Aleksandar Đuričić

Koju knjigu nosite na odmor?

355 poruka u ovoj temi

Da li citate na odmoru, na plazi ili u avionu? Predlozite neki naslov.

Ako nemate ideju sta biste ovog leta poneli sa sobom, ja vam predlazem nesto novo - "Surf na crvenom talasu"! Mislim da je to prava stvar za leto, poznajem autora licno i sam je veliki ljubitelj putovanja... :D:D :D

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

HANIBAL RISING

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Neki laki lagani page turner.

Ludlum, Sheldon, Brown...

Nešto uz šta ne moram da pravim oduševljene pauze i razmišljam o pročitanom, ili radosno listam enciklopedije i atlase ili kopam po netu inspirisan time što čitam - što inače u ostatku godine kada nisam na odmoru radim - i volim da radim.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

"Surf na crvenom talasu"! Mislim da je to prava stvar za leto, poznajem autora licno i sam je veliki ljubitelj putovanja... :D:D:D

Tako mi i treba kad ne čitam postove do kraja!

:D

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Bitno je da se posle vratis... :)

Slazem se da na letovanje ne treba nositi Dostojevskog. Ja sam prosle godine nosio Mirjanu Bobic Mojsilovic. :rolleyes: Mislim, njenu knjigu, ne nju... hihihi

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Hmmm...roman istorijske tematike...to volim...posebno francuska istorija...antika...i recimo I i II Svetski Rat...knjige...deveti termidor...Na zapadu nista novo...Ehnaton i Nefertiti...itd...

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Verho, baš sam se zainteresovala za Surf na crvenom talasu, pa me zanima gde ima da se kupi? I koliko je?

Pozz

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

nesto lagano,neopterecujuce,zabavno..u duhu odmora i lepog raspolozenja..ne nesto sto ne mozes da ispustis iz ruku,pa propustis lepotu mora u ocima..

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

I uvek neko jeftino paperback izdanje!

Da može da se savija, baca po rancu...švrljaju telefoni i e-mail adrese.

Super je kada zimi otvoriš tu knjigu pa među stranicama nađeš pesak sa plaže, ili sasušene kapi pojedene breskve...

(inače sam jako pažljiv prema knjigama, ovo važi samo za morske...) :D

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Mene te 'morske' knjige same izaberu...zovu sa police, kupi me, kupi me. Pre nekoliko godina, i pre filma, 'Mandolina kapetana Korelija', dizajnom korica mi rece da je savrsen izbor za leto, a onda trilogija Isidore Bjelice, cijim smo stopama obilazili severnu Afriku, 'Ljubav u Tunisu', 'ljubav u Egiptu', 'Kazablanka', pa zatim mnostvo arapskih i bliskoistocnih romana i zbirki, 'Crveni sator', 'Davidova carica', 'Svetkovina ruza'. ... Moram napomenuti da su to nekako izrazito zenske knjige. Moze i neka Trejsi Sevalije ili nesto od A. N. Smita, 'Damska det.agencija' i sl...

Za ovu godinu jos nije pao izbor, ajmo, zene, dajte neke naslove. A i vi decaci, neku preporuku za neku musku, letnju, triler knjizicu. Treba i muz nesto da cita, a da nisu ukrstene reci... :P

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ja toplo preporucujem jednu od mojih omiljenih knjiga "Crveni sator" pa onda i "Davidova carica" ili "Snovi o zabranjenom vocu", "Tajni zivot pcela",a kao lagani zenski triler "Casual" od Oksane Robski

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Verho, baš sam se zainteresovala za Surf na crvenom talasu, pa me zanima gde ima da se kupi? I koliko je?

Pozz

Ima je u skoro svim knjizarama u gradu... Cena je oko 500 din. Pozdrav i tebi! :)

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Preporuka za Natasu,

Za tebe: Dvanaesta supruga i svetkovina ruza (nastavak), nisam citao, prave zenske knjige, ali su verenica i majka procitale sve koje si navela a znam da su ovim dvema odusevljene.

Za muza, nesto za prave muskarce: Ognjena kapija, sada popularna tema bitke kod Termopila, ako je gledao film "300" knjiga ce mu se svideti jos vise. Ako hoce nesto ozbiljnije mozda "Covek i decak", odlicna knjga a ne preterano teska.

Ko voli epsu fantastiku obavezno serijal knjiga Dzordza RR Martina, pocinje sa romanon "Igra prestola", zatim "Sudar kraljeva"... Za ljubitelje ciste fantastike neki stari Klark, recimo serijal romana o Rami... Za ljubitelje Sf komedije jedini i neprevazidjeni "Autostoperski vodic kroz galaksiju" (pozdrav za premijera Verhogetornik-a)

Narvno, jedna lagana knjizica koja ce vas nasmejati do suza "Tri coveka u camcu a o psu da i ne govorima"...

Za izbegavanje, knjige poput Da Vincijevog koda, pomalo izraubovana tema.

Pozdrav svima i lep provod :P

Izmenjeno (Beeblebrox)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Hvala na preporkama beeblebrox, te zenske sam odavno procitala, valjda nema zene u gradu koja nije... :rolleyes: . Zanima me ko je autor te 'Tri coveka u camcu a o psu da i ne govorimo'. secam se da sam u porodilistu citala neku laganicu u strip fazonu od italijanskog pisca, mislim da je Amanti, Nikolo, i toliko sam se smejala, da su dolazili da me opominju, a ne mogu da se setim naziva sada... Tako mi nesto treba... :lol:

O Tweety, iste knjige citamo, sta se desava sa odmorom, ovo jeste za drugi topic, al ajde... Nama je izgleda sve izvesniji kraj avgusta, tako da se vrlo verovatno mimoilazimo u Le Hamametu... :(

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Cao Natasa, izvini, knjiga se zove Dvadeseta a ne dvanaesta supruga, ali to si procitala pa i nije bitno. Pisac tri coveka u camcu... je Dzerom Klapka Dzerom, britanac je, kljigu je napisao krajem devetnaestog veka i punaje originalnog engleskog humora, obavezno je nadji, tesko da je ima u prodaji ali svaka biblioteka mora da je ima.

Nadam se da je tvoj hotel u Yasmin Hamammet-u, to je jedino mesto koje bi ti preporucio u Tunisu (ne znam za Djerbu, nisam bio). Obavezno idite na izlet u Saharu, fenomenalno je. Lep provod. I da, obavezno ponesi neke knjige, Tunis i nije bas sadrzajan.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26982
    Ukupno tema
    905031
    Ukupno poruka