Maria

PAROS

263 poruke u ovoj temi

Izgleda da zavisi od godine do godine .......... mi smo se recimo prosle godine krajem jula i pocetkom avgusta prilicno smrzi jer temperatura vode nije prelazila 23 C (sem mozda poslednja 2-3 dana, kada je medjutim poceo da duva jak vetar, pa se taj diskretan porast temperature mora nije uopste osetio), a opet 2 godine ranije je na Milosu i Folegandrosu polovinom jula vec bilo 25 C.

Izmenjeno (Dragan)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Da li postoji razlika u temperaturi vode izmedju Parosa i Naksosa? Cini mi se da su plaze, makar one u zalivima na Parosu, manje izlozene vetru. Da li je tamo voda mozda toplija nego na Naksosu?

Izmenjeno (Boombar)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Mi smo posetili ova ostrva različitih godina u slično vreme - druga polovina avgusta, Naksos 2013, Paros 2015-e. Naše iskustvo je da je voda na Parosu bila za nijansu toplija, mada je te 2013-e godine na svim ostrvima Kiklada vladala neka čudna hladnija struja, kažu. Generalno, kao što reče @Rosbacher, Kikladi imaju nešto hladnije more.

Izmenjeno (komisura)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Posto sam obisao dobar deo Kiklada u poslednjih 5 godina, mogu da kazem da je more na potezu izmedju Naksosa i Parosa bilo ubedljivo najhladnije, i da je verovatno slucaj do morskih struja koje su prisutne u tom delu. Izuzetak je jedino mozda Santorini, gde je bilo skoro isto tako hladno polovinom jula 2012.godine. Taj jedan dan, kada smo jedirlicom po uzburkanom moru isli na izlet oko Kufonisije, more je bilo toplije sigurno za jedan stepen (a dubina skoro 5 m).

Na Folegandrosu, Milosu i Sikinosu je kao sto rekoh bilo cak za 2 do tri stepena toplije, na Amorgosu nesto izmedju Naksosa i Milosa ............

Definitivno nigde nema tako prijatnog kupanja u julu kao sto je to slucaj na Sporadima.

 

I jos nesto, gledajuci sajtove koji se bave informacijama u vezi temperatura mora sirom sveta, ispada da je prosecna temperatura mora u celom Egeju trenutno ispod proseka ......... najtoplije je na Rodosu, gde je izmedju 19.5-20 C, a vecina ostrva ima temperaturu mora od 17-18 C, po neko (poput Karpatosa, Kalimnosa i Krita) oko 19 C.

Izmenjeno (Dragan)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Da li to znaci da je i zapadna obala Parosa toplija od istocne, koja gleda prema Naksosu?

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Pitanje: da li je period od 15.septembra povoljan za boravak na Naxosu -9 dana i Parosu-5 dana, u smislu, klime, jacine vetra, temperature vode, eventualno kiše....Hvala. 

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Pozdrav svima,

Uskoro planiram putovanje na Paros pa me zanima preporuka od iskusnih ljudi koji su bili na ostrvu - da li je neophodan auto ili je dovoljno da iznajmim skuter? Da li je samo ostrvo brdovito pa je neophodan auto ili je moguce obilaziti ga bez problema skuterom?

Bicu smesten u Parasporos-u pa ako imate neku preporuku za klopu/plazu ili bilo sta pisite...

Hvala unapred!

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

paros je laganica za voznju. nije brdovito, vec vise onako fruskogorski :)

o plazama I klopama imas na ovom topiku gomilu informacija

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

@ Boombar : Na Parosu je Krios plaza uvek imala lep zaklon od vetra, koliko je to moguce na Kikladima. Uvek smo bili tamo smesteni.

@cecil.r : Idi na 6. stranu ove teme septembar 2014. Dao sam raporte sa Parosa i Naxosa. Vremenski uslovi - uglavnom bez razlike kao i svaki put na Kikladima.

@borabora : Kao sto rece Rosbacher, Paros je prilicno pitom, moze skuter.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Danas se na Parosu vetar bas razigrao ali prethodnih 5-6 dana je bilo i dosta mirno bez vetra. Nama je temperatura vode ok mi doduse volimo da nas voda rashladi kada udjemo, a i prethodnih godina na kikladima nama voda nije bilo nista hladnija od nekog normalnog proseka. Prijatno je za plivanje i dosta varira od plaze do plaze i kao i od dana nekada je bas topla nekada hladnija , ali nije to sad nesto bas bas hladno.

Izmenjeno (evangelija)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Bili smo par dana i na Antiparosu jer smo hteli da se odmorimo i da ne obilazimo bas puno...medjutim tamo je bila poprilicna guzva s obzirom da smo doali 1.07. Ove godine nam se prvi put desilo da iz Pireja nijo bilo dve karte za pesake na sto je meni bili neverovatno za onoliki trajekt,prethodnih godina smo isli dosta kasnije uvek je bilo karata,ali eto i to se desilo. Nas utisak o Antiparosu je da je skuplji od Parosa, hora je preslatka ko secer, plaze prijatne za boravak,dosta hladovine ali i dosta ljudi za tako malo ostrvo. Nasli smo i divnu sljunkovitu plazu na Antiparosu, mi smo ipak ljubitelji sljunka.I po vetrocitom danu Paros izgleda lepo uvek ima neka zasticenija plaza

20160708_103954.jpg

Izmenjeno (evangelija)
3

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

jeste li bili u pecini na antiparosu?

inace, od 21 dana na parosu, u junu 2011-e, samo sam jednom cuo srpskohrvatski jezik, i to u bosanskoj varijanti na antiparosu. neka zenska iz zenice koja ima svoj butik tamo :)

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Jesmo bili u pecini ali ja sam na pola odustala bojala sam se da ce mi proci odmor dok se vratim:D,pecina je zaista fascinantna za ljubitelje tih stvari vjerujem da je pravo odusevljenje. Ja sam pomalo klaustrofobicna ali nije mi crv dao mira pa sam morala uci. Inace mi jos uvek nismo culi srpski, trenutno smo na Iosu.

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

super je pecina, moja cerka tad isla do kraja sa svojih malo manje od 5. odusevljena je bila. i lepo uredjena, osvetljena, sigurna. bas super.

bila sa nama i kuma koja je ranije izasla. kaze da svi koji se vracaju izlaze napolje na usnama imaju neki broj (stepenica). varirao od 298 do 315 :D

Izmenjeno (Rosbacher)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Jeste, da pecina nije tako uredjena ja ne bih ni usla,mislila sam cekati vani dok suprug obidje,medjutim sam ulaz u pecinu me je privukao, pa onda da vidim jos malo jos malo, osvetljena je i zaista interesantna, ja ne ulazim u mracne prostore. Zvanicno ima oko 411 stepenica, negde to procitah, ali ljudi izlaze dosta zadihani☺. Inace nekako idemo cesto posle vas na neka ostrva npr. Milos, tako da su nam vasi izvjestaji dosta znacili.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26982
    Ukupno tema
    905037
    Ukupno poruka