Maria

PAROS

263 poruke u ovoj temi

Pa daaa... Ima znak munje u logotipu, velike rezervoare za dizel, a i velika grupa dalekovodnih stubova odlazi od nje na sve strane ka ostrvu. Ja pitah ronioce na Santa Mariji za nju, oni mi rekose da napaja i Naxos. Kad prosetate pored nje, rokce ko hor od trideset kombajna i fljusne na vas onaj dim iz odzaka.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

E neka si mi rekao :D 

Ne mogu sa telefona da nadjem neki prikladniji smajli, koji se 'vata za stomak i lupa rukom o pod:D

 

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima


Iz dosadasnjih postova sam zakljucio da vetar uglavnom duva sa severa i zapada. Znaci li to da je more mirnije u Piso Livadi ili Aliki? Isao bih svojim autom pa mi lokacija nije preterano bitna, ali bas i ne bih voleo da se ispred kuce ne mogu kupati. Moze li se jos negde racunati na mirno more osim na plazama Krios, Kolimprites/Monastiri?

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ja sam provela 5 dana na plazi Santa Maria koja bi trebalo da je izrazito vetrovita pa daska vetra nije bilo . Voda je bila prihvaljive temperature za razliku od obliznjeg ledenog Naksosa. usred polovine avgusta.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Gorane, jeste - duva uglavnom iz tog pravca, ali onda kada duva. Sto znaci sledece - pravila nema (to je mantra koja se na kikladskom forumu ponavlja); moze da se desi da neko mesto rastura meltemi tokom celog vaseg letovanja, a moze biti i mirno ili par dana bez vetra, pa onda dune. Isto vazi i za temperaturu vode.

Nema pravila tokom cele sezone.

Sto se temperature vode tice, konstanta (ili skoro konstanta) je ta hladnija voda izmedju Parosa i Naxosa - kao sto je Dragan jednom objasnio (ja mislim da je on) - tu je morska struja izmedju dva bliska ostrva, pa eto, ne moze da se zagreje.

 

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima
 

Sinoc sam gledala zanimljiv film Suntan ( http://www.milversite.me/milver/suntan-2016-video_f2757e619.html ), desava se na Antiparosu. Hora mi se bas svidela i neke plaze, ne znam kako se zovu. Nisam do sada ni znala za Antip., znala sam samo za Paros, ali nista konkretnije. Ko uziva u grckom jeziku, neka pogleda, pogptovo vi koji ste i bili tamo, da osvezite upomene :-)

Pogledah juce film i bez obzira na psiho dr-a :D, uzivala sam u divnim letnjim prizorima, na ovo grozno vreme kod nas.

Nego, nisam bas najbolje shvatila kraj,  jel je on samo osamutio ili je usmrtio?

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

He, he, pa ni meni nije jasno i zato ne volim takve filmove, gde je glavna stvar nedorecen a:dosada:! A predeli su divni, kao sto je i film zanimljiv :klap:

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Paros je zaista jedno od najlepših grčkih ostrva. Pre dve godine sam proveo divnih nedelju dana na tom ostrvu, a zatim proveo još jednu nedelju na Naksosu.

Ove godine planiram jednu nedelju na Sirosu, ali sam za drugu nedelju u dilemi.

Jedna opcija je da se vratim na moj omiljeni Paros. Medjutim. razmisljam i o tome da drugi deo letovanja provedem na Sifnosu.

Da li neko može da uporedi Sifnos i Paros. Znam da je to jako subjektivno i nezahvalno, ali bih bio zahvalan makar na pokušaju poredjenja :)

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Nisam. Pogledacu :) 

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima
 

U kategoriji "Europe’s Top 10 Islands" citaoci magazina Travel + Leisure su izabrali Paros za najbolje ostrvo u Evropi za 2018. godinu.

https://greekcitytimes.com/2018/07/11/paros-named-best-island-in-europe-for-2018/

Na listi je cak 4 Kiklade. Neocekivano (meni ocekivano) i Milos.

Sad kad nagrnu svi... (i dignu cene)...

 

ma nece nagrnuti. dokle god nema veci aerodrom da primi vece avione, bice to sve ok. bice sigurno porast, ali ne toliko.

 

bar se nadam :)

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravili su novi aerodrom, odmah pored starog, ali mislim da nije podesan za vece mlaznjake. Jos uvek samo turboprop avioni koliko sam prosle godine video. Stari aerodrom ima pistu cca 800m, novi cca 1500m. Na Mikonosu je cca 2000m i tamo slecu i veci mlaznjaci. Pogledaj na Google Earth.

Nesto mute oni :)

Samo da ne naprave novi Mikonos ili Santorini...

 

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Samo da ne počnu da prave all - inslusiv hotele, onda smo nastaradali, mi kao turisti i oni kao ostrvo.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26982
    Ukupno tema
    905038
    Ukupno poruka