Maria

PAROS

245 poruka u ovoj temi

Sjajno Rosbacher !!! :klap:

Odličan putopis :) Danas sam igrom slučaja pogledala na sajtu jedne agencije Paros i Naxos i momentalno se zaljubila u ova ostrva. Brzo sam pogledala forum da vidim da li ima iskustava sa njih i naravno otvorim ovaj sjajan putopis :)

Svaka čast :)

Već maštam o odlasku tamo :)

Izmenjeno (mikap)
0

Podeli ovu poruku

Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Sjajno Rosbacher !!! :klap:

Odličan putopis :) Danas sam igrom slučaja pogledala na sajtu jedne agencije Paros i Naxos i momentalno se zaljubila u ova ostrva. Brzo sam pogledala forum da vidim da li ima iskustava sa njih i naravno otvorim ovaj sjajan putopis :)

Svaka čast :)

Već maštam o odlasku tamo :)

svakako preporucujem, ali ne pre sredine juna.

i ne jul i avgust jer vetar i jer skupo. :)

1

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Paros Parakia septembar 2011

Obozavam grcka ostrva,posle Tasosa,Zakintosa,Santorinija na red je dosao Paros.Iz Beograda smo leteli Jatom karta Beograd-Atina-beograd 150 eura,tu smo sacekali let za Paros karta oko 70 eura.Let do Parosa je bio interesantan,mali avioni Olimpic airlinesa za 20 putnika,vecinom Grci koji kad smo poletali poceli kolektivno da se krste.:-)Stizemo na aerodrom,ceka nas vozac iz bukiranog hotela,ali kofera moje zene nema,ostao je u Atini.Posto smo bili mnogo teski,oni su pola kofera poneli a pola ostavili u Atini.Odlazimo u hotel sa uveravanjem da ce kofer stici sutra ujutro.Hotel Aegeon nocenje 40 eura,soba ok,mada mala,a terasa minijaturna (na slici je izgledala vece),kreveti su malo neudobni ali to je sto je,zadovoljni smo cisto je barem.Sutra ujutru stize kofer i mi odlazimo na nasu prvu plazu Krios,ima brodic,karta 2 eura.Moj i suprugin san su pescane plaze i more sa svim svojm nijansama plave zato smo se i odlucili za Paros.Ispostavilo se da smo napravili pravi potez.Parakia je lepo mesto,ma sam pogled na one kucice plavo bele budi osecaj harmonije.Za put po ostrvu koristili smo autobus,jer je stvarno cest,dobar i jeftin.Na autobuskoj stanici uzmete red voznje i izaberete gde cete da idete.Od plaza posetli smo Kolumbithres,Monastiri,Pounda,Golden beach i svugde su cene lezaljki bile 7 eura.U Parakia I Naoussi imaju odlicne pekare imaju najbolje cokoladne baklave.Restorani su im odlicni cene retko kada je racun bio ispod 30 eura,od 2 do 4 pica i jelo musaka,giros plate ili suvlaki ili mesano meso,sve to sa 2 salate,sto je po meni kroz ok cena.Zelja mi je bila da sednem u restoran u Naousi sa pogledom na malu marinu i sarene brodice i sednemo u najskuplji vecera 60 eura,riblji restoran,Barbossa,a u to vreme bas preko puta nas snimao se film italijanske produkcije Immaturi il viaggio,tako da sve to zajedno nije imalo cenu,prelep dozivljaj.Sve plaze na Parosu su prelepe,more divne boje i cisto a vetar,na koji se svi zale pa lepo rashladjuje,iskreno ja vetar nisam ni primetio,Sam Paros ima neku svoju magiju i treba joj se samo prepustiti.Isli smo na izlete do Mikonosa i Naxosa,cena povratne karte 50 eura do Mikonosa i 15 do Naxosa.To vredi svaki euro imate po 7 sati vremena na ostrvima do vracanja trajekta za Paros.Paros treba videti i doziveti.

