Guest keti

Njeno Velicanstvo Rusija

60 poruka u ovoj temi

Ja sam bio u Moskvi pocetkom septembra 2007. Putovao sam sam, vozom traje oko 48 sati. Bio sam u odlicnom hostelu("Trans-Siberian hostel") 15 min od zeleznicke stanice i isto toliko od Kremlja. Nocenje sa doruckom 20E. Moskva je prelep grad, nikakva vam agencija nije potrebna. Provescete se mnogo bolje i jeftinije sami. Ako naucite da koristite metro moci cete da vidite sve za 5 dana. E sad, meni nije bilo tesko jer sam pre puta nasao na internetu lokalnog vodica:) ali stvarno mislim da sa agencijom Moskvu ne mozete osetiti kao kada biste otisli sami. Pre puta sam svasta cuo o kriminalu u Rusiji, ali ja sam se osecao bezbednije nego u Beogradu. U metrou i glavnim tur. mestima policije ima na svakom koraku.

Slike sa putovanja mozete videti ovde:

Foto album

Dragan

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Bila sam u Moskvi na 3 dana oko 1.maja-jedini utisak je da je H L A D N O! :blink: Moskva je puna trznih centara,restorana....Sta ti god treba naci ces!Stvarno jeste prelepo ali zavesi kako podnosis hladnocu,meni je unistila dozivljaj, ne znam kakav je nocni zivot ali cu ver. uskoro proveriti!Prostitutki ima na svakom cosku,a prica o lepim ruskinjama kod mene nije prosla jer sam mozda na 1 naisla.To je sad najskuplji grad u Evropi 3 dana su me izasla 3000 evra,smestaj je bas skup!Kao i hrana!Tako da treba puno para. Najbolja stvar je metro svaka 2 min.prolece ali je malcice komplikovan pogotovo u centru grada! Kolima ne vredi nigde ici ako mislis daleko.A sto se tice taxija svi se zaustavljaju i cena je stvar dogovora-mene je izlazilo oko 100 rublji ne bas duga trasa!

Cena karte od 250 do 400 evra,zavesi...

Notorna je glupost da ti za tri dana u Moskvi treba 3000 evra. Jedino ako bas trazis da te sisaju kao ovcu... A metro uopste nije komplikovan, svugde imas sheme metroa, linije su obojene razlicitim bojama i na svakoj stanici ti objavljuju koja je to stanica, na koju liniju se odatle moze preci i koja je sledeca stanica. Sto se vremena tice, ja sam tamo provela ceo avgust i temperatura je konstantno bila oko 29-30 stepeni. Sunce leti jako kasno zalazi tako da je to mozda najbolje vreme za odlazak u Moskvu.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Apsllutno se slazem sa Zojom

Izmenjeno (DraganV)
Ne citirati ako se poruka odnosi na prethodni post
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Joooooj biggrin.jpgbiggrin.jpgbiggrin.jpg Pa ja ne pamtim kad sam se ovako nasmejao...Za tri dana u Moskvi 3000 evra...HE HE HE...Jel to ono, cujes da svi pricaju kako je Moskva skupa, pa ajd i ti...

Ja sam u Moskvi bio 4 dana, video mnogo vise nego sto mnogi mogu videti za 4 dana jer sam imao drugaricu moskovljanku koja me je vodila kroz grad i potrosio sam oko 150 evra. Naravno treba paziti gde ces na primer rucati jer restorani mogu biti jako skupi pa te samo jedan rucak moze kostati toliko. U vecini velikih marketa za par evra imate veliku ponudu kuvanih jela i salata, a takodje i restorana gde mozete rucati dobro za 10 evra ...U 150 evra ne racunam smestaj. Bio sam u odlicnom hostelu i nocenje sa doruckom placao 20evra.

Uzimati taxi u Moskvi je glupost sem u slucaju da ne postoji alternativa, jer je jako skup i neuporedivo sporiji od metroa.

Prostitutke???? Ja ih na ulici nesto nisam vidjao, sem ako svaku devojku smatras prostitutkom. A sto se lepote ruskinja tice, ti devojko nemas ukusa, stavi svoju sliku pa da vidimo koliko si ti lepa.

Udjite u trzni centar GUM, pa videti kakve su ruskinje ako mi neko ne veruje, mada iskreno mi smo navikli na to jer su i nase devojke jako lepe, tako da cemo se mnogo manje okretati od zapadnjaka...

Izmenjeno (DraganV)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Pozdrav svima!

Vidim da se monogi interesuju hostelima u Moskvi.

Od prvog jula pocinje sa radom Hostel Camelot i Hostel Cremlin,a za vise informacija mozete posetiti nase sajtove: www.hostel-camelot.com i www.hostel-cremlin.com .

