Guest keti

Njeno Velicanstvo Rusija

60 poruka u ovoj temi

Onako u decembru i januaru :bez-zuba: Šalim se, mada bih ja baš tad otišla čisto da doživim tu čar koju poseduju Moskva i okolina sa snegom etc.

Ja pretpostavljam da im je krajem proleća i leti super.

Otkad tamo počinju baš onakve hladnoće, novembar?

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ma kakav januar! Moskva i Piter su najlepsi gradovi sveta i treba ici onda kad mozes da uzivas tamo. Zima im moze biti hladna, ali slicna nasoj nema pravila. Bio sam tri puta i Mokskvi i jednom u Piteru. U Piteru je bio 15. septembar, temperatura izmedju 0 i 6, dzaba kanali, parkovi i sve ostalo kad sam setao u zimskoj jakni i treso se od ladnoce! Znaci od 15. maja do 15. avgusta!

Izmenjeno (DraganV)
nema potrebe za citiranjem ako se odgovara na prethodni post
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

mi smo u avgustu bili na Krstarenju Volgom, isli smo preko Kon Tikija

Rusija je prelepa, priroda je fantasticna, a Moskva i Piter oduzimaju dah

vreme nas je bas posluzilo, mada nas je u Piteru zadesila i kisa (bolje reci provala oblaka), srecom brzo je prosla tako da nas je u Peterhofu ogrejalo sunce :)

inace put je bio odlicno organizovan i svaki trenutak odlicno iskoriscen

svaka pohvala za Kon Tiki

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

manduvil ajde malo vise o tom krstarenju ako moze...i o onome sto ste videli i o kontikiju, mozda se i ja odlucim za takve putesestvije:)

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Da, da, ...naziv ove teme stvarno odgovara fascinaciji koju može izazvati poseta zemlji, kao što je Ruska federacija!

Išla sam u privatnoj režiji, dva puta, uvek u Piter,...avionom, sa tranzitom preko Moskve...kada pročitah-Piter, setih se naziva kojim Sankt Petrebužani tepaju ovom prelepemo gradu!

Žao mi je što nisam bila u prilici da vidim i druge delove Rusije, ali toliko ima utisaka, da se i pitam kako bih ih posložila...Meni je od ulaska u Aeroflotov avion sve bilo interesantno, tj, bila sam znatiželjna u svakom smislu..od šacovanja njihovih stjuardesa( ženski manir,;) da se uverim da li su baš toliko lepe, kao što to slovi za njih), od osoblja na aerodromu, njihovog ophođenja prema strancima, higijeni ulica, trgova, ali i analize koliko su i da li su ruskinje domaćice, bolje od nas, srpkinja- mislim da zaostaju prilično u ovom smislu, pa redom, od sistema njihovog gradskog prevoza, marketa, iliti njihovih magaza koje sam prozvala bakalnicama, suočavanje sa mnogo kontrasti od svih mogućih svetskih brendova pristunih na ruskom tržištu, do krajne skromnosti, na nekim drugim stranama, počev od odevanja, pa redom...Interesovala me i ponuda u prehrambenim radnjama, npr. zašto su im vina preskupa...cigarete jeftine...zašto nema dovoljno povrća, slično našim marketima, pa bilo je tu mnogo uočavanja od krajnjih trivijalnosti do toga kako funkcionišu sistemski, uključujući odnos prema poslovanju, poslovičnost, ...te prepoznatljiva slovenska lakonost, ali samo u pojedinim segmentima, izuzetna iskrenost, rekla bih, prava, pokornost i posvećenost svojoj religiji, poštovanje verskih praznika, ali ne pomodarski, zanimalao me posuđe koje ću zateći u iznajmljenim apartmanima,tačnije šta je to što je po njima "redovno stanje", način uređenja tih prostora, o fascinaciji istorijskim i vreskim spomenicima, počev od muzeja, hramova-sabora, ne znam kojim bi se to rečima moglo opisati, sistem bezbedonsonih službi, hmm..i tu je bilo iznenađenja, pa tako redom i redom.....

Imala sam sreće da boravim u Piteru na dan grada, maj, sa temperaturom od preko 25C, karneval u gradu, dva dana, ...pune ulice nasmejeanih ljudi, a činilo mi se da su tako brzo i lako nalazili svoje razloge za tu opuštenost, svuda sam viđala mlade ljude, ozarene, nasmejane, naravno, mnoooogoo njih sa alkoholom u ruci, i to vrlo mlade devojke i mladiće, do onih koje su vadili iz kanala Neve....njihova posvećenost knjizi, guranje na štandovima za kupovinu knjiga za svega 100rublji, u ponoćnim satima radi "Dom knjigi", na Nevski prospektu-glavnom bulevaru, takođe i jedan opšti utisak da svako gleda svoja posla, da za nama nelogične situacije, kada uspete da ostvarite kontakt sa njima, dobijete itekako logična pojašnjenja....itd.itd...

