Maria

PAROS

263 poruke u ovoj temi

Bili smo i nije nam legla. Ima uvala sa cistim morem i bez fenserice koju ne volim. Danas bili na Antiparosu autom. Pravo iznenadjenje. U pecinu ne preporucujem jer...jedva izadjoh ziva. Nijednu strmiju i dublju nisam videla....ahaha, kad se setim sta mi to treba, al moram nos zaviriti svuda :)

Izmenjeno (Infoputnik)
0

Podeli ovu poruku

Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Samo da mahnem Kikladjanima sa Parosa :) Ubi nas vetar ovih dana ali držimo se i uspešno biramo plaže u zavetrini. Pokušavamo da još ne poredimo sa Naksosom, sabraćemo utiske na kraju. Ali svako veče zato imamo dilemu - da li Parikia ili Nausa :) Danas smo izabrali solomonsko rešenje, i ceo dan i veče proveli na Antiparosu.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

@komisura uzivaj, lagano... lepo se iskupaj i naodmaraj, pa kad se vratis u realnost i saberes, znas sta sledi :D... tj. sta ocekujemo... kuckanje po tastaturi i slicice

Dobar vetar i mirno more

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Idite na Krios plazu - i kada je svuda vetar, tamo je najslabiji, nasa visegodisnja baza. Plaze koje gledaju ka severu su najvise na udaru.

Izmenjeno (Ultralamb)
0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Bombona!

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Mnogo je lepo... nikad mi se ne uklapaju u budzet ta kikladska ostrva... bar uzivam dok citam ovako lepo spakovan putopis. A grcke stolice i kafei su toliko nametljivo lepi da se mora napraviti gomila fotografija... tvoje su odlicne kao i uvek. Cekam i nastavak, verovatno na nekoj drugoj temi. Trebala si  mozda da odvojis pisanije  u zasebnu temu, steta je da bude zaguseno  ovde izmedju gomile ostalih poruka. Bilo bi  dobro kad sve zavrsis (ako bude nastavka)  da prebacis celu pricu u  npr putopise.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Hvala Teogonija! Nekako su mi ovi moji letnji izveštaji više u slici nego u reči (šta da pišem kad sam po ceo dan na plaži :D), ali videću, možda na kraju spojim i jedan putopis. Apropo kikladskih putopisa, ne znam da li si videla onaj jelenep? :wub:

Što se cene tiče, smeštaj se treba ugovoriti nešto ranije i izbegavati avgust u potpunosti, mislim da su onda cene sasvim ok, kao i na drugim ostrvima po Grčkoj. E sad, za transport, mi smo išli redovnim letom do Atine, za koji je karta u sezoni obično 170€ AirSerbia-om, mada može se i Agean-om bez prtljaga nešto jeftinije ubosti. Za prevoz između ostrva su najpovoljniji sporiji, klasični feriji, ali tu već zavisi koja se kombinacija pravi i koliko su ostrva međusobno udaljena. Nas je avion + trajekti izašao samo malo skuplje od cene čarter leta za Krit prošle godine, a mogli smo i jeftinije proći da nismo izabrali brzi superjet u povratku do Pireja. 

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Da oživim malo temu. Kakva je situacija sa vetrom krajem avgusta i početkom septembra. Planiramo da idemo na Naxos zadnje nedelje avgusta i na Paros prve nedelje septembra. Hvala unapred na odgovorima.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

obicno krajem avgusta i pocetkom septmebra meltemi slabi i ne bi trebalo da bude problema. mi smo bili na sifnosu i milosu u to vreme i bilo je sasvim ok. cak je bilo dana bez imalo vetra pocetkom septembra

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke
Pre 21 sat, Rosbacher je rekao/la:

obicno krajem avgusta i pocetkom septmebra meltemi slabi i ne bi trebalo da bude problema. mi smo bili na sifnosu i milosu u to vreme i bilo je sasvim ok. cak je bilo dana bez imalo vetra pocetkom septembra

Hvala na odgovoru. Kakvo je more u tom periodu? Je li hladnjikavo?

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

sifnos je imao malo hladnjikavu vodu. lokalci su nam rekli da je i njima bilo cudno da je hladnjikava. milos je bio ok.

generalno, kikladi imaju hladnije more. zbog vetra i strujanja. ali ne da se covek smrzava. svakako 2-3 stepena manje u proseku od rodosa ili krita, na primer

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke
Pre 19 sat, Rosbacher je rekao/la:

sifnos je imao malo hladnjikavu vodu. lokalci su nam rekli da je i njima bilo cudno da je hladnjikava. milos je bio ok.

generalno, kikladi imaju hladnije more. zbog vetra i strujanja. ali ne da se covek smrzava. svakako 2-3 stepena manje u proseku od rodosa ili krita, na primer

Hvala još jednom na odgovorima

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar

• Posetili nedavno   0 članova

Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

• Naša statistika

26792
    Ukupno tema
    899439
    Ukupno poruka