Aleksandar Đuričić

Koju knjigu nosite na odmor?

355 poruka u ovoj temi

Skoro sam kupila knjige nekog francuskog pisca Gijoma Musoa,odlične su! :)

Imam, imam!... Ostani kraj mene... nije loša, mislim, dobra je,.. mada sam očekivala više, obzirom na to koliko su je hvalili...

Skoro sam sa interneta izvukla " 100 knjiga koje biste morali da pročitate"... hm, dugačak spisak... sem obaveznih lektira, ( aha! ima ih dosta ) "životinjske farme" , "lovca na zmajeve", "Ararata ", " Da Vinčijevog koda" " Koštane", "Gospodara prstenova", "Une", ima još posla za mene...:blush:

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Добила сам на поклон књигу Mehmet Akar - Bir İkindi Vakti пре неких месец дана и никако да се натерам да је прочитам. Имам доста одбојности ка љубавним темама и просто осећам да ми подваљују једну такву. Наводно није, међутим.... не знам. Ваљда ћу се натерати да коначно почнем да је читам, ако ни због чега другог, онда због богаћења фонда речи.

Такође, када сам прошле године ишла до Истанбула услед неких обавеза, у бусу сам упознала једног младог Аустралијанца који ми је поклонио једну од књига што је читао. Имао је , ако се добро сећам, чак 3 са собом. Аустралијски писац Tim Winton - Breath. Књига је таман за пут, осредње тежина и, за мене најбитније, није љубавна. :)

Izmenjeno (alanya84)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Još samo ovo da kažem,... naime, prošle godine kupim knjigu

Tajni život P.P. Njegoša, autor Isidora Bjelica.... nisam je završila ni dan danas... ne mogu.. jednostavno, za dotičnu autorku

nemam sluha...

Možda se njeno pisanje nekome sviđa, to je u redu, ja je ne razumem...

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

"Osluškivanje srca", sjajna priča o iskrenoj, čistoj ljubavi.........

S obzirom da nemam više mogućnost "izmene", moram da citiram sopstveni post kako bih dodala još nešto: ova knjiga koju sam pomenula jeste priča o ljubavi, ali nije ljubić. Čudesna je i neobična!

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Još samo ovo da kažem,... naime, prošle godine kupim knjigu

Tajni život P.P. Njegoša, autor Isidora Bjelica.... nisam je završila ni dan danas... ne mogu.. jednostavno, za dotičnu autorku

nemam sluha...

Možda se njeno pisanje nekome sviđa, to je u redu, ja je ne razumem...

Iskreno,ni ja baš nemam sluha za nju.Vulgarna mi je malo.Nemam stvarno ništa protiv nje,ali nisu mi njene knjige nešto što nosim na odmor.Ja volim najviše istorijske romane.Sad kad si rekla Tajni život P.P NJegoša,odsetila si me na jednu od mojih najomiljenijih knjiga-Tajne bečežnice Agate Kristi.Fantastična knjiga! Što ste tiče Gijoma,ostani kraj mene nije ni približno kao "ZAto što te volim",Kako bih bez tebe...

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Agatu Kristi sam čitala odavno, više se i ne sećam naslova njenih knjiga...

Nego,.. ova tema,.. valjda ljudi čitaju i van "sezone godišnjih odmora"... komentar je više zbog moguće

situacije "spamovanja" teme,.. čisto da se ogradim..

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Нека то гледају као препоруку шта читати, ако већ нису. :smajl:

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Može i tako Alanya,.. lepo rečeno..

Kad sam već ovde,.. ZOVEM SE CRVENO,autor Orhan Pamuk,.. čitala prošle godine na moru,.. malo "teža" ( po meni) za letnju varijantu, ali dobra!

