Maria

PAROS

263 poruke u ovoj temi

Gagana, jesi li u Nausi sve vreme? Mislim, dok ste na Parosu?

Znam da si pisala da ste uzimali još svašta u razmatranje - Naxos, Serifos, Mikonos,...

Jooooj, kako vam zavidim, uživajte :suncase:  i za nas što se još ovde čvarimo i jedva čekamo kad ćemo i mi da krenemo...

 

Izmenjeno (Dobra Jela)
1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Windfinder je dosta precizan sajt za vetar. Odlicno radi na ostrvima.

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Danas smo bili do Naxosa. Ispitali teren za neko od narednih letovanja. Koliko su lepe plaze :wub: Znala sam da su medju najlepsima na Kikladima, ali nisam ocekivala da su ovako lepe. Sto bi moj muz, inace zaljubljenik u Kefaloniju rekao - Kao Jonsko! Kupali smo se na Plaki, usput iz autobusa videli i Agios Prokopios i Agia Anu. Popodne prosvrljali Horom. Na zalost, nismo imali previse vremena, jos je u dolasku trajekt kasnio nekih pola sata. Vratili se trajektom u 18h i zazalili sto nismo isli kasnijim. 

Jos sutra smo tu, vracamo se ponocnim trajektom. Proletelo! 

3

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Šta bi, Mykonos ostao za neki naredni put? 

Srećan vam povratak:)

Što bi moja žena rekla, i ovo lepo mora da prođe da bi ponovo došlo:)

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

@gagana ks 

Sličice su super,kontrast boja je prelep.Da li bi mogla da odgovoriš koje su ovo plaže i koliko košta set ležaljki i suncobrana.Čitao sam na drugim forumima da su ležaljke u prvim redovima skuplje.Da li je ovo tačno ili ne?

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Na trecoj slici je Kolimbitres, za njom Santa Maria pa onda Marselo. 

Sto se lezaljki i suncobrana tice, cene sam zapamtila samo na Kolimbitresu i Monastiri plazi. Prvi red 20e,ostalo 15e. Mi nismo placali lezaljke, osim poslednjeg dana. 

Da napisem par reci o temperaturi mora i vremenu uopste. Prvih par dana voda je bila dosta toplija nego kasnije. Sajtovi koji se bave temperaturom mora kazu da je temperatura bila oko 25 stepeni, kasnije je pala pa je u jednom momentu dosla i do ispod 23. Mnogo je toplija bila istocna obala od zapadne. Ubedljivo najtoplija je bila na Kolimbitresu, prvi put kada smo je posetili bila je fenomenalna, gotovo mlaka. Kasnije se ohladila, ali je i dalje bila jako prijatna za kupanje. Takodje, u uvalici pored naseg smestaja u Driosu je voda bila fino topla. Na Marselo plazi je bila ledena! Sad kad razmislim, sto se istocne obale tice, samo na Marselu smo se i kupali. 

Vetra je bilo vecim delom naseg boravka ali smo uvek nalazili zaklonjene plaze gde se vetar nije osecao - Marselo, Lolandonis, Monastiri, Kolimbitres,Faragas...

Vreme je bilo idealno, temperatura nije isla preko 30 stepeni. Jednog dana, kada se vetar razduvao isla je samo do 26 stepeni. Klimu u kolima nismo ukljucivali, u apartmanu par puta samo.

4

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Hvala najlepše na korisnim informacijama.Bogami baš je skupo iznajmljivanje ležaljki.Mi smo prošle godine na Naxos-u najčešće posećivali Plaka plažu.Tu smo uz naručeno piće imali besplatne ležaljke i suncobran a i dovoljno prostora na samoj plaži.

