Aleksandar Đuričić

Koju knjigu nosite na odmor?

322 poruke u ovoj temi

Na Rodosu pročitan "Čovek po imenu Uve" :ljubav: . ( Da li je neko čitao njegovu Moja baka vam se izvinjava).  :neznam:     

U Egipat nosim Egipatsku trilogiju, Kristijana Žaka, egiptologa. Vidim da je knjiga istorijski verodostojna a pritom pitko pisana, o političkim spletkama, ljubavnim zapletima, načinu funkcionisanja sudstva, medicine, saobraćaja, kroz finu priču nalik trileru. Volela bih ako je neko čitao samo da mi da preporuku. Nosim je sigurno, ali eto da čujem još neko mišljenje, kao što sam Uvea ponela po preporuci. :novine: :D

3

Podeli ovu poruku

Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ko voli krimice da cita preporucujem pisca Donato Karizi.

2

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Na Rodosu pročitan "Čovek po imenu Uve" :ljubav: . ( Da li je neko čitao njegovu Moja baka vam se izvinjava).  :neznam:     

U Egipat nosim Egipatsku trilogiju, Kristijana Žaka, egiptologa. Vidim da je knjiga istorijski verodostojna a pritom pitko pisana, o političkim spletkama, ljubavnim zapletima, načinu funkcionisanja sudstva, medicine, saobraćaja, kroz finu priču nalik trileru. Volela bih ako je neko čitao samo da mi da preporuku. Nosim je sigurno, ali eto da čujem još neko mišljenje, kao što sam Uvea ponela po preporuci. :novine: :D

Ja sam citala prvu knjigu trilogije Ëgipatski sudija davno i mnogo mi se svidela. Bas sam se pitala da li su podaci verodostojni. Jer je neverovatno  da im je tako bilo uredjeno i pravno drustvo, tako razvijena farmacija, medicina. Ili je plod autorove maste. Da li je moguce da su se stvarno u starom Egiptu obavljale cak i  estetske operacije, kao sto je opisano u knjizi? Kako tada nije mogao da se nadje drugi i treci deo po knjizarama, njih nisam procitala, posle me je prosla volja :)

1

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Drugi i treći deo su po meni još bolji, a zaista je najfascinantnije u to vreme bilo lečenje i pravljenje lekova. Mi smo knjige kupili na kupindu, mislim da ih ovako nema u prodaji ( možda ih ima u bibliotekama). Potpuno je sve istorijski verodostojno, a Kristijan Žak je doktorirao egiptologiju na Sorboni, ima veliki broj naučnih radova i nagradu francuske akademije nauka. Sad tražim njegove knjige Ramzes, mislim da ih je pet i pretpostavljam da ću opet morati preko kupinda. Od svega mi je najinteresantnije što ih čitam u Egiptu. 

1

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Pa to je onda divno i neverovatno da je postojala takva jedna civilizacija. Jedno vreme je knjiga bilo u knjizarama, moja prijateljica je nabavila sve tri, ali je bas trazila. 

Od slicnih knjiga koje su interesantne i da se ponesu na put, odusevile su me jos i "Put u Katmandu" Stevana Pesica, zatim Kastanedina prva  knjiga: "Ucenje Don Huana" i "Ja ili JA ko sam ja"od Lazara Trifunovica.

1

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Prošle godine sam pročitao Poreklo (Den Braun) i Četrnaesta kolonija (Stiv Beri).

Ove godine već spremio Ključeve pakla Stiva Beriha i Izgubljena Biblija.

1

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Prošle godine sam sigurno pročitala 3-4 knjige (najmanje) a za ovu još nisam tražila. Pošto volim da čitam biće šta je ostalo iz kućne biblioteke od nepročitanih knjiga ili ću morati da se podnovim nekim novim naslovom.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar

• Posetili nedavno   0 članova

Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

• Naša statistika

25453
    Ukupno tema
    844868
    Ukupno poruka