimljiva priča,odlično ispletena,mladalački napisana sa puno preokreta i interesantnim likovima! Sigurno će vam zaokupitrati pažnju! :)

Nadam se da neće tako biti i sa tvojom drugom,kao sa Parsonsom! :)

Pozzz

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Mene Toni Parsons počeo da smara! Posle čoveka i dečaka koji mi se dopao,pročitao sam i knjigu "Čovek i Žena",već je jaaaako podsećala na prethodnu,posle sam čitao "Za moju malu" I neku porodicu(ne znam tačan naziv" uvideh da počinjena da smara i da svaka liči kao jaje jajetu! Naravno ovo je moj lični utisak! Možda i grešim!

Slazem se sa tobom, Za moju malu, sam sa mukom procitala do pola, ali se ipak ne odvajam od nje jer mi je draga posveta, tu knjigu sam dobila na poklon.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26982
    Ukupno tema
    905029
    Ukupno poruka