Aleksandar Đuričić

Koju knjigu nosite na odmor?

355 poruka u ovoj temi

Meni je ipak Isidora B. opustena za citanje na moru iako je vecina pljuje ;)

Slažem se sa tobom,kada nećeš da se opterećuješ,nego neko lagano štivo da progutaš bjelica je odlično rešenje!

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Taj roman piše svako za sebe! :zaljubiska::smorilo: :P

Još ja googlam po netu i ne mogu da nadjem! :D

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

I ova mi je dobra! :bez-zuba::bez-zuba::bez-zuba:

Šalim se malo, nego prosto kada odem na odmor, zaista me ne drži mesto da bih čitala (umorna od studija), pa prosto želim sve da ispratim, pa mi se dešava i da ušinem vrat, naročito na plaži. Mada je moja preporuka neko lako štivo, ništa opterećujuće, adekvatno mestu i vremenu.

Meni je malo ovih 10 dana za sve ostale aktivnosti, pa mi odmor traje 4 sata spavanja, pa mi i onda bude žao što sam spavala, ali umor je umor. Pravi sam hedonista.

Slažem se da bi Isidora Bjelica bila pun pogodak. Mada svako ko se vrati sa letovanja mogao bih da napiše neki svoj roman.

Čitalački neraspoložena riba! :P :smorilo: :)

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Evo još malo i krećem na odmor i ne znam koje knjige da ponesem! Mislim da mi trebaju bar 2,a možda i tri! Pošto je put do Turske dug,trebaće mi jedna do tamo i jedna nazad,i jedna za svaki slučaj,ako me devojka iznervira,pa da mogu da je kuliram! :bez-zuba:

Jel ste čitali u skoro neku laganu opuštajuću,koja bi mi prijala u ovakvim trenutcima?

Trenutno čitam "Lovac na zmajeve" koju sam namenuo za odmor,ali dobro da sam počeo da je čitam,jer je ozbiljna knjiga,mada jako dobra!

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

ciji sam ja komadic , komadic koji nedostaje :D

galeb dzonatan livingston, ovca na bulevaru oktobarske revolucije, bilo sta od basare....

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Spadam u red onih koji ponesu puno knjiga kad podju na letovanje (jer zaista ne znam šta bih radila čitav dan na plaži, izmedju povremenih ulazaka u vodu), ali zaista sve to spada u "lake note". Znači, kad mi mozak prokuva na +40 C, nikakva tzv ozbiljna literatura ne dolazi u obzir. Zato kvantitet i nadomešta kvalitet. Ja obavezno nosim trilere, to je ono što iščitavam u jednom dahu, a moj sin tinejdžer nosi epsku fantastiku. E sad, brzina kojom gutam dobre trilere uveliko prevazilazi brzinu kojom se isti publikuju,, a moj sin je iščitao većinu epskih serijala, pa nam literarna konstrukcija više nije tako monolitna... On sve više čita istorijske romane, a ja ubacim ponešto od beletristike što se dobro kotira na top listama čitanosti...

Kako smo ovih dana napravili spisak interesantnih knjiga za lenčarenje na plaži, kopiraću nešto iz tog spiska (ispao je prilično dug):

PLIME RATA Stiven Presfild, LEON AFRIKANAC Amin Maluf, VRTOVI SVETLOSTI Amin Maluf, PREDSTAVA ZA GOSPODARA Kolin Mekalou, NEKRUNISANI KRALJ Kolin Mekalou, KRUNA MAČEVA - deo prvi Robert Džordan, TAMA IZNAD SETANONA Rejmond E. Fajst, EKVINOCIJUM Majkl Vajt, POSLEDNJI TEMPLAR Rejmond Huri, OLIMP - prvi deo Den Simons (ovo je naravno izbor jednog tinejdžera);

A ovo su moji favoriti:

PROVINCIJA Nelson de Mil, POSLEDNJE LETO En Brešers, DVA DOBRA RAZLOGA DA SE OKUPATE nauka o svakodnevici Džej Ingram, ITALIJANSKI SEKRETAR Kejleb Kar, MOJA OMILJENA SUPRUGA Toni Parsons, ĆERKA MOJE NAJBOLJE PRIJATELJICE Doroti Kumson, BRZOPOTEZNA PARTIJA Dejvid Baldači, SMRT U TEATRU LA FENIČE Dona Leon, VEŠTICA IZ PORTOBELA Paulo Koeljo

Naravno da ne nameravam sve ove knjige da ponesem, one su samo u užem izboru, ali takodje znam da ih neće biti manje od deset... Uvek se plašim da ne pročitam "moje knjige" prebrzo, jer bih onda i ja morala da se prihvatim "Krune mačeva" :bez-zuba: !

