Maria

PAROS

252 poruke u ovoj temi

Postavljeno (izmenjeno)

E super, hvala vam, rezervisala sam u jednom hotelčiću u centru, a trebalo bi da je miran, hotel Christina. Jedino što mislim da ćemo iznajmiti i auto, da budemo slobodniji u kretanju, vidim da su cene normalne, otprilike kao i na Kritu.

Upravo rezervisala i Fiat 500. ?

Izmenjeno (jelenait)
0

Podeli ovu poruku

Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Nausa zna da bude bučna noću, nekada je bila još bučnija, :D Nama se plaže u samoj Nausi nisu dopale, ali ima ovih dobrih van mesta do kojih se ide kolima ili čamcem. Livadija u Parikiji nam je mnogo lepša. Autobusa od Nause do Parikije leti ima do duboko u noć (prošle godine je u 3 bio poslednji, ako se dobro sećam).

1

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Postavljeno (izmenjeno)

Mi stigli juče na Paros.Prevalili smo put od 985km za nekih 12 sati od Zaječara do Atine tj.Pireja,Usput sam pravio dosta pauza i poštovao ograničenja brzine,znači ono baš lagano i opušteno.

Moram pomenuti da su nas vlasnici Hotela Zanet,smeštaja koji smo rezervisali preko Booking-a,domaćinski i prijateljski dočekali.Ustvari tako bi uvek trebalo da bude,ali ne ispadne uvek tako.Informisali su nas detaljno o celom ostrvu.Koje plaže,restorane,znamenitosti obavezno posetiti,To jest sve ono što vredi posetiti.Stvarno smo oduševljeni koliko se trude oko gostiju,nisam skoro imao takvo prijatno iskustvo.

Juče se kupali na Marchello plaži,a danas na Golden beach-u.Prelepe plaže,peščane,prostrane baš ono što mi tražimo.Ako nekom zatreba informacija o cenama ležaljki na Marchellu su 20 eura prvi red i 17 eura ostali redovi.Na Golden-u je prvi red 20 eura a ostali redovi po 15 eura.Ove cene važe za srednji deo plaže,vlasnici na levoj strani izdajz set za 15 eura,negratiszavisno koji red budete odabrali.A vlasnici na desnoj strani plaže izdaju set za 25 eura ali uz najam seta dobijate i dva pića gratis.

Plaža Marchello

20190712_162650.jpg.e8d6ee1a830c4d6e8b1320190712_162601.jpg.9b660c8648035f65e63a20190712_185029.jpg.57491f2c374e210d2d72

Plaža Golden beach

20190713_111304.jpg.20d195e846ddde43a27620190713_112546.jpg.ed83fb0458af5f47b23620190713_114415.jpg.12d90ad2225a2b08b76b20190713_111352.thumb.jpg.ef077e792e7415

A evo i nekoliko sličica Parosa

20190712_190029.jpg.eb79e773e18abff5ea3d20190712_190605.jpg.23f1795a24dc35fa07c520190712_190547.jpg.ac47a79368adffbcec24

20190712_185247.jpg

Izmenjeno (zyle)
2

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Nausa zna da bude bučna noću, nekada je bila još bučnija, :D Nama se plaže u samoj Nausi nisu dopale, ali ima ovih dobrih van mesta do kojih se ide kolima ili čamcem. Livadija u Parikiji nam je mnogo lepša. Autobusa od Nause do Parikije leti ima do duboko u noć (prošle godine je u 3 bio poslednji, ako se dobro sećam).

Hvale hotel kao potpuno miran, iako u centru, a sad će biti lakše s autom.

Da li je moguće da su temperature stalno 24-26°C?

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

@zyleKoliko vas je kostao trajekt (mali ili veliki automobil i koliko osoba)?

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

@nicegirl

Sve ukupno 165€ u jednom pravcu.

Mi smo platili za airsets 41€ po osobi,a za auto koji je inače Suv,platili smo 83€. :brm:

1

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Nicegirl, pogledaj sajt viva.gr

Kao polaznu tacku ukucaj Atinu umesto Pireja i dobices spisak svih polazaka ka Parosu. Postoji vise kompanija i brodova, samim tim i razlicitih cena. 

Samo jedna cena za automobil stoji, dimenzija do 4.25. 

Za nas troje (dvoje odraslih i dete do 10 godina) i auto iz Rafine smo  platili 130e. Airseats. U povratku Blue Star, bez doplate za airseats 170e. Prvi je plovio 6 sati, drugi 5. Ima i mnogo brzih trajekta, ali je i cena veca. 