Prilikom prvog odlaksa suočila se sa baruštinom od aerodroma u Moskvi, kod drugog, tokom renoviranja, i prolaska kroz deo zgrade koji pripada železnici, bez daha ostavlja mermer...sjaj..Zašto li su čekali sa uređenjem Moskovskog aerodroma..tako dugo?

zatim, Tupoljev..njihov avion za domaće letove....hrana, na kojoj se ne štedi u avionu......

Intersantno uporediti cene istih brendova, ovde u Srbiji i tamo u Rusiji....apoteke...nema leka kojeg nemaju!!! Predivne fasade, magnetni ključevi na svim ulaznim vratima od čelika, a potom..šok...memla, starudija, cevi, stepeniše i zidovi iz carske Rusije,,,..to je redovna pojava u apsolutno svakoj zgradi, za stanovanje, a potom,..iza vrata stana....prijatna iznenađenja...da ne poverujete da može biti sređen apartman koji se nalazi u zgradi takve unutrašnjosti...Parkiranje na ulici..nije kažnjivo...i niko nikoga ne ugrožava....lukovi , svodovi koje golim okom ne možete da obuhvatite..ili se morate udaljiti nekoliko desetina ili stotina metara da bi uočili čega od statua i kipova ima "krovu krova"??!! kada god prođem pored istog zdanja, uočavala sam novu ornamentiku...čudo!

...ako su i nacionalno gordi i ponosni, imaju i na šta!!!

Stvarno, mnogo, mnogo utisaka o jednoj naciji, kroz posetu samo jednom gradu, mada ne izuzimam ni transport od jednog do drugog terminala, na letu iz Moskve do SP, ...i sve što uključuje i to , uglavnom, višesatno presedanje.....ali, tako proleti to vreme, dok se organizujete, prođete sve kontrole, čuveno izuvanje, a sada je zaživela i bezbedosnosna "kapsula" u Moskvi...itd, itd......

Pošto je aktuelana dolazak Medvedeva, uskoro,kod nas...na forumu koji se održavao u junu, u Piteru, obojica, dakle i Putin, bili su u Piteru, izašli smo iz stana, uočili zaustavljen saobraćaj, na svega 100-200metara, koliko je bilo potrebno da se u nizu nađu sva službena vozuila iz obezbeđenja i pratnje, za tili čas, je pušten saobraćaj, dok smo mi opasuljili šta bi, zagledali se u kolonu vozila, i celu tu svitu..šok je bio da su svi ostali rusi išli trotoarom, svojim putem i poslom, ma, nisu se ni osvrnuli da pogledaju, iako danima na njihovim TV se objavljuju vesti o poseti njih dvojice, bolnicama, fabrikama u Piteru..čudo, samo smo mi zablenuto gledali, najpre u njih, a potom u nezanteroesovana - total ravdnodušna lica rusa, sa pitanjem: da li je moguće da sve funkcioniše, a da grad nije stao zbog posete dvojice, ... najvažnijih ljudi na planeti...skoro???

Svaka preporuka za posetu, ima dosta iznenađenja, moj lični utisak je mi, ovde, u ćsrbiji, samo mislimo da znamo ko su rusi, Rusija...kao što ni oni malo toga znaju o nama.....ali, oni koji znaju, otvoriće vam srce!

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

manduvil ajde malo vise o tom krstarenju ako moze...i o onome sto ste videli i o kontikiju, mozda se i ja odlucim za takve putesestvije:)

