Aleksandar Đuričić

Koju knjigu nosite na odmor?

355 poruka u ovoj temi

@Beeblebrox Ekov Nulti broj nije zahtevan za pracenje kao neke druge njegove, a Uve ce ti nakon Pekica biti odmor za vijuge. Retko cujem da se neko uhvatio u kostac sa Zlatnim runom. Ja poslednju nisam mogla nikako... a bez nje nisam zavrsila krug... verovatno cu sve ispocetka

3

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

@prometej ako su decica mala nanosaces se ti svoje triologije dok se ne ofuca neprocitana:), ja dve decenije nisam ni novine citala na moru. Divno si rekao "Hvala mojoj deci" bas mi se to mnogo dopada 

Ko voli cigla romane moze da izabere nesto od Mo Jena, zivot u kineskoj provinciji u razlicitim periodima 

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Znam da me ceka jos par leta uzaludnog nosenja, ali neka...porasce i deca. To su knjige koje bih voleo da citam bas u Grckoj.

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima
 

@Beeblebrox Ekov Nulti broj nije zahtevan za pracenje kao neke druge njegove, a Uve ce ti nakon Pekica biti odmor za vijuge. Retko cujem da se neko uhvatio u kostac sa Zlatnim runom. Ja poslednju nisam mogla nikako... a bez nje nisam zavrsila krug... verovatno cu sve ispocetka

Pročitao sam veliku većinu onoga što je Pekić (ili posthumno njegova supruga) izdao. Runo je nekako došlo kao prirodni kraj. Iako sam roman ima svojih padova, pre svega dinamičkih, nikako kvalitativnih, vredi čitanja. Mada, ne znak kako to neko može da pročita u dahu. Meni su potrebne pauze. Onda progutam nekoliko trilera, nešto lakše literature, pa se pred zimu i hladne dane vratim Pekiću. Njega baš gustiram. Kada ga završim ove zime, verujem da ću osetiti ogromnu prazninu. Možda to bude prvo što ću čitati dva puta. Ako nađem Deretino ukoričeno izdanje (kompletno), verovatno ću ga kupiti. Vredi ga imati u kućnoj biblioteci.

Imam sreće da isam vlasnik svoje radnje i da tamo mogu da čitam kad nisam u gužvi (imam koncentraciju da nastavim i kad me prekidaju, fakultet sam u radnji završio).

4

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima
 

(imam koncentraciju da nastavim i kad me prekidaju, fakultet sam u radnji završio).

 

E, na ovome ti zavidim. Ja to ne mogu , ako nemam par sati bez prekidanja na raspolaganju, obicno i ne pocinjem. Kao sto ne volim i kada filmove prekidaju reklamama.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

 

 Zanimljivo je citati na licu mesta... ja sam se gnjavila sa Darelom "Gorki limunovi Kipra" pa naprasno vec kod predgovora rezervisala Kipar, otisla i tamo slatko procitala knjigu. U Kairu sam citala Mazhufa i to je bilo za pamcenje.

Runo sam i ja citala dugo sa prekidima pa mi se cinilo da su mi ti prekidi smetali da ispratim, ali tu ima toliko slojeva da ne moze da se cita brzo... odnosno moze ali je greh. Ja cu ponovo sigurno ali isto kada ga kupim, da ga imam. Cula sam da je nekada uzasla neka knjizica gde Pekic pise o pripremama za roman ili su to bile njegove razrade i pripreme, ne znam. Ne mogu nigde da nadjem na netu sta je to, kako se zove, ko je izdao. Znam da je bio mali tiraz.Ako neko ima pojma o cemu pisem, neka javi. Mozda je to bilo spomenuto kod njegove supruge na sajtu, ne znam. Volela bi to da procitam.

