Guest keti

Njeno Velicanstvo Rusija

60 poruka u ovoj temi

Pošto smo moje društvo i ja nešto razmatrali da možda za Novu Godinu posetimo Moskvu, da li neko zna gde i kako najsigurnije možemo da nađemo smeštaj u sopstvenom aranžmanu? Da li su hosteli u Rusiji povoljni i da li su bar pristojne unutrašnjosti! Ako je neko išao u Moskvu u sličnom aranžmanu, neka javi, please! Verovatno je temperatura -50 stepeni! :huh:

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

I ja sam neshto slichno razmishljao...Voleo bih u Rusiju za NG, samo ne u sopstvenoj reziji nego preko agencije (ne bih da se cimam po Moskvi i St.Petersburgu na minus 200 trazeci hotel, transfer sa aerodroma itd), preko agencije je ipk opushtenije, neka me vodaju kao ovcu, nemam nishta protiv.

Ugl. nashao sam samo jednu ponudu...jednu agenciju koja radi Mosku i St.Petersburg za NG. cena nije bash mala - od 600 eur. U prevodu...izadje 1000 eur. Plus pocket money..

Ne znam, dosta se dvoumim... Voleo bih da chujem utiske ako je neko provodio NG u Moskvi, kako izgledaju docheci na ulici? Jel moze da se prezivi ladnoca?

Inche, za grad sam chuo da je fantastichan, prelep, vrlo sredjen, skup, treba-ga-doziveti itd.

I, ako je neko sluchajno gledao Travel channel kad je Ian bio u Moskvi...bio je na nekom extra buvljaku (ne mislim kineska i turska 'roba')...nego polovne stvari..sitnice..komunistichki suveniri ( biggrin.jpg )...e pa, hocu i tamo da odem!biggrin.jpg

Shto se tvog pitanja tiche, sunflower, smeshtaj u sopstvenom aranzmanu mozesh da nadjesh uvek i svugde...(internet??), a kakvi su hoteli...nemam pojma, mada i to moze da se vidi na internetu. Pretpostavljam da su hoteli sa 3* pristojni, klasika. I nazalost, mnogo skupi, ali shta da se radi...

Izmenjeno (DraganV)
Ne citirati ako se poruka odnosi na prethodni post
0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

:huh: Treba muz da ide tamo na neki sajam, 4 dana, gledali smo neke hotele preko neta,3 zvezd. 100 evra noc, nije bas jeftino , kao 10km od centra , nedaleko od sajma,inace izgleda da je karta preko Aeroflota 265E sa taxama, nije strasno, ali taj transfer od aerodroma do hotela je negde oko 50E sto je bas mnogo. Molim sve koji imaju bilo kakva iskustva s Moskvom i snalazenjem u njoj, da nesto napisu, ili neku bolju varijantu transfera, ili da preporuci neki hotel...Takodje me zanima vase misljenje o bezbednosti u gradu! PUNO HVALA E da, ne znam da li treba viza!

Izmenjeno (ciki)
0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Mislim da bi tema o ova dva grada trebala da se nalazi u podforumu Evropa, jer sve zapadno od Urala pripada Evropi.

Ciki,

trenutno zivimu Moskvi, i nisam nikada boravila u hotelu pa ti tu neki savjet ne mogu dati. Znam samo da su uzasno skupi, kao i sve ovde.

Cjena prvoza od aerodroma do lokacije zavisi od toga kolika je udaljenost, tj na koji se aerodrom slece i gdje je odrediste u gradu. Otprilike od 1500-2000 rublji (3500 rublji = 100 eura). Tu je najpametnije da uzmete regularan taksi na salteru na aerodromu, jer divljaci nisu bas pouzdani. U suprotnom pravcu, tj od grada do aerodroma je jeftinije oko 1000 rublji.

Naravno postoji i jeftina varijanta marsutka i metro, ali to ne preporucujem nekome ko prvi put dolazi.

Metro je inace savrsen, pa ko duze boravi ovde to je najlaksi i najbolji vid prevoza.

Sto se tice bezbjednosti, stvarno ne treba da se sekirate. Milicije ima na svakom koraku, i uvjek se moze ocekivati da te zaustave i legitimisu. Nama su cak i u stan dolazili da provjere imamo li uredne papire, ovde je registracija bas obavezna posle 48h boravka. Samo treba izbjegavati zabacene ulicice u sred noci.

Viza iz Srbije, CG, BiH nije obavezna, jer se u agencijama uz povratnu avionsku kartu moze traziti vaucer za ulazak u Rusiju.