mi smo isli od Moskve do St. Peterburga

usput smo posetili Ugljic, Jaroslav, Goritsy (i Kirilov), Kizi, Mandrogi...ja sam ostala ocarana lepotom unutrasnjosti Rusije, pogled sa reka (jer se u stvari najmanje plovi Volgom, a najvise njenim pritokama) pruza neverovatne pejzaze, pogotovu Onega jezero unutar kojeg se nalazi citav lavirint od 1650 ostrvaca je totalno nestvaran prizor...ma lepota na sve strane...svidelo mi se sto smo videli i mali delic unutrasnjosti koji se ipak razlikuje od sjaja kojim odisu Moskva i Piter...nama je ovo bila prva poseta Rusiji, i zelja nam je bila da vidimo od svega po malo, a pri tom oboje jako volimo brodove tako da se nismo puno dvoumili...program je bio izuzetno sadrzajan cak sta vise malo naporan pogotovu u Moskvi i Piteru, ali drugacije ne moze...zaista smatram da smo za dva dana koliko smo proveli u svakom od ta dva grada videli jako puno stvari i izvukli maksimum prvenstveno zahvaljujuci odlicnoj organizaciji Kon Tikija i njihovih lokalnih saradnika (samo da napomenem da smo i u Moskvi i u Piteru imali lokalne vodice Ruskinje koje govore srpski - obe su bile fenomenalne)...ostatak krstarenja je mirniji, dosta vremena provodite na brodu, a za svaki dan je predvidjena i poseta nekom mestu ili manastiru...medjutim nikad vam nije dosadno jer osim citavog niza sadrzaja koji se na brodu nudi (koncerti: violina, balalajka, dzez, priredbe folklorne grupe, degustacija piroski i ruskih palacinki itd) postoji odlicno sredjena paluba idealna za suncanje i posmatranje okoline (ja sam provodila sate gledajuci pejzaze kroz koje smo prolazili - na trenutke neki su mi izgledali kao da su izasli iz ruskih bajki)...jedina zamerka su kabine, koje su manje nego sto smo ocekivali i sa jako neudobnim krevetima (kao da su preneseni iz kuset kola prosecnog voza), ali koliko smo uspeli da shvatimo to im je neki standard - na zalost isti na svim brodovima koje smo usput sreli, ali s obzirom da je sve ostalo na brodu sasvim pristojnog izgleda i kvaliteta brzo smo prevazisli svoje razocarenje kabinom...suma sumarum nama je bilo prelepo (kao i vecini ljudi u nasoj grupi, iskreno mislim da nisam cula primedbe na celokupan aranzman- osim kabina) i svaka preporuka za tu turu ukoliko se na nju odlucite

jos jedna napomena sa nama su na brodu bili i ljudi koji su aranzman uplatili preko RS tours-a u Beogradu, tako da Kon Tiki nije jedina agencija u Srbiji koja radi taj program...aranzmani su nam bili identicni, tako da imate izbor...

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

manduvil a jeste li imali problema sa spavanjem na brodu tj. da li je bilo ljuljushkanja?ja sam to iskusila na jadranskom moru pa ne znam da li je tako i na reci:)

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

....ali i analize koliko su i da li su ruskinje domaćice, bolje od nas, srpkinja- mislim da zaostaju prilično u ovom smislu...

A zasto mislis da su Ruskinje losije domacice od nasih!?smajl.jpg

Sto se fasada tice, Rusi svaku fasadu ( bar u Piteru i Moskvi) obnavljaju na nekoliko godina, jer zbog zime i velikih oscilacija u tempraturi brzo propadaju, tako da uvek kada odete na fasadam po centru se nesto radi.

Prava je steta sto vecina apsolventskih, a sada i srednjoskolskih ekskurzija ide u Barselonu. Posto sam bio i tamo, tvrdim da se u Moskvi i St Pt moze mnogo vise videti.

Izmenjeno (DraganV)
skracen citat
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

manduvil a jeste li imali problema sa spavanjem na brodu tj. da li je bilo ljuljushkanja?ja sam to iskusila na jadranskom moru pa ne znam da li je tako i na reci:)

ne...talasi na moru i reci ne mogu se porediti....mi smo samo jedan dan imali ''nevreme'' i to dok smo bili u Onega jezeru (gde su talasi kao na moru) ...i tada se malo ljuljalo, ali nista strasno...najnormalnije smo ispijali koktele u baru na brodu :)

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

ma nije meni toliko zbog koktela koliko zbog (ne)spavanja, ali dobro svidja mi se sto nema tih talasa...

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

''jos jedna napomena sa nama su na brodu bili i ljudi koji su aranzmanuplatili preko RS tours-a u Beogradu, tako da Kon Tiki nije jedinaagencija u Srbiji koja radi taj program...aranzmani su nam biliidenticni, tako da imate izbor...''

Dali neko zna sajt te RS agencije ? Ja je nisam mogla naci

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

nema ga, i ja sam trazila.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

greska je do mene

nije RS tours nego R-tours

ne znam da li smem da ostavim link, uglavnom mislim da cete sad bez problema naci

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Molim nekoga da mi pomogne, ko je bio naravno :)

Kako je otici u Moskvu u decembru, prehladno? Da li je bolja varijanta mart?

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ako mozes da biras, iskljucivo od sredine maja do septembra. A decembar ili mart mislim da nema velike razlike.

Izmenjeno (DraganV)
nema potrebe za citiranjem ako se odgovara na prethodni post
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26982
    Ukupno tema
    905038
    Ukupno poruka