Maria

PAROS

263 poruke u ovoj temi

Za ovu godinu jedna od pozeljnih destinacija je Paros, ali sam jako malo informacija uspela da nadjem o ovom ostrvu. Grci su mi ga preporucili kao mesto za provod, ali i pored toga sam sumnjicava posto tu informaciju nisam mogla da proverim. Molim nekoga ko je bio da se javi i napise svoje utiske o ovom ostrvu.

Pozdrav

Izmenjeno (suki)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Nisu te slagali :)

Paros je postao pandan Mikonosu i poznato je kao mesto sa super provodom i nocnim zivotom

ja sam bila pre dosta godina tako da nemam friske informacije

uglavnom ostrvo je prelepo, sa dosta lepih plaza i zivopisnih sokaka

nikako ne propustiti Nausu prelepo ribarsko mestasce

u svakom slucaju letovanje na parosu po meni ne moze biti promasaj

Izmenjeno (suki)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Hvala manduvil na brzom odgovoru. Paros mi je u uzem izboru za odmor ove godine. Stvarno nisam mogla nigde da proverim nijednu informaciju vezanu za ovo ostrvo, posto je jako malo ljudi bilo tamo. Sve sto sam procitala ovde na forumu nije me preterano impresioniralo, a kao sto rekoh Grci ga preporucuju.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Paros ukratko: relativno malo ostrvo sa prelepim plazama do kojih uglavnom vodi asfaltirani put, plaze uglavnom pescane,cisto i hladno more (verovatno zbog vetra koji me je izludeo jer nisam ocekivao da na svim plazama duva vetar posto na svim ostrvima na kojima sam bio postoji vetrovita i mirna strana),Parikia i Naussa prelepi gradici sa uskim belim poplocanim ulicicama i kockastim belim kucama sa plavim prozorima(vrlo slicno ulicama na MIkonosu koje su svuda po netu) zelenila nema ali nije mi nedostajalo, turisti uglavnom Grci i Italijani....Engleza nema ili ih ima u zanemarljivom broju pa verovatno iz tog razloga lokalci jako lose govore engleski jezik. cene kao i svuda u Grckoj 2 lezaljke i suncobran 6-10e neskafa na plazi 2.5-3.5e cene po prodavnicama i megamarketima kao i na svakom ostrvu, pivo uvece 5e dzin-tonik 8(posle 2 dzin-tonika sam jedva dosao u sobu!!!) kokteli 10-15e restorani prihvatljiviji u Parikiji nego u Naussi a da zaboravih smestaj....mi ga nadjosmo na bum i bio je mozda najbolji od kada letujem u Grckoj, za 30e (dnevno za nas dvoje) smo dobili 4krevetni apartman sa prelepom terasom i pogledom na more u Naussi(u pitanju je 25avgust prosle godine). Sve u svemu Paros je za svaku preporuku i jedina moja zamerka je vetar(mada kazu da je nepodnosljivo vrelo kad vetar stane). Toliko od mene za sada i na brzinu, pozdrav

ps. isli smo na izlet do Naxosa i iskreno nismo se pokajali sto smo izabrali Paros za nasu destinaciju ali to je sve stvar ukusa!

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

odradjeno sve za paros.

20 dana u junu, u naoussi.

anemoni apartmani, dvosoban za 40€ po danu.

ima gomila studija i apartmana od 30€ (naoussa) i 25€ (parikia). cene su za jun.

nedostaje jos trajekt, ali to se svejedno mora cekati da srede red voznje.

sad jos treba docekati 4 meseca i malo jace.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Konacno mi se ispunila davna zelja da odem na kiklade na odmor. nekako smo stalno izbegavali kiklade dok nam je cerka bila mala, ali sad kad je skoro 5 resismo da okusamo srecu i ispalo je odlicno.

paros je izasao kao pobednik u borbi protiv naxosa i milosa zbog svog polozaja u centru kiklada i laksoj dostupnosti. naravno, gomila procitanih

tekstova o parosu je takodje bila znacajan cinilac u odluci. fotke jos nisam spremio jer smo ih napravili oko 1500 pa to sve treba klasifikovati. bice i fotke kasnije.

nalazenje smestaja i organizacija puta:

prvo cu se malo pozabaviti "logistikom", tj. kako doci do parosa. tu nije bilo previse dileme jer je varijanta sa letom iz atine bila mnogo skuplja od putovanja trajektom. plan je isao dvosmerno: put i smestaj. akcija je zapocela jos krajem decembra i vec u januaru je kupljena karta za avion i pronadjen smestaj. naci smestaj na parosu preko neta nije neka prevelika muka jer gomila apartmana ima svoje web sajtove preko kojih se moze direktno sa vlasnikom dogovarati. najbolji link za pocetak je http://www.parosweb....-accommodation/ ali i koriscenje googla sa "paros accommodation" radi odlican posao. posle odradjenih gomila copy&paste sam veoma brzo poceo dobijati ponude. varijanti sa studiom za 2+1 u rasponu cena od 30€ do 50€ je bilo sasvim dovoljno, a kasnije za apartmane za 3+1 (kuma iz sombora se prikljucila ekspediciji) u rasponu od 40€ do 70€. moram da napomenem da su razlike u ceni za juni/septembar u odnosu na juli/avgustu poprilicno velike: cak i do duplih cena, posebno avgust. