Aleksandar Đuričić

Koju knjigu nosite na odmor?

352 poruke u ovoj temi

Ja sad zbog malog deteta ne mogu da citam na plazi, a i kuci slabo sta stignem, ali pre par godina sam citala na moru Nik Hornbija Dug put do dna, sjajna knjiga, duhovita i bas sam jedva cekala da stignem na plazu da je otvorim, mada sam cesto i uvece ostajala budna da jos malo procitam. Ja inace volim Tonija Parsonsa, poslednje sam citala catching the sun, a nisam citala departures, pa to planiram da uzmem sad da imam za let, ako sin bude spavao. Njegove knjige su lake za citanje i drze paznju, ok su za more. Prosle godine sam na aerodromu uzela eat pray love, nisam znala sta cu, a za tu sam cula, bila je popularna tad, nisam nista gluplje citala, tj zapocela, film je jos i dobar u odnosu na knjigu, bolje bih prosla da sam uzela elle ili cosmopolitan.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ja sam film pokusala da odgledam par puta i odsutala...znaci bila sam u pravu :(

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Leprsava, nisi jedina :), ni ja nisam mogla da odgledam taj film, bas je bezveze.

E ovo za knjigu me muci trenutno, ne znam sta bih uzela...Prosle godine sam na moru procitala Miris kise na Balkanu, to mi je prijalo, ne znam sta cu za ovu.

Razmisljala sam da uzmem "Ostrvo", posto idem na Krit i obici cu Spinalongu, ali mi bezveze jer sam vec odgledala seriju. Svidela mi je "Senka vetra" pre 5-6 godina, ima od istog pisca "Marina" i jos nesto, mozda to da uzmem. Super mi je "Lovac na zmajeve", to sam citala jednom na moru... Trazim nesto sto nije tesko za citanje, ali i da ne bude skroz lagani ljubic :).

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Ljosa "Avanture nevaljale devojcice" ,Murakami "Norveska suma" , "Sluzavke" Ketrin Stoket ako nisi gledala film (The HElp) obavezno, vrlo lepa prica i lepo napisana

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Hvala :cvetic:

Gledala sam The Help, film me odusevio.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Jos bih nesto preporucila svima koji vole Grcku, iako je knjiga bas stara, nisam sigurna koliko je popularna kod nas. Henri Miler, Kolos iz Marusija. Ponavljam, za one koji vole Grcku.

Izmenjeno (jelenait)
0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Meni se jako svidela Julija od En Fortje,jako zanimljiva,stalno sa nekim obrtima u radnji,ja je bar nisam mogla ispustiti iz ruku jer me je stalno zanimalo sta se dalje desava.Takodje su po meni dobre Zlatna lala-Rozalind Lejker,Bela kraljica-Filipa Gregori (ako volite istoriju Engleske i druge njene knjige su jako dobre),Beli oleander-Dzenet Fič,mozda ste gledali film sa Misel Fajfer.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Ja sam gledala film The Help, tuzan ali odgledala sam ga u dahu. Pre nekoliko godina su mi preporucili knjigu Biblija otrovne masline, ali nisam je procitala, da li je mozda neko od vas?

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Lepršava ja trenutno čitam tu knjigu nešto nije po mom ukusu, u pitanju je Kongo u vreme sticanja nezavisnosti i porodica iz Amerike koja je došla da širi hrišćanstvo..........

Zanima me ova knjiga Kolos iz Marusija da li je istorija u pitanju?

Ako neko može da preporuči neku istorijsku knjigu.

Pročitala sam sve knjige Filipe Gregori, moja preporuka za odmor.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

@ Mika79

Ne znam da li si citala Katarina-Anja Seton,nesto poput knjiga Filipe Gregori.Govori o ljubavi vojvode od Lankastera i Katarini Svinford,devojci koja nije plemenitog porekla.U pitanju je istinita prica iz 14-og veka koja je puna istorijskih cinjenica a prati i ljubav izmedju ovo dvoje ljudi.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Znaci miko teska za plažu...

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Leprsava, Biblija otrovne masline je meni bila nekako teska na pocetku ali posle mi se dopala , ako si u prilici procitaj je (mozda meni samo nije legla na pocetku)

Neke od preporuka su Ruska zima Dafni Kalotaj. Peni Vicenci je pisac koga ja volim njene knjige su citljive, lagane i zanimljive jedini je problem da ih ostavite naslovi knjiga Ostavljena, Skandal, Nikad bolje. Gijam Muso je meni isto ok, naslovi-Zato sto te volim, Vrati mi se, ostani kraj mene, Kako bih bez tebe

Avanture nevaljale devojcice od Ljose takodje preporucujem.

Pekicevo Besnilo nije bas lagano ali ja sam tu knjigu vec 3 puta citala(prvi put kada sam citala pocela sam da se sklanjam od pasa...)

mada moja preporuka ide i za Mariju Jovanovic njene prve dve knjige - Kao da se nista nije dogodilo i Spletkarenje sa sopstvenom dusom , mislim da ce se zenskoj strani one jako dopasti nisam upoznala nikoga kome se nisu dopale.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Ruska zima mi je takodje preporucena pre neki dan. Sada se secam da sam procitala jednu knjigu Barbare Kingslover, i secam se da je u pocetku bila malo "bez desavanja" i spora ali nekako posle nisam mogla da je ostavim. Verovatno je ista situacija sa Biblijom otrovne masline.

Hvala vam

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

bibobana75 pročitala sam Katarinu divna je knjigu, ko je ponese na odmor uživaće.

Lepršava ne kažem da nije za more Biblija otrovne masline nešto mi je dosadna u početku, jedva čekam da je završim ali nije od onih knjiga koje ne ispuštam iz ruku.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke
Zanima me ova knjiga Kolos iz Marusija da li je istorija u pitanju?
Kolos iz Marusija je biografski, Miler opisuje svoj boravak u Grckoj pre drugog svetskog rata. Izmenjeno (DraganV)
skracen citat
0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar

• Posetili nedavno   0 članova

Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

• Naša statistika

26715
    Ukupno tema
    896588
    Ukupno poruka