Iskreno se nadam da sam nekome pomogao jer su ljudi koji su ostavljali svoje komentare meni puno pomogli.:-)

1

Podeli ovu poruku

Link do poruke

daj slike Djuro :)))) i ja planiram nesto slicno pa mi je bas drago da se javio neko ko je bio u skorije vreme...ove cene su skroz prihvatljive i cini mi se da uopste nije skupo.ako sam te dobro razumeo,kola nisu neophodna vec mozes plaze obilaziti bus-om...sta mislis,da li je dovoljno 7 dana na Parosu pa jos toliko na Naxosu ili ostati duze na Parosu a Naxos neki drugi put... :)

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

ako sam te dobro razumeo,kola nisu neophodna vec mozes plaze obilaziti bus-om...sta mislis,da li je dovoljno 7 dana na Parosu pa jos toliko na Naxosu ili ostati duze na Parosu a Naxos neki drugi put... :)
Bus je zaista dobro organizovan.

Veca/popularnija plaza - vise polazaka.

O ne - nemojte zrtvovati Naxos za Paros. Mislim da je dobra ideja po 7 dana za svako ostrvo, ako cete samo na ta dva. Ima i onih koji bi vecu prednost dali Naxosu - veci je, razvijeniji, plaze uporedive sa onim na Parosu (mada je Agios Prokopios na Naxosu van svake konkurencije). Ja bih 7+7.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Ultralamb,hvala na odgovoru i preporuci...ja sam nekako uvek za to spajanje vise mesta ili ostrva,jer treba mnogo toga videti a zivot je kratak za sve to :) kikladi su mi neostvaren san ali se nadam da ce biti uskoro :) ako neko iz drustva bude hteo...a morace :) :) :)

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Uroše i ja delim mišljenje da je 7+7 dobra mera. Oba ostrva imaju specifičnu čar, a sad da bi ti bilo kao u čaroliji, dovoljno je da kročiš na ostrvo i prepustiš se! ovo je bilo više pesnički rečeno,ne zameri. Ljudi kod kojih mi boravimo na Naxosu kazu da je buking nešto slabiji,ali da veruju da će tek da krene. Cene smeštaja na prošlogodišnjem nivou, poslednja sedmica jula, prvij sedam dana avgusta od 60e.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Naxos ili Paros? Znam da su oba ostrva prelepa, ali treba se odluciti za jedno. Meni su na moru najbitnije plaze, pa koje od ova dva ostrva ima lepse?

Mislila sam da preko Kalodoukasa uzmemo carter do Santorinija-240 eura, i da u Santoriniju imamo dva prenocista- prvo i poslednje( sasvim dovoljno za Firu i Oiu, posto mi se plaze ne svidjaju), a ostatak na Parosu ili Naxosu. Koliko je novca potrebno za 8 nocenja u nekom pristojnom studiju pocetkom septembra? Ne zanima me luksuz, samo da bude cisto.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Oba ostrva su za uživanje! Mi smo ljubitelji Naksosa. Kakav smeštaj tražite, onaj sa pogledom na plažu ili neki studio u mirnoj ulici u blizini centra? AKo sam dobro videla deset nočenja se može naći od 160 evra pa naviše. Kod prijatelja kod kojih mi odsedamo cena je od 250e naviše. Postavila sam i FT sa Naxosa od pre nekoliko godina. Ako pomognu pri odluci, sjajno!

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Nije nam bitno da smestaj bude na plazi. Kako je organizovan prevoz na ostrvima? Da li nam je svih 10 dana potreban rent a car ili je moguce do nekih plaza doci i autobusom? Pogledala sam foto turu, prelepa je!

Vidim da vi idete svojim kolima. Koliko otprilike izadje ta varijanta?

Hvala unapred!

