Maria

PAROS

263 poruke u ovoj temi

Vratili smo se.Posle provedenih 12 dana na Parosu i 2 dana u Atini,mogu samo zaključiti da smo imali još jedan fantastičan odmor u prijateljskoj Grčkoj.Najbitnije je da smo napunili baterije i sada se polako vraćamo svakodnevnim obavezama i zadacima.

:pardon:

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

@zyle niste bili u pecini na antiparosu?

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Nažalost nismo.Kasno smo stigli na Antiparos,a trebalo je obići Horu pa onda plaže,tako da nismo imali vremena za pećinu.Primetio sam putokaz za pećinu ali nismo svraćali.Ja volim te atrakicje onako natenane pogledati ne samo preleteti ih pogledom i reći da si bio.A za to nije bilo vremena.Šteta,

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima
 

Nažalost nismo.Kasno smo stigli na Antiparos,a trebalo je obići Horu pa onda plaže,tako da nismo imali vremena za pećinu.Primetio sam putokaz za pećinu ali nismo svraćali.Ja volim te atrakicje onako natenane pogledati ne samo preleteti ih pogledom i reći da si bio.A za to nije bilo vremena.Šteta,

 

jeste steta. divna je pecina. lepo sredjene stepenice, osvetljene. bas super.

onda sledeci put :)

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

:D @jelenait 

Bas se pronalazim u tvojim poslednjim recenicama. Mi sa Kikladima tek poceli...a muz je sto puta jos na ostrvu rekao  " i zavrsili". Ne prija nam vetar definitivno. A meni zao mnogo... 

E da, neverovatno...ali i meni vetar bacio naocare sa glave...one dioptrijske i odbacio ih lucno par metara dalje, pa ih odvozao jedno deset metara po kamenim plocama...trcali za njima svi na trgu:D, navatali ih, al dzaba... stakla izgrebana

Izmenjeno (Teogonija)
2

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima
 

:D @jelenait 

Bas se pronalazim u tvojim poslednjim recenicama. Mi sa Kikladima tek poceli...a muz je sto puta jos na ostrvu rekao  " i zavrsili". Ne prija nam vetar definitivno. A meni zao mnogo... 

E da, neverovatno...ali i meni vetar bacio naocare sa glave...one dioptrijske i odbacio ih lucno par metara dalje, pa ih odvozao jedno deset metara po kamenim plocama...trcali za njima svi na trgu:D, navatali ih, al dzaba... stakla izgrebana

Neverovatno! I moje su dioptrijske, s tamnim staklima...nisam mogla da skačem s broda! Inače nisam ljubitelj vetra, a ovako jak i konstantan još nisam doživela. Inače, 3 puta Santorini, 2 puta Paros i jednom Mikonos. Vratila bih se na Paros, da mi Eol obeća da neće duvati, a ima tu i još nekih koja me interesuju. Ipak, mislim da ću se okrenuti kontinentalnom delu, možda Peloponez, a tu je i Krit (do sada 3 puta).

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Zanimljivo je to sa meltemima. Najjaci bi po pravilu trebali biti u julu, avgustu. U septembru ako ne prestanu a ono bar da smanje. U avgustu kad sam bila cak ni na Santoriniju i to gore na strani kaldere nije bilo ni daska vetra a temperatura preko 40. Ne zna se sta je gore. Ali ovako jak nisam dozivela a bila sam isto tri puta na Kikladima.

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

I ja slicno razmisljam. 

E sad, u periodu kada smo mi bili, vetar nije bio toliko strasan, ali ga je bilo. Taj vetar u kombinaciji sa nesto hladnijom vodom i temperaturama koje ne prelaze 30 stepeni su ono zbog cega se najvise dvoumim da li sledece godine da ponovimo Kiklade. Ja ne volim bas velike vrucine, pa mi je to sve bas prijalo u setnji i obilascima (posebno nakon Krita gde su temperature isle do 40C) ali kad dune vetar a ti izlazis iz vode bude bas brrr.

Srecom, Paros ima dosta uvala koje su zasticene od vetra,(Marselo, Monastiri, Kolimbitres, Faragas, Lolandonis, Aliki...) ali nisam sigurna kako je sa ostalim ostrvima. Gledam Naksos, ali koliko vidim tamo su sve one naj plaze izlozene vetru. A i more je, rekla bih, nijansu hladnije. More na Plaki, koju smo posetili na izletu sa Parosa je bilo hladnije od svih plaza na Parosu sem plaze Marselo gde je bila LEDARA. 

Kakva je vama bila temperatura mora na plazi Marselo? 

 

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Možeš da zamisliš kakav je bio vetar, kad je i na Kolymbithres bilo nemoguće boraviti. Mrzeli nas da idemo do Faranga, tako da je dan prošao bez plaže.

More je svuda bio hladnjikavo kad uđeš, a posle za mene ok, jer ne volim pretoplo more. Nisam primetila neku veliku razliku među plažama, a na osnovu interneta temperatura mora je bila max 23.

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Haos! 

Nama je na Kolimbitresu bilo najprijatnije - najtoplija voda i bez vetra. 

Ali zato na Marselu ledena. Sudeci po sajtu poseidon cela ta severo- zapadna strana, juzno od Parikije je krajem juna-pocetkom jula bila osetno hladnija pa nismo ni pokusavali da idemo na te plaze.

Nama je recimo prvih par dana more bilo bas prijatne temperature, mislim da je bila oko 25C,da bi se posle par dana  spustila na 23C. 

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ko ima EON, moze da premota kanal HGTV (226) emisija kupovina kuca ko zna ranije je islo na Travel Channelu "House Hunters International".

Emisija je "Mediterranean Life" epizoda "Family Time in Paros" bila nocas u 03:20. Lepo je videti ostrvo i na ovaj nacin.

2

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

E, super! To bas volim da gledam. Odoh da premotam, jer mi je Paros na must see spisku. Samo kad, to je jos neizvesno  :D

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima
 

Marcello Paradiso" posle Livadije, s druge strane brda. ... Ova plaža mi je bila najviše po ukusu.

...

Na moju veliku žalost, mislim da sam s Kikladima završila, upravo zbog tog nepodnošljivih vetra.

Ili nisam?

 

 

Jelena, daj šansu Parosu još jednom (nadam se da je u redu da se obraćam sa ti). Upravo pomenuta Marcello, odnosno Krios (spojene su, ne znam ko ja tačka predstavlja granicu), najbolje je mesto za skrivanje od vetra. Svaka moja poseta Parosu je podrazumevala smeštaj na Kriosu, koja možda ne može da se poredi sa plažama na severu i istoku ostrva, ali na zapadnoj strani nema bolje. I još je bez vetra (bez izuzetka).

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26982
    Ukupno tema
    905038
    Ukupno poruka