2

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

"U traganju za Zlatnim runom", BIGZ, 1997

3

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima
 

Nosila i ja gomilu, al prvi put od kad nosim knjige na odmor  procitala samo jednu i po. Nije sto je bio los izbor, nego sam nesto  mnogo zevala  u pucinu. Ja procitala "Nulti broj" Umberta Eka i do pola Saramagov   "Zapis o pronicljivosti" obojica umeju da budu sarkasticni, da nasmeju na gorke teme...volim i jednog i drugog sta god napisali... Muz je citao "Covek po imenu Uve" F.Barkmana. cepao se kao lud na sred plaze, sreca nije bila guzva... sto je dalje citao i nije mu bilo toliko smesno... jednostavno napisana knjiga reakcije stvarno od smeha do suza... moram da cekam jedno godinu dana da zaboravim pa da je citam i ja posto je muz morao malo, malo da mi cita delove naglas. I ne samo da je citao naglas nego je morao i da mi objasnjava sta mu je i zasto smesno/tuzno

Teogonija, setih se tvog posta danas, otišla lagano do knjižare jutros da izaberem nešto za svoj nedeljni ritual, knjiga i bela moka u kafiću i uzmem Čovek po imenu Uve. Nisam se već dugo naglas smejala uz knjigu , posebno ne usred kafića...do danas. A bogami i zasuzila nedugo zatim. Sad mi je mnogo žao što je nisam nosila na Skijatos, prelepa je knjiga.

4

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

@Amorfna  Ala ste me sad obe zagolicale s ovom knjigom ( Čovek po imenu Uve). Stavila sam je na spisak za sajam knjiga, a odande se ionako većina knjiga pročita na odmoru. Mada mislim da su Lagunina izdanja ipak  povoljnija u "noći knjiga".

Izmenjeno (mismas)
3

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

@Teogonija  Evo po preporuci kupljena danas u Laguni na Noći knjige, i ostavljena da čeka  letovanje :D.. Čovek po imenu Uve.. :rolleyes:

 

 

 

 

Izmenjeno (mismas)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Odlicna knjiga, ne samo za letovanje

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Procitao sam Nulti broj. Sta znam, od Eka sigurno ocekujem mnogo vise. Knjiga je dosta kratka. Otvorio je par tema i nekako ih nespretno i na brzinu zatvorio. Mozda je to i bila ideja, da docara danasnje mas medije ciji je osnovni cilj senzacionalizam. Teme se brzo nametnu, bombasticno, ali jako kratko i traju.

Mislim da covek takvog imena i znanja ne sme sebi da dozvoli takav roman.

Inace, imam isti problem kao Teogenija, ne mogu da se nateram da procitam poslednju knjigu Zlatnog runa.

Dobio sam posle sajma gomilu knjiga od Vulkana (musterija dugo tamo radi pa mi donese). Tako sam dobio i Eka. Procitao jos par knjiga koje nisu vredne pomena, ali sad citam neki triler Pre nego sto zaspim, od Stuvena Votsona i obecava. Vrlo zanimljiva.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima
 

Teogonija, setih se tvog posta danas, otišla lagano do knjižare jutros da izaberem nešto za svoj nedeljni ritual, knjiga i bela moka u kafiću i uzmem Čovek po imenu Uve. Nisam se već dugo naglas smejala uz knjigu , posebno ne usred kafića...do danas. A bogami i zasuzila nedugo zatim. Sad mi je mnogo žao što je nisam nosila na Skijatos, prelepa je knjiga.

Ja sam prvo procitala, pa pogledala film!

Za svaku preporuku!

Ko ne voli da cita ( :sad: ), neka pogleda obavezno film, bas op[emeni coveka!

Ja sam sinoc razmisljala da li da ponesem Autobiografiju o drugima 2 ( Mihiz ) ili Moja genijalna prijateljica 2 (Elena Ferante). Prvi delovi su odlicni! Od toplote ne mogu najbolje da se skoncentrisem, tako da neke knjige mogu samo kod kuce da citam

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26982
    Ukupno tema
    905040
    Ukupno poruka