Aleksandar Đuričić

Koju knjigu nosite na odmor?

335 poruka u ovoj temi

Dobar izbor, svaka cast ako stignes sve da procitas. Ja sam dzabe nosila moju knjigu, nisam stigla da procitam. Valjda zato sto biram aktivniji odmor. A zanimljivije mi da  da meditiram na plazi i posmatram more, mestane, zgodne tate, situacije. Knjiga mi uglavnom posluzi za odbranu od navalentnih "galebova", kad idem u zenskom drustvu. Mada nekad ni to ne pomogne, vec ih privuce... pa nagadjaju sta sam po zanimanju, da nisam uciteljica ahahhaha:zid: E tad vise nema nikakvog razgovora.

1

Podeli ovu poruku

Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Iju!

Ne cita knjigu jer voli aktivno da gleda zgodne tate a odbija "navalentne galebove"

Nista ja ne razumem ovu omladinu, meni ne smetaju zgodne i nezgodne mame i tete a boba mi ni galebice i mnogo mi zanimljivije da se po vasceli dan bavim njima nego knjigom koju btw zadnjih par godina ni ne nosim jer nekoliko prethodnih nisam uspeo da zavrsim nijednu pa sam digo ruke... ubi dusu mobilni internet i wi-fi.

1

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Ostavi mobilni bar na odmoru:rolleyes: Odlozi ga na sigurno, u postansku torbicu. Galebice osvoji lepim citatima  iz knjige.

Cini mi se da  ipak svuda jenjava manija za selfijima. A i slusalice u Grckoj, na ulici i u prevozu, retko ko nosi a kod nas - ne mozes da se obratis omladini.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Telefon ostavim cim dodjem u sobu

i odmah predjem na komp :D

1

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Ove godine na Tasosu sam pročitala Prosperovu pećinu Lorensa Darela, putopis o ostrvu Krf. I baš mi je bilo zanimljivo da poredim ono što Darel piše o Krfu tridesetih i ono što sam videla na Tasosu 2019. Volim na putovanju da čitam nešto što je ukomponovano (direktno ili indirektno) sa mestom u koje idem. Baš mi se dopala Prosperova pećina. Odlučila sam da pročitam sve Darelove "grčke" knjige. Te sam se po povratku snabdela u biblioteci i pročitala njegova Grčka ostrva i Gorke limunove Kipra. Ostrva su mi takođe bila zanimljiva, ali su nekako poslovična, bez poetičnosti i stila kao u Prosperovoj pećini, dok su Gorki limunovi više politička knjiga nego putopis. Tema su nemiri na Kipru neposredno pred osamostaljenje. Sad čitam Razmišljanja o morskoj veneri, Darelova knjiga o Rodosu i Kolos iz Maurisija Henrija Milera (on se družio sa Darelom i na njegov poziv je otišao u Grčku). Prosperovu pećinu i Kolos iz Maurisija mi se baš-baš dopadaju i te knjige planiram da kupim i nosim na neko naredno putovanje. 

Inače, kuća na Krfu gde je živeo Darel se danas izdaje kao apartmanski smeštaj i vlasnici su komercijalizovali to što je on tu živeo pa su po zidoivima okačene njegove slike i sl. Volela bih da posetim to mesto.

https://thewhitehouse.gr/stay/white-house-villa/

13.jpg

2

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar

• Posetili nedavno   0 članova

Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

• Naša statistika

26024
    Ukupno tema
    868386
    Ukupno poruka