Jelenait, ne gledaj prognozu. Nama su za svih 10 dana prognozirali isto tako 24 do 26 stepenu  a bilo je vise, od 26 do 30. 

1

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Postavljeno (izmenjeno)

Gagana KS, gledam momentalne temperature, ne prognozu, daje mi sada 25, to mi nekako baš malo?

Da li ima plaža bez kafića i suncobrana, a da su lepe i da ima malo sveta? Čitam na nekim forumima npr. "Nastaviti neasfaltiranim putem" (ne znam u kom pravcu) od Marcelo (to bi trebalo da je Marćelo? ali Grci ne umeju da izgovore č/ć) plaže? I uopšte, s obzirom da ne zavisim više od javnog prevoza, koje su najlepše plaže, a da nema gužve? 

Izmenjeno (jelenait)
0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Na Marselo plazi (pojma nemam kako se zapravo cita) na krajnjem desnom delu plaze, ako gledamo ka moru, nema lezaljki i nema guzve. Jako lepa plaza, ali kada smo mi bili je bila jaaako hladna voda, pa joj se nismo vracali. 

Lolandonis plaza nam se bas svidela, zgodna je kada duva vetar sa severa, bas kao i Marselo. Ni na njoj nije bilo guzve. 

Najmanje guzve je bilo na plazi Molos, ogromna je plaza, verujem da cak i u avgustu ovde ne moze biti guzva. Nama se nije posebno svidela, bilo je dosta trave pri ulasku u vodu. Verovatno bi utusak bio mnogo drugaciji da ne bese te trave. 

Golden Beach je velika plaza pa se i tu moze naci deo gde nema previse ljudi. 

Prva slika je sa plaze Molos, druga i treca sa Marselo. 

Kod mene pokazuje da je danas na Parosu bilo 28 stepeni?

25 stepeni jeste malo, posebno ako vetar duva, ako ne duva moze proci. 

IMG_20190714_163725.jpg

IMG_20190714_163228.jpg

IMG_20190714_163117.jpg

4

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Važi, i za plaže i za Lefkes.  Sve ću proveriti, ne deluje pretrpano, pretpostavljam da će početkom septembra biti kao sad u julu. Ako ima preporuka gde da se jede (večera), pošto imamo samo doručak...

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Ja ću ti preporučiti restorane i taverne gde smo mi imali obroke.Sa beach barovima na plažama nisam baš zadovoljan,mislim na kvalitet hrane.Male porcije i ne baš kvalitetna hrana.Na većini plaža imaš samo barove ne prave taverne.

Cene su maltene iste klub sendviči,hamburgeri,suvlaki itd. sve je oko 8€ do 9€.

U Parikiji bih preporučio tradicionalnu tavernu Aroma.Porcije i cene normalne,mi smo jeli punjene lignje i stvarno nemam zamerke.Takođe im je i stifado i čorbica sa dagnjama  vrlo ukusna.Da se osetiti ukus i miris začina.Giros smo jeli kod Zorbasa i u Helasu,Korektno,mi smo zadovoljni.Ako vam se jede pizza preporučio bih Impasto pizzeriju (self service).Po mom mišljenju najbolja u Parikiji.A nije mnogo ni skupo,raspon od 2€ do 3,30€ za jedno pravougaono parče pizze od kojeg kad vam ga iseku dobiješ 4 manja.Sokovi 1,20€,pivo 1,5€.

Brizoladiko štele house,đakonije sa roštilja sa obaveznim pomfritom, zazikikijem i pita hlebom kao prilog.Mix (suvlaki,giros,bifteki,kobaja i pileća šnicla) za dve,tri i četiri osobe je 15€ 20€ i 25€.Nije loše,ali po meni samo loša kopija slične tavernice na Naxos-u Yasouvlaki.

I obavezno probati hand made sladoled u selu Lefki ili kadaif,baklavu i orange pitu.Ja sam probao sladoled sa ukusom kadaifa i baklave i sa karamelom i kandiranom trešnjom,veća čaša je 4,7€.A kolači su po 2,5€.Ali ukusi probude sva čula.Poslastičarnica je na prvom trgu kad ulaziš u seoce.Odmah s desne strane zelena vrata i prozori.20190714_190823.jpg.0be7e1d39edad6a9da3f

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

bogami, peglaju sa cenama lezaljki :djavolko:

1

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Ubedljivo najskuplje su na Santa Maria plaži 25€ prvi red a 20€ drugi.Prava komercijalna plaža.Na Livadiji su 10€ prvi a ostali 6€.Ima za svakoga po nešto.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar

• Posetili nedavno   0 članova

Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

• Naša statistika

25996
    Ukupno tema
    867410
    Ukupno poruka