Maria

PAROS

263 poruke u ovoj temi

Water taxi od Parikije do Kriosa oko 1.5e (5 minuta plovidbe), a peske oko 25 minuta lagano precicom uz obalu preko svih plaza (ide se i "kozjom" stazom preko brda uz liticu). Ako idete bas asfaltnim putem kojim ide i bus prema brdu, pa se spusta ka Kriosu, onda moze da traje recimo 35 minuta. Od Livadie i brze. Sama Livadia i nije neka plaza, ali ok je kada je pri ruci.

Vrucina? Na Kikladima? Ma daaaajjj.... Vetar skoro uvek hladi, samo pokrijte delove tela koje ne zelite da vam sunce spali na kvarno (vetar vam ne da da osetite da gorite).

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Hvala :) Gradici na Parosu izgledaju predivno. Na Naxosu su plaze impresivne. Jos uvek me muci kako da podelim 9 nocenja izmedju Parosa i Naxosa. Mozda 5:4 u korist Parosa.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Dobro si podelio, ako mislis da ces posecivati gradice na Parosu, jer su na Naxosu najbolje plaze koncentrisane u jednom nizu od Chore ka jugu (Prokopios, Anna, Plaka...), tako da se manje vremena trosi da ih obidjete.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Pa da. Prvi deo odmora na Parosu sa obilazenjem gradova i sela. A drugi deo, na Naxosu, smestaj u Ag. Anni i uzivanje u okolnim plazama i povremni odlazak do Chore. Obilasci na Naxosu mi deluju komplikovanije bez kola, koja nazalost necu moci da iznajmim.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

ostavi jedno od ta dva ostrva za drugi put. a sad budi na jednom sve te dane.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Moze i ta varijanta, ako ne insistirate na dva ostrva za to letovanje. Ja sam prosle godine bio 14 dana na Parosu i samo 4 na Naxosu, ali to je vec ko zna koji dolazak po redu. Imajte u vidu da je lepo i kada se ubacite u rezim veoma laganog letovanja, sa minimalnim trzanjem okolo naokolo, bez jurnjave da se obavezno obidje sto vise. Ako izaberete samo jedno od ova dva ostrva, bicete u prilici da za tih desetak dana odete vise puta na jedno mesto na ostrvu - bice vam mozda zao sto ga necete ponovo videti te godine. To vam iz iskustva govorim.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Cao ljudi, treba mi pomoc!

Polako odustajem od ideje da ove godine idem na Milos, jer smestaj gotovo da ne mogu da nadjem... Mada su mi plaze delovale savrseno tamo.

Druga opcija mi je Paros. Nadam se da su lepe plaze.

Zanima me sta mi preporucujete da gledam kao mesto boravka, da li da se baziram na deo Paros/Naousa ili da gledam neka seoca kao npr. Piso Livadi/Aliki...

Ne znam koliko su udaljena mesta jedno od drugog jer nemam predstavu o velicini ostrva...

I recite mi da li moze brodicem da se ode do Naksosa?

Hvala Vam :)

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

naousa je najbolja varijanta, mada je aliki preslatko mesto. do naksosa se lako stize.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

hvala puno na odgovoru :)

odjednom mi je plan putovanja postao bolji... sad imam dilemu: milos, paros ili kefalonija. :D:neznam::D

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Mi smo na Naxosu, sve smo obisli i divno je. U subotu se prebacujemo na Paros jos 7 dana. Vreme odlicno, danas je vetar smanjio. Inace ni k od krize u Gr, osim sto nas je putarina izasla free jer su podigli rampe. Pijemo dzin tonik na lepoj terasi i slusamo stari melos na buzukiju...pozdrav svima 

3

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Opaaaaa!!!

Gde ste na Parosu?

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

@Infoputnik Uživajte, baš mi je drago da su najzad i Kikladi stigli na red! Očekujemo još utisaka po povratku, za one koji putuju kasnije :)

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Opaaaaa!!!

Gde ste na Parosu?

Sutra smo na Parosu  narednih 7 dana isto u glavnom mestu, jesi li i ti tamo? .....@komisura ,eto stigli i oni

na red :) ...mogu samo dodati da uzivamo u svakom trenutku. A Hora je po mom ukusu ....i da, navukla sam se na sladoled koji je mmmm, kao u TurskojTurskoj.....I malo je sve skuplje ove godine...

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Auuu, lepog li grada Parikie.....ovde nema buckastih ljudi. ..plaze oko Nause strokave danas i ne svidjaju mi se uopste. Dobre uvale su u Kolibitresu. Vetar nemilosrdan 

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Oko same Nause samo ako mora i to kada je mirno pa voda ne donese svasta sa pucine ili odakle vec. Idite na Santa Mariu, malu i veliku.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26982
    Ukupno tema
    905037
    Ukupno poruka