Svaki hotel bi trebao da izdaje registracije, ali da napomenem da ju je potrebno uvjek nositi sa sobom u pasosu da bi izbjegli probleme sa milicijom.

E da svi stranci moraju da ispune imigracioni karton, nekada ih stjuardese djele u avionu, a nekada ne, pa u tom slucaju ih mozete naci na stolovima prije pasoske kontrole. To cete lako popuniti, samo osnovni podaci, napisano je i na engleskom gdje sta treba. Bez tog popunjenog papira necete moci proci pasosku kontrolu. Naravno i njega je obavezno imati sa sobom tokom boravka i oduzimaju vam ga kada izlazite. Tako imaju uvid ko im dolazi u zemlju.

Nadam se da sam bila od neke pomoci.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

HVALA PUNO VERITAS! Nasli smo neku varijantu preko agencije Montavia, oni navodno rade samo Rusiju, tako da preko njih uzima kartu povratnu, poslali su i upit za hotel koji je on hteo Maxima Irbis, a ulica se zove nesto kao Gospodskaja, okrug Severo vostocnji admin. u blizini je hotel Vladikino, ako smo dobro shvatili na mapi.A sajam je u Expocentru, Krasnaja Presnja. Trebalo bi valjda i agencija da obezbedi transport, sto bi bilo dobro.

E sad da li mozda znas gde je najbolje menjati novac tamo, da li u hotelu ili aerodromu ili ne?Kako se krecu cene brze hrane. i kakvo je sad vreme tamo? :unsure:

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Da te hale su blizu poslovnog centra Moskva. Fin kraj.

Nadam se da ce ti se muz fino snaci.

U hotelima i na aerodromu je kurs nizi nego u bankama. Mjenjacnica ima na svakom cosku, sa istaknutim kursom, ali tu treba obratiti paznju da li ispod sitno pise da se taj dobar kurs odnosi na vece sume od 1000$( ili eura).

Sto se tice cjena hrana je uopsteno skupa. Brza hrana nije kao kod nas, nema Pljeskavica, cevapa, bureka, pita i tako to. U meku su cjene ko svugdje u svijetu, ima ih na svakom cosku. Ima i super lanac restorana My-My, dobra je hrana, na fazon samoposluzivanja uzmes tacnu i ides redom, uzimas sta hoces(na vaganje) od supa, corba, glavnih jela, salata. Malko je skuplje od meka ali je zdravije.

Na ulici se mogu naci i mali kiosci sa shaurmama (nesto slicno kao giros) ukusno je i kosta oko 1,5-2 eura

Sto se tice vremena. Zima jeeeeeeeee. Evo trenutno vani -9.Snijeg napadao.

Nije to puno strasno, nema vjetra. Dobra obuca, jakna, sal, kapa, i rukavice.

Inace je svugdje nenormalno vruce, u stanovima, trznim centrima, prevozu, metrou, ma gdje god da se udje.

Pitaj slobodno ako te jos nesto interesuje. Pozz

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Jos da dodam da voda sa cesme nije preporucljiva za pice. I da se ne zezne da je narucuje u kaficima i restoranima, jer je skuplja od sokova. Prodamnica ima na svakom cosku.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Nadam se da sam bila od neke pomoci.

Jesi. ;)

Hvala puno na detaljnim informacijama.

Welcome, btw! :)

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Jos da dodam da voda sa cesme nije preporucljiva za pice. I da se ne zezne da je narucuje u kaficima i restoranima, jer je skuplja od sokova. Prodamnica ima na svakom cosku.

Ej Veritas PUNO TI HVALA! Jos malo da te cimam (posto smo zemljaci) , sad imamo neku varijantu hotel Yunost, u tom kraju gde i sajam, ali 2 zvezd. valjda nije neka totalna rupa, navodno je 15 min. kolima od sajma, Montavia mi je to tek danas javila, malo su neprofi. a on putuje u poned. :unsure: Da li mozda znas kako bi on odatle mogao do tih vaznijih zanimljivih lokacija u centru? Ja nazalost ne idem, posto odrzavam trudnocu, ali me je Moskva bas zaitrigirala, sigurno cu je obici jedne Nove godine... :rolleyes:

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

U Montaviji ima da se kupi mali turisticki vodic o Moskvi na srpskom. Mi smo ga kupili davno ovde u predstavnistvu, vjerujem da ga ima i u Bg. U njemu je super opisamo onako vaznije sto se ne bi trebalo propustiti u Moskvi, kao i kod kojih se metro stanica nalaze te lokacije. Sa njim i sa kartom metroa (ona se svugdje po ulicama ima kupiti), nema sanse da zaluta.