Nije ni ni to najgore što bi moglo da mi se desi, ali ipak više volim da vratim nešto nepročitano nego da se otiskujem u nepoznate svetove :D ...

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Svaka čast Dejzi! Neke od knjiga koje si navela,sam već pročitao,a neke su i u mom užem izboru(Moja omiljena supruga)...

Kada se odlučim staviću ja moju konačnu listu,ali sam se ograničio na 3-4! Pa moram i da dremam malo na plaži,kao i da razgledam! :bez-zuba:

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Kada se odlučim staviću ja moju konačnu listu,ali sam se ograničio na 3-4! Pa moram i da dremam malo na plaži,kao i da razgledam! :bez-zuba:

Razumem ja tebe Roli... Moram priznati da su i moja interesovanja pre desetak godina bila mnogo razudjenija, pa nije isključeno da ćeš se i ti vremenom sve više fokusirati na literaturu :bez-zuba: :bez-zuba: :bez-zuba: !

Inače, za ljubitelje trilera toplo preporučujem Nelsona de Mila. Na žalost, ja sam preostale 3 njegove knjige već pročitala (na našem tržistu su se pojavile do sada četiri) i možda bih izdvojila kao najbolju Suton, mada su i Ostrvo šljiva i Igra lava ekstra!

Izmenjeno (dejzi99)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Razumem ja tebe Roli... Moram priznati da su i moja interesovanja pre desetak godina bila mnogo razudjenija, pa nije isključeno da ćeš se i ti vremenom sve više fokusirati na literaturu :bez-zuba: :bez-zuba: :bez-zuba: !

Vrlo moguće... Ali znaš kako kažu: Vuk menja dlaku,ali ne i ćud! :bez-zuba:

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Vrlo moguće... Ali znaš kako kažu: Vuk menja dlaku,ali ne i ćud! :bez-zuba:

Po meni, to je ono što čini životnu radost: kada su sve opcije još uvek otvorene! :D :D :D

Da se vratimo temi, moram da pomenem i Patrišu Kornvel. Ako ste ljubitelj trilera, a niste je čitali - ne propustite da je ponesete na odmor. Štivo lagano, čitljivo, a dobro napisano i napeto od početka do kraja! Možda još bolja je Kejt Etkinson - izuzetan prpovedački dar, prosto nečekivano i retko u današnjoj poplavi trilera. Pročitajte "Istorije slučaja" i "Neverovatno zagonetno ubistvo", uživaćete...

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Jel ste čitali u skoro neku laganu opuštajuću,koja bi mi prijala u ovakvim trenutcima?

Trenutno čitam "Lovac na zmajeve" koju sam namenuo za odmor,ali dobro da sam počeo da je čitam,jer je ozbiljna knjiga,mada jako dobra!

meni je hiljadu cudesnih sunaca jos bolja od lovca\ posac isti

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Po meni, to je ono što čini životnu radost: kada su sve opcije još uvek otvorene! :D :D :D

Da se vratimo temi, moram da pomenem i Patrišu Kornvel. Ako ste ljubitelj trilera, a niste je čitali - ne propustite da je ponesete na odmor. Štivo lagano, čitljivo, a dobro napisano i napeto od početka do kraja! Možda još bolja je Kejt Etkinson - izuzetan prpovedački dar, prosto nečekivano i retko u današnjoj poplavi trilera. Pročitajte "Istorije slučaja" i "Neverovatno zagonetno ubistvo", uživaćete...

ako volis trilere pribaj Harlana Kobena..ko napisano za plazu i more..

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

ako volis trilere pribaj Harlana Kobena..ko napisano za plazu i more..

Čitala već, naravno! :D Zapleti odlični! Negde sam samo imala primedbe na prevod, loš, loš, baš sam se nervirala... :ljutko:

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

meni je hiljadu cudesnih sunaca jos bolja od lovca\ posac isti

E hteo sam da je kupim,ali sam video da je baš nešto tužna,pa nisam sada raspoložen za takve knjige... Ali kad tad ću je pročitati!

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Evo nesto sto sam citala prosle godine na moru i utisak je jos uvek fenomenalan. Razmisljam da je i ove godine nosim ponovo, u slucaju da ne nadjem nesto podjednako zanimljivo. Marli i ja pisao Dzon Grogan. Fenomenalno lako stivo. Ko nije citao a trazi nesto zanimljivo vrlo preporucujem. :kez:

I Zakucavanje Nika Hornbija nije lose. To je nesto sto sam citala medju poslednjim knjigama a sto je ostavilo dobar utisak na mene.

Ako se setim jos necega...

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26982
    Ukupno tema
    905040
    Ukupno poruka