draskons

OSTRVO AMULJANI

1010 poruka u ovoj temi

Pošto ja ne volim da pešačim, kao na primer @sandraivlada, a išli bismo autobusom preko agencije, pitam se da li uopšte treba da razmišljam o ovoj lokaciji? To pitam zato što mi se jako dopada, na osnovu vaših opisa,  ovo divno malo ostrvo!

2

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

@Pegi

Ja sam svoje mišljenje već dao u nekom od prethodnih postova. Šteta je ne videti ovo divno ostrvce koje je tako blizu Sitonije i Atosa, a sa druge strane, prilično je komplikovano biti na njemu bez auta.

Ponoviću, ako ste smešteni u gradiću, na najlepše plaže morate prevozom ili peške. U slučaju da uzmete smeštaj na Alikesu, recimo, problem je odlazak u grad, a posebno povratak u apartman ili hotel.

Naravno, sve se može kada se hoće, ali onda računajte na dodatne troškove i što je možda još gore, na nerviranje i eventualno kajanje što ste došli baš na Amuljani od toliko drugih destinacija.

To bi bilo najgore, jer Amuljani po onome što pruža, ne zaslužuje takvu reakciju.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Hvala @Goran DJ, na iskrenom savetu. Pročitala sam sve što je ranije pisano, pa rekoh, da još jednom proverim! Šteta! A baš mi se dopalo to ostrvce!

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

@Pegi

Imajte na umu da sve što ovde napiše bilo ko od nas je individualno viđenje stvari. Drugim rečima, svi postovi su lični, bez obzira što možda pokušavamo da budemo objektivni.

S toga, budite pažljivi i ne recite odmah "ne", uzmite više mišljenja i napravite presek. Tada bi trebalo da imate pravu sliku. Zatim sagledajte lične afinitete i mogućnosti pa tek onda odlučite.

2

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Pa tako i radim! Hvala na dobrim savetima! :thankyou2:Problem je u kolima. Sa njima je vidjenje putovanja sasvim drugačije. Naravno, ima ljudi koji vole i da pešače, a mi volimo da nam je sve "na izvolte".:neznam:

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima
U 10/31/2016 at 15:07, suki je rekao/la:

Nikakva, bar meni :) 

Mislim, kada znas da ti je Alikes na par minuta od vile, suludo je gubiti vreme na tu plazu.

U vili nisam bila, ali znam gde je, deluje ok i ima lep pogled na more.  Od Alikes plaze je na minut-dva kolima, a ima i ta neka precica, koju spominju ljudi, ali ja ne znam gde je to.

Videla sam ljude i na toj plazi isped vile, ali najiskrenije, meni je totalno bezveze. Mozda, cisto da se brcnes, mada stvarno ne znam sto bi neko to radio, pored onakve plaze u blizini...

Evo, ovako izgleda

 

 

 

 

Hvala ti mnogo, stvarno ne izgleda nesto posebno!

 

Moze li onda neko da preporuci smestaj na Alikesu? Meni se recimo dopada ona vila Demi, jel bio neko ove godine tamo?

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Da probam da pomognem Žiletu. Demi ima vrhunski pogled, iznad Alikesa 150 metara i na manje od 100 metara je druga plaža, Kalopigado. Ona nije urbanizovana i uglavnom na nju idu oni koji vole mir i tišinu i naravno pecaroši i ronioci. Za Demi su Vam neophodna kola pogotovo ako idete sa decom. Ne postoji klasična terasa nego svih 6 soba koristi zajedničku, tako da nema neke intimnosti. Dobro je u varijanti da dođete sa društvom. Ispred Vam je roštilj, tuš. Za decu nema nikakvog sadržaja (ljuljaške, klackalice, klupice i sl.) tako da Demi je za one koji vole smeštaj blizu plaže, sa lepim pogledom. I obavezno sa kolima.

2

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Meni je Demi extra zbog pozicije i pogleda...Odmah bi ga rezervisala, ali samo su  za 3-4 osobe..A nas je dvoje...

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Onda je za Vas Limanaki.Poruka je za Sandraivlada. Isto lep pogled a blizu Alikesa.

Izmenjeno (DejanAmulijani)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Pa ostrvo magaraca ima po meni mnogo lepsu plazu od alikesa. I jeftiniji prevoz do tamo...

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

odakle si ti isao na dreniju ?

sa amuljanija ili uranopolisa ?

 

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima
Pre 5 sati, жућа je rekao/la:

Pa ostrvo magaraca ima po meni mnogo lepsu plazu od alikesa. I jeftiniji prevoz do tamo...

Ukusi su različiti. Nekom su i Paralija i Stavros super. Ne možeš da porediš te dve plaže. Na Dreniji je mnogo manja plaža, u vodi je trava, ima ježeva, pesak je krupniji i više se zamuti u vodi, milion čamaca staje svaki dan tako da kvalitet vode nije isti... Tamo je dobro samo za jednodnevni izlet i to uglavnom za turiste iz Uranopolisa, Nea Rode i Jerisosa. Lepo je kao prirodna atrakcija. A što se tiče cene, kad ideš iz Uranopolisa je 5 evra, sa Amulijanija 11 (mnogo je dalje, putuje se pola sata direktno iz luke ili sat i po kad se kruži oko celog ostrva). A kada dolaziš na Amulijani, ne moraš kolima tu je kombi koji vozi za 2 evra. Ostaviš auto u Tripitiju na parkingu i na jednu četvoročlanu porodicu uštediš 12 evra. Veliki pozdrav.

2

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima
Pre 22 sata, ZekaZmaj je rekao/la:

odakle si ti isao na dreniju ?

sa amuljanija ili uranopolisa ?

 

Uranopolis...

Pre 21 sat, DejanAmulijani je rekao/la:

Ukusi su različiti. Nekom su i Paralija i Stavros super. Ne možeš da porediš te dve plaže. Na Dreniji je mnogo manja plaža, u vodi je trava, ima ježeva, pesak je krupniji i više se zamuti u vodi, milion čamaca staje svaki dan tako da kvalitet vode nije isti... Tamo je dobro samo za jednodnevni izlet i to uglavnom za turiste iz Uranopolisa, Nea Rode i Jerisosa. Lepo je kao prirodna atrakcija. A što se tiče cene, kad ideš iz Uranopolisa je 5 evra, sa Amulijanija 11 (mnogo je dalje, putuje se pola sata direktno iz luke ili sat i po kad se kruži oko celog ostrva). A kada dolaziš na Amulijani, ne moraš kolima tu je kombi koji vozi za 2 evra. Ostaviš auto u Tripitiju na parkingu i na jednu četvoročlanu porodicu uštediš 12 evra. Veliki pozdrav.

A na Alikesu nema camaca? Tih 12 evra me mnogo vadi u zivotu...

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26982
    Ukupno tema
    905040
    Ukupno poruka