Grad je ogromni i metro je najbolji oblik prevoza super je organizovan. Samo neka nadje najblizi metro kod hotela i snaci ce se.

Muzu ti zelim sretan put, a tebi laku trudnocu.

1

Podeli ovu poruku

Link do poruke

I tako se moj muz vrati iz Moskve, hvala Bogu, ziv, nije se smrzao, ali za malo.

Naravno i njegov utisak je, kao i vecine vas, da je Moskva veoma lepa, veoma hladna, i veoma skupa! Stigao je da obidje i vecinu zanimljivosti po gradu, i njemu se najvise dopao Muzej Borodinske bitke, ako sam dobro napisala, takodje metro je super, slobodno ga koristite, nije komplikovan, isplati se.

Jedinu kritiku upucuje agenciji Montavia, koja je bila veoma nekorektna i neprofesionalna!

Takodje bilo je prilicno zadrzavanja na aerodromu prilikom dolaska u Moskvu, sto zbog guzve, sto zbog toga sto su proveravali svaku sitnicu, tipa, zvali hotel da provere rezerv, pa na kraju izuj cipele jos da nema nesto u njima.... sve u svemu, 3 sata bespotrebnog maltretiranja, i na kraju Izvinite...

Ipak utisak je da treba posetiti Moskvu, ali na prolece, kad je verujem mnogo podnosljivije.

Svima koji idu za Novu god. SRECAN PUTU, ponesite sve vuneno...

I da ne zaboravim POSEBNO HVALA VERITAS!

Izmenjeno (ciki)
0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Ciki, nema na cemu, pa tu smo da se pomazemo savjetima.

Jos ti savjetuem da kada ti odlucis da dodjes ipak izaberes ljeto (tada je stvarno prelijepo) umjesto proljeca.

Nekome se zalomi da provjeravaju, zbog vaucera (kada se nema viza).

Sto se tice izuvanja na aerodromu, to mi bas cudno pri dolasku.

To je inace OBAVEZNO na svim aerodromima ovde pri ukrcavanju, obuca sama ide kroz skener, da vide da nema sta ubaceno u djonove. Znaju i telefone da gledaju rade li, u slucaju da ne rade moze nesto biti u njima i sl.

Meni to ne smeta, vise sam navikla, a i osjecam se sigurnije. Svakakvih ludaka ima.

Pozz

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Moram da kazem neshto shto me frapiralo.......

Rusima, da bi dobili nashu vizu, i pored garantnog pisma i kojekkvih gluposti, traze i depozit u banci od 50 evra dnevno!

To je van pameti!

Prosto se pitam shta li drzavaljanima nekih drugih drzava sve traze......

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

ajoj koliko dezinformacija

morao sam da se registrujem... ;)

1. ruskinje su lepe. ortak i ja smo bili pre godinu dana (couchsurfing varijanta) i samo smo se okretali. plave oči i svetla kosa. aristokratske crte lica. zajeban karakter.

2. fast fooda ima na sve strane i jako je sličan našem. jeli smo čebureke, što nema puno veze sa burekom, ali je iz slične kulture, tj. arapske. jeli smo pite na ulici, nalik gibanici. inače sve te testo fastfood varijante dolaze sa kavkaza i okolnih muslimanskih zemalja. stoga, družite se sa muslimanima...

3. treba se prijaviti. što smara. taj karton koji dobijete na ulazu treba odneti u neki biro i prijaviti se- policija, kada zaustavi na ulici, može da traži 50 dolara. ili 50 dolara na izlasku iz zemlje. mi to nismo uradili (bio vikend kada smo bili u moskvi a onda smo otišli u nižnji novgorod gde, zamislite, nema tog biroa). nismo bili kažnjeni na izlasku. bili smo u vozu (200 e povratna, dva dana putovanja, upoznavanje sa svakojakim ljudima, magic cookies na poklon i nešto malo crno od nekog ludog ukrajinca što smo bacili u vece) pa nas je možda to spasilo (kada letiš, čuli smo, lupaju kazne sigurno).

4. nismo videli nijednu kurvu niti nijednog pijanog rusa na ulici.

5. pili smo fensi vino sa rusima i pevali partizanske i pionirske pesme.

6. rusiju baš briga za kosovo. oni hoče svoju abhaziju i one druge da ocepe.

pozdrav

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Mene interesuje sta smem da ponesem u avion,htela sam i neke konzerve sa hranom ali valjda ne smem jer su metalne.Kakva je cena za hranu u Rusiji.aj molim te odgovori mi sto pre putujem za 4 dana

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar

• Posetili nedavno   0 članova

Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

• Naša statistika

26547
    Ukupno tema
    889077
    Ukupno poruka