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ја сам хтела да купим себи његову једну књигу, али су ме саветовали да то не радим баш зато што су тешке и начин његовог писања има другачији тон па нећу успети да схватим све. :pardon:

Надам се да ћу и до њега стићи једног дана. :stidljivko:

Izmenjeno (alanya84)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ja čitam,manje-više,sve što mi padne pod ruku.A i sad ima silnih popusta po knjižarama,svake nedelje kupim barem 5-6.Najnovija knjiga mi je,doduše malo "enciklopedična","Da Vinčijeve skice".Fantastična je,pogotovo za ljubitelje umetnosti ili one koji poštuju njegovo delo.Ja lično nisam tip koji trčkara po galerijama non-stop,ali odem po nekad.E,da,još jedno zanimljivo štivo sam ove nedelje nabavila "Masonski simboli u Beogradu",ali to je za one koji već imaju neko predznanje o masonima i to ih interesuje,inače nema svrhe kupovati.Službeni glasnik sada ima zaista dobre naslove.Laguna mi je standard.E,sad,malo sam otišla u off,ali nećete mi zameriti,nadam se. :D

Inače,pročitala sam "Magični teatar ljubavi i smrti" Verice Vinsent Kol,dobra je knjiga.To je triler,radnja je smeštena u Beogradu,mogu reći da mi se svidela.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

ljudi dajte neku preporuku, nesto sto ce zadrzati paznju :)

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

ljudi dajte neku preporuku, nesto sto ce zadrzati paznju :)

Definitivno: Orhan Pamuk: Zovem se crveno (ako ne volite lako štivo). Roman je kombinacija krimića,umetnosti, istorije, a oslikava i svakodnevni život u Turskoj u vreme kada u Evropi počinje renesansa. Jedan od najboljih romana koje sam u posledenje vreme pročitala i komotno može da ide rame uz rame sa "Ime ruže" Umberta Eka. Ako putujete u neku istočnu zemlju (Tunis, Egipat) ponesite sa sobom neku od knjiga Haleda Hoseinija ("Lovac na zmajeve", "Hiljadu čudesnih sunaca") - verujte da vam neće biti dosadno, a emocije će vam uzavreti.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

hvala Lula :) Dodato na spisak.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Lepršava, dodaj na spisak.. ( opet spiskovi ).. TRI ČOVEKA U ČAMCU, PSA I DA NE POMINJEMO od Džerom K. Džeroma,..

mLogo je smešna,.. sjajan britanski humor.. :)

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Pre dve godine na moru procitala Lovca na zmajeve, za svaku preporuku, iako je teska knjiga, ne smeta jer je odlicna. Nikad ne bih citala Zauvek u srce Vesne Dedic Milojevic ali kako mi je puno ljudi preporucilo kupila sam i prijatno se iznenadila. Ova knjiga ima i nastavke ali za njih ne znam kakvi su. Meni je Murakami bas dobar, svidja mi se nacin na koji pise, procitala sam Norvesku sumu, Sputnik Ljubav odlicne su. Od trilera preporucujem Roberta Vilsona (Slepi covek iz Sevilje ili bilo koja druga) Ju Nesbe (ja sam citala Lovca na glave, kazu da je jos bolja Crvendac) , skoro sam procitala Bekstvo holandske autorke Helen van Rojen, dobra zivotna prica, lepo napisana, procitala sam je u jednom dahu. Trenutno citam Avanture nevaljale devojcice Ljose, zasad mi se dopada.

Posto sam studirala francusku knjizevnost i uz nju zavolela citanje, imam svasta da preporucim od Francuza... Lista bi bila ogromna.

Balzak-Evgenija Grande. Flober- Gospodja Bovari i obe opisuju tipicne ljudske karaktere, a savrseno napisane, od strane vrhunskih pisaca. Ko voli realizam, Balzak obavezno. DA ne davim vise , jos ovo Andre Zid- Podrumi vatikana i naravno IGo-Zvonar bogorodicine crkve

Za ovo leto cu da uzmem jos nekog Roberta Vilsona i Ju Nesbeovog Crvendaca

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26982
    Ukupno tema
    905031
    Ukupno poruka