Izmenjeno (Simba&Kika)
0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Simba&Kika, kakav egzotičan nick, bash mi se sviđa. Mogu vam reći da ova ideja sa čarterom do Santorinija uopšte nije loša. Jel' to 240eur po osobi? Takse i ostalo? Mi smo putovali autom, uvek je tako kad idemo u Grčku, jer nam je poseta Solunu obavezna iz raznoraznih razloga, ali je to poprilično skupa varijanta. Put do Atine (gorivo, putarine, klopa i piće usput, eventualno noćenje) izračunajte sami prema svojim uslovima i zahtevima, trajekt za dvoje air seats (deck je jeftiniji možda 20ak eur) i auto oko 300eur u oba pravca (konkretnije na Blue Star Ferries ili sl. sajtu). Jednodnevni izlet na Santorini sa Naxosa ili Parosa je 50 eur po osobi. Čini mi se da je avion povoljnija varijanta, čak i da iznajmite auto na ostrvu, a ja bih se pre odlučila za skuter ili onaj quad, i busevi funkcionišu odlično, još samo dobra baza za smeštaj i super. A uz put ste videli i Santorini.

Što se tiče dileme Naxos ili Paros, hm, meni su plažena Naxosu fantastične (Agios Prokopios, Agia Ana i Plaka) sve tri u nizu sa gomilom smeštaja, za vas bez auta idealno, Chora je takođe divna, ali Paros je isto prelep i ko nije prethodnih dana bio na gorepomenutim plažama biće oduševljen (mi jesmo pa su nam plaže na Parosu bile samo lepe), a Naoussa i Parikia su zaista prelepi gradići.

Što se tiče smeštaja, za početak septembra je moguće naći jako dobre ponude svakako, ali su za mene potpuno otkrovenje booking flash ponude, vidim da ima extra ponuda za oba ostrva samo ih treba redovno pratiti, cene su neverovatno niske po mom mišljenju, da sam za to znala kad smo mi putovali sigurno bismo prošli povoljnije nego 50eur za studio na Naxosu, Ag. Prokopios (iako vredi taj novac)i 50eur za sobu na Parosu, Parikia (mnogo lošije) u prvoj polovini jula.

Pozz, tu sam za sva pitanja, kad već nisam napisala putopis o Kikladima, jer to mnogo bolje od mene uradiše Ultralamb, Rosbacher, Gotam i bojim se da ću nekoga svakako da izostavim, bar da na neki način pomognem ako mogu. Super je što se neko uopšte interesuje za ova ostrva, kod nas i nisu baš popularna u velikoj konkurenciji bližih i pristupačnijih u svakom smislu.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

da li je neko sa foruma bio na plazi Kolimbithres

nasli smo smestaj na 250m od plaze pa me interesuje koliko je taj deo zaliva razvijen - da li ima restorana, prodavnica... Da li neko ima iskustva sa iznajmljivanjem auta na ostrvu - cena, ili se vise isplati da se iznajmi auto iz Atine

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

oko plaze kolimbitris sem plaze bas i nemas nesto. za bilo kakav shoping ces morati do nause (2-3km). kod plaze ima 2 restorana sa dobrom klopom, a ne preskupi.

cena iznajmljivanja je neki grcki prosek. ja sam uzeo malog hjundai atosa, 3 dana za 126€. veci auto ne treba jer na parosu nema nekih uspona. odes u nausu i tamo trazis ponude. mozda da probas i u parikiji da pitas. tamo ima vise agencija.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

hvala rosbacher!

mi cemo tamo biti 14 dana u septembru, i jos uvek nismo 100% sigurni da li da iznajmimo taj studio na kolimbitris plazi ili da se ipak odlucimo za smestaj u naoussi :neznam:

putovacemo sa bebom pa nam je bitno da plaza ne bude previse daleko od apartmana i da bude baby friendly... ali nam je bitno da budemo blizu grada-zbog nabavke, doktora itd. jedna od opcija je da iznajmimo auto na 14 dana sto ce verovatno bas da nas iskosta.. ili da budemo smesteni u naoussi.

cula sam od prijateljice grkinje koja godinama tamo letuje da je Agii Anargiri plaza jedna od lepsih a na samo stotinak metara je od Naousse, pa razmisljamo da mozda tamo iznajmimo neki studio...

Kakva su tvoja iskustva sa smestajem na Parosu?

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

http://www.greekhotel.com/cyclades/paros/paros-beaches/home.htm

jako korisan sajt sa listom svih plaza na parosu

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar

• Posetili nedavno   0 članova

Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

• Naša statistika

25889
    Ukupno tema
    862330
    Ukupno poruka