Maria

PAROS

263 poruke u ovoj temi

Е, мој Ултра. Лепо си и ово написао. Дуго те није било... :)

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Hvala, Srbko.

Pa... nakrcalo se događaja u životu, pa mi ne daju mira... a ni ja njima... zato me nije bilo. Ali je sve dobro, tako da se ne žalim :)

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Poštovani drugari,

kao neko ko 11 meseci živi za jedan mesec  Grčkih ostrva teško mi je palo sve ovo i odlazak na neke druge lokacije...

Iako ljubitelj Dodekaneza,već sad planiram za sledeću godinu Paros...Pošto je u pitanju četvoročlana porodica, a ja bih voleo da priuštim deci neke nove lokacije iz ekonomskih razloga išao bih drugi put u životu kolima.

E sad možda malo čudno ali zanima me kako to sve ide...Recimo odeš kolima do Atine, budeš dva, tri dana i trajektom na Paros.Da li trajekt treba ranije rezervisati ili je dovoljno kada dođeš u luku.Pretpostavljam da ima više polazaka dnevno a da su razlike u ceni ne baš velike...Onda kada stignem na Paros, čitao sam da ima izleta za Naxos brodom...Da li neko zna da li ima izlet koji obuhvata i Naxos i Mikonos u jednom danu? Koliko se ide brodom od Parosa do Naxosa?

Sta izabrati za smeštaj, Nausu ili Parikiju?Volimo uveče da je živo i gužva...Da li je problem za parking u avgustu na plažama i u mestima?

Mnogo pitanja, ali možda će neko od prijatelja imati živaca...

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Iako nisam još stigla do Kiklada, pratim temu  jer se nadam da hoću, jednog dana.

Na osnovu pročitanog, trajekt se mora rezervisati unapred ( pre svega, zbog auta) , i  sa tim nema kockanja. 

1

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Tesko je ista planirati s obzirom na ovu situaciju. Ali, ako idete u avgustu i ako sve bude bilo kao ranijih godina mora se ranije rezervisati trajekt bas zbog automobila. Ima vise polazaka dnevno i sve se to moze videti na sajtovima prevoznika ponaosob ali i onih koji prodaju karte. 

Naxos i Mikonos je nemoguce i besmisleno videti u istom danu. Inace sva su ostrva povezana i uz malo organizacije se ako je baza na jednom lako moze ici na druga. Paros i Naxos su jako blizu i voznja je bas kratka.

U srecna vremena uvece u Nausi je takva guzva da je tesko i mimoilaziti se u onim uskim ulicicama. Na plazama nije problem parking.

3

Podeli ovu poruku

Link do poruke

gledaj da nekako izbegnes avgust ako je moguce. zbog meltemija. najbolje je kraj juna/pocetak jula ili kraj avgusta/pocetak septembra.

kao sto jelenak2 rece najbolje je rezervisati trajekt unapred da se posle nema glavobolja. 

na naxos, takodje i antiparos, mozes i sam da odes. do oba ostrva trajekt putuje mozda pola sata. mikonos je u paketu sa delosom i tu se onda plati izlet. isto je i sa santorinijem

2

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Ti verovatno misliš na nekakve brodove koji su namenjeni izletima, a ne na redovne linije. Video sam tamo na ostrvima nekakve agencije koje nude te izlete, ali nisam nikada koristio njihove usluge. Zašto? Pa Naxos i Paros, a često i Mikonos su međusobno veoma dobro povezani. Od Parosa do Naxosa najsporiji trajekt ide cca 45 minuta i ima ih najmanje dva dnevno, nekada i više. Ako se tu uračunaju i high speed trajekti i kojekakve varijante bez prevoza automobila, bude ih ukupno i do 5 dnevno. Za njih komotno možete kupiti kartu na Parosu dan ranije i otići do Naxosa (ako hoćete bez auta, ali ako hoćete i autom na Naxos onda ne mogu garantovati da je dan ranije dostupna karta, naročito u avgustu). Na Mikonos sam uvek išao sa Iosa ili iz Pireja, ali evo na www.ferries.gr se može videti da imate svakodnevno jedan Seajet sa Parosa (samo putnici, ništa auto) do Mikonosa preko Naxosa. Sledeće godine će možda biti bolja sezona, pa bude i više polazaka. Prati temu Brodske karte za ostrva Kiklada.
Što reče JelenaK2, Naxos i Mikonos je nemoguće obići u jednom danu, a ja bih dodao i da je čak besmisleno izdvojiti samo po jedan dan za svako od ta dva ostrva. Suviše toga nude da bi se na njima proveo jedan dan. Mislim, ja samo na Mikonosu imam staž od oko 40 dana (Naxos upola toliko), znam šta pričam. Na Delos nisam nikada išao, ali ako ti je Delos cilj, onda možda izlet i ima smisla, a Mikonos će tu biti pripadajući deo ponude.
Što se tiče dileme Parikija - Nausa, prednost Parikije je u tome što je u njoj luka i predivni zalasci sunca. Nausa je, zbog odsustva luke, nekako ušuškanija i prisnija, ali ne i manje posećena. Obe lokacije imaju bogatu večernju ponudu i imaju svoje prednosti i mane kada je u pitanju pristup boljim plažama, vrati se nekoliko stranica unazad na ovoj temi pa ćeš videti. Ili pročitaj celu temu za par sati ili dana, još bolje. Zima je pred nama.

4

Podeli ovu poruku

Link do poruke

@Ultralamb  za Ios kako su se dvizele cene trajekta prosle godine

ako da bog sledece godine za prvi put eto me na kiklade pa nije lose da se malo jos sada spremim

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar

• Posetili nedavno   0 članova

Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

• Naša statistika

26509
    Ukupno tema
    887866
    Ukupno poruka