Ova plaža Kolymbithres je prelepa,podseća me na Orange beach na Sitoniji,ali mi ne preferiramo ovaj tip plaže.Na malom prostoru postavljen veliki broj ležaljki.Nekako je sve zbijeno,nemaš prostora za neki veći komfor,stičem utisak da ne možeš pomeriti ležaljku a da nekoga ne zakačiš.Napominjem da je ovo subjektivno mišljenje.Više bi nam odgovarale Santa Maria i Marselo.Jednostavno ne bi žrtvovali komfor na konto izgleda.

Da li bi mogla odgovoriti čime ste išli na Antiparos i odakle,iz parikije ili Punde?

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Da, velike su guzve na Kolimbitres plaze. I na Santa Mariji je guzva, ni priblizno kao na Kolimbitres, ali ima dosta ljudi. Ne znam koliko su zbijene lezaljke. Zato je na Golden Beach-u milina! Ima puno plaza na kojima nema mnogo ljudi, ali to su mahom plaze na kojima nema lezaljki - Molos, Lolandonis. 

Na Antiparos smo isli iz Punde. Autom do Punde, tu ostavili auto pa pesaka na trajekt. Suprug je hteo autom, ne znam sto ga nisam poslusala jer karta nije skupa. Trajekt ide na pola sata, u jednom delu dana i na 20 minuta. Obisli smo grad i plazu Psaraliki. 

I ove godine su na plazi Plaka uz pice bile besplatne lezaljke, mislim da se kafic zove Aegean.

Na slikama su Golden Beach i Faragas. 

 

 

IMG_20190705_134039.jpg

IMG_20190629_120041.jpg

Izmenjeno (gagana ks)
3

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ljudi, u krizi sam. Od 6. septembra sam na Parosu, rezervisala hotel u Naoussi. Sad počinjem da sumnjam u svoj izbor i razmišljam o otkazivanju i rezervisanja u Paroikiji. Želim da budem negde gde uveče može pešice da se izađe, a da imam u blizini i lepe plaže. Mislili smo da iznajmimo auto ili motor 3 dana zbog obilazaka, ali kako ćemo ostalih dana do plaža? Da li je neophodno imati prevozno sredstvo sve vreme? Molim vas za savet.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

@gagana ks

Prelepe plaže Golden i Faragas :ljubav:.

Mi smo planirali isto kao i vi na Antiparos.Kolima do Punde pa onda pešaka na trajekt.Prvobitni plan je bio kupanje na nekoj plaži blizu Hore i obilazak grada.Ali svidele su nam se plaže Glyfa i Ag Georgios,a za njih nam treba auto.Za jednu opciju se moramo odlučiti,a koja će to biti zavisi od raspoloženja.

Kafić se zove Aegean ili caffe Plaka nisam baš siguran.Koristili smo njihov parking koji je besplatan za goste.u sećanju nam je ostao oniži crnomanjasti grk koji je bio vrlo predusretljiv i ljubazan.

Ne bih više da te smaram i dosađujem ti.Već mi je malo neprijatno.Ali nas interesuje još jedna stvar.Da li bi mogla da navedeš plaže kod kojih nakon nekoliko metara stižeš do dubine.

Hvala unapred

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima
 

Ljudi, u krizi sam. Od 6. septembra sam na Parosu, rezervisala hotel u Naoussi. Sad počinjem da sumnjam u svoj izbor i razmišljam o otkazivanju i rezervisanja u Paroikiji. Želim da budem negde gde uveče može pešice da se izađe, a da imam u blizini i lepe plaže. Mislili smo da iznajmimo auto ili motor 3 dana zbog obilazaka, ali kako ćemo ostalih dana do plaža? Da li je neophodno imati prevozno sredstvo sve vreme? Molim vas za savet.

 

nemoj menjati nausu za parikiju. nausa je mnogo lepsa. iz nause imas camce kojima mozes do kolimbitrija i monastiri plaze, a u samom mestu imas 2 plaze koje su onako, ali nisu losije od onih u parikiji. 

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26982
    Ukupno tema
    905059
    Ukupno poruka