Aleksandar Đuričić

Koju knjigu nosite na odmor?

355 poruka u ovoj temi

uh drago mi je sto Biblija nije samo meni na pocetku pravila problem... :huh: ali posle mi se dopala... naravno nije me fascinirala ali je preporuka procitati je...

ja sam imala isti problem sa knjigom Francusko zavestanje(Andrej Makin) ali zato sam posle stvarno bila odusevljena ovom knjigom kao i njegovom Zena koja je cekala...

Ali ako bi nesto citljivije ona Peni , Muso ili Marija Jovanovic

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Da li je neko citao "Sultanova senka"? dvoumim se da li da je nosim ili ne? :/

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Moj izbor za ovu godinu su dve knjige....

Tajni grad, i

Izgubljeni andjeo

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

..........

Zanima me ova knjiga Kolos iz Marusija da li je istorija u pitanju?

Ako neko može da preporuči neku istorijsku knjigu.

Da li pod istorijska mislim na istorijski roman ili istorijsku u smislu nauke?

Kao istorijski roman mogu da preporucim knjige Valerija Masima Manfredija.

Izmenjeno (DraganV)
skracen citata
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Jelenait mislila sam na istorijski roman, hvala na preporuci pogledaću da li ima u biblioteci.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Da li je neko cuo za knjigu Sultanov Harem??? Kazu da je odlicna... :D

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Jelenait mislila sam na istorijski roman, hvala na preporuci pogledaću da li ima u biblioteci.

On je autor Aleksandrosa, ima jos dosta vrlo citljivih romana iz grckog i rimskog perioda...Talosov stit, Prorocanstvo, Mocvare Hesperije, Faraon peska, Himera, Poslednja legija, Tiranin, Ostrvo mrtvih, Imperija zmaja, Izgubljena vojska, Martovske ide...

Mozda sam pogresno citirala naslove, jer nisam sigurna kako su prevedeni na srpski, ali sam sigurna da je bar nesto prevedeno...

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Pre par dana sam se vratila sa odmora i uz sve morske sadrzaje uspela sam da procitam i dve knjige koje toplo preporucujem > Pecat u crvenom vosku Zaklina Kis kao i Pismo gospodje Vilme Jelena Bacic Alimpic !

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ja sam pre neki dan odlucio koju knjigu nosim sa sobom da citam tokom boravka u Rimu

i mislim da je sasvim prigodna

ZIVOTI SLAVNIH SLIKARA

VAJARA I ARHITEKATA

Vasari

:)

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

dobivsi na poklon od svoje devojke sa kojom idem na more odlucio sam da ponesem knjigu ``Draza, smrt duza od zivota`` autora Pere Simica.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Preporucujem biografski roman Grcko blago, Irving Stouna. Roman o zivotu arheologa Henriha Sliemana i njegove supruge Grkinje, o njihovom otrkivanju i iskopavanju Troje i kraljevskih grobnica u Mikeni. Jako je zanimljiva pa preporucujem. Ko nije procitao Lovac na zmajeve, 1000 cudesnih sunasaca, Pitanja i odgovorii (radjen je film Slamdog milioner). Odlicne su.

Izmenjeno (sanjica.bg)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ciatala sam davno Grcko blago, interesantno je.

Izmenjeno (DraganV)
obrisan citat
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Osluskivanje srca, Jan-Filim Zendker. Tajantvena, uzbudljiva, iskrena, vraca nas pravim vrednostima. Kao bajka je.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Postovi clanova: nele car i jeleneit su obrisani. Molim vas da procitate pravilnik foruma.

Narocito ovaj deo.

1.3. Lično prepucavanje i rasprava članova koja unosi nemir među ostalim članovima foruma.

1.4. Političke rasprave.

Ovo prihvatite kao opomenu.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ja sam ovog leta nosila na more knjigu, tj. serijal od 3 knjige, London , pisac je Edvard Raderfurd, izdavac je Laguna.

Sve preporuke za knjigu. Na jako interesantan nacin predstavljena istorija samog grada Londona, od njegovog nastanka pa do danasnjih dana, obuhvata razdoblje od 2000 godina, puna istorijskih licnosti, dogadjaja...

Ne znam koliko je za plazu, ali ja sam ih na plazi citala. Koliko mi je bila interesantana, govori to da sam za tih 11 dana procitala sva tri dela, a knjige nisu uopste male. Mada ja na plazi stalno citam.

U svakom slucaju preporuka za ovu trilogiju, pogotovo ako planirate da putujete u London, a i ako ne planirate, procitajte je.

:)

Izmenjeno (mikap)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26982
    Ukupno tema
    905040
    Ukupno poruka