Zbog trenutnog renoviranja hostela potpuna informacija tj. foto galerija ce biti postavljena do kraja meseca.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

ja sam bio 4 puta u rusiji, tri puta moskva, jednom novosibirsk...

ostajao sam po oko 15 dana...

moskva je preskupa, posebno na crvenom trgu...novosibirsk je ok...najvise para sam trosio na prevoz( trola, bus, metro)...ali mzoe da se izvadi markica koja kosta oko 300 rubalja i mozes ceo mesec da se vozis...litar vodke je 100 rubalja...obavezno se vozite metroom, bas je zabavno smajl.jpg 2 miliona ljudi dnevno se provoza metroom...

posebno obidjite onu veliku crkvu na crvenom trugu..pretvorena je u muzej i ne moze da se slika unutra bez neke posebne karte koja se kupuje na ulazu...

obavezno gledajte smenu straze ... ja nisam stigao da gledam ali svi kazu da to treba videti...

a rusi nas obozavaju ...kad cju da smo iz srbije, jure nas po metrou da pricaju sa nama...jednom nisam plati okartu u busu i krenuo vozac da se svadja sa mnom i dosla jedna baba i vikala na vozaca sto me ne pusti , kao ja sam iz srbije ovo ono i na kraju mi baba platila kartu smajl.jpg

nemojte slucajno da idete taksijem po moskvi posto su preskupi...samo na ulici dignite ruku i stace vam neki auto i sa njim se dogovorite za cenu dokle hocete da idete ..nikako ne ulazite u kola sa zatamljenim staklima...

hrana im je odvratna ..uglavnom piletina i riba bez zacina...u sve trpaju mirodjiju...slabo jedu hleb...

srpkinje su lepse od ruskinja..ima i tamo poneka lepa ali zgodnih ne...

rusi piju kao nenormalni..na odmuru u skoli deca izadju da popiju 2,3 piva i vrate se na cas..

ako nekog jos nesto zanima neka pita

evo i par slika

resizeofpicture040wp1.jpg

resizeofpicture055eb7.jpg

resizeofpicture082eb2.jpg

resizeofpicture087tk4.jpg

resizeofpicture094hw3.jpg

2503071725kj0.jpg

Izmenjeno (DraganV)
1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Koliko košta karta vozom do Moskve, onako avanturistički 2-3 dana vožnje :) :)

I kad bih imala smeštaj i hranu tamo, koliko bi mi novca ovako trebalo?? Okvirno pričam nešto za zimu varijanta.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

sonja_bg,

Za voz ne znam isao sam avionom.

A sto se love tice, isto kao bilo gdje drugdje, sve zavisi o tebi i tvojim prohtjevima.

Ja sam proslo ljeto bio 15 dana ( isto imao hranu i smjeststaj) i potrosio oko 400 $.

Ali sam mogao proci i puno jeftinije ali isto i puno skuplje.

Moskva je kao sto vjerojatno znas zadnjih godina jedan od najskupljih gradova na svijetu, tako da je sve poprilicno skupo.Ali ako imas hranu i smjestaj ( sto bi ti uzelo ogromnu lovu da nemas) u sve drguo se covjek uklopi , koliko para , toliko muzike.

I masa stvari koje vrijedi vidjeti se i ne naplacuje.

Pa sretno ti bilo

Izmenjeno (DraganV)
nema potrebe za citiranjem ako se odgovara na prethodni post
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

brunod, hvala ti na informacijama, od srca :)

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Sonja...

Ja sam isto isao u Rusiju u svojoj varijanti jer mi je preko svih agencija to izgledalo kao bacanje para

Neko je vec spomenuo ovde aranzmane preko Ruskog Doma koji su povoljni i prvo sam se tamo uputio ,ali kako su termini bili sve u julu kada nisam mogao nikako da dobijem odmor i odustao sam od te varijante.

U Ruskom Domu sam saznao da svako moze otici kada god zeli na taj Institut .U svojoj reziji boravak od 15 dana na Gasudarstvenom Institutu Puskin izasao me je oko 200 usd ,za kartu sam pukao nesto oko 230 eur preko Aeroflota a hranio sam se uglavnom u menzi tog Instituta jer mi je svaki drugi oblik u Rusiji bio skup...Restorani i izlasci nisu bas povoljni ali moze ponekad nesto da se priusti...

Inace ako odes u toj varijanti ucenja jezika imas preko instituta razne obilaske Rusije....neki su besplatni a neki se placaju....

U svakom slucaju mozes pisati Institutu pa ako imaju slobodnih mesta oni ce ti svakako reci za cene i termine .

Ovo ti je sajt www.pushkin.edu.ru

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

A može li se u Moskvu preko Ruskog doma čisto turistički?

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Pa ne znam..Mislim da nemaju te varijante..Imaju neke aranzmane u saradnji sa Montaviom ali to te kosta isto kao i svuda...

Jeftinije je otici na kurs mesec dana nego preko agencije nedelju dana..A tebe niko tamo ne tera da ides na casove..Imas gde da spavas,hrana u menzi je jeftina tako da ne brines nesto za klopu koja je u Moskvi preskupa ..Tu ti je i metro stanica za grad....

Ni ja nisam nesto posecivao kurs iako govorim ruski......Mada su me stalno opominjali zbog toga ,pretili da mi nece dati sertifikat ali posto mi jezik nije bio primaran nisam se obazirao na njihove pretnje...

Izmenjeno (DraganV)
nema potrebe za citiranjem ako se odgovara na prethodni post
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Onda ne vredi. Znam tri reči ruskog jezika, ne bi me ni primili u školu.

Hvala na odgovoru.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Zdravstvujte! :)

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

U kom periodu godine je najprijatnije otići u Moskvu?

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26982
    Ukupno tema
    905040
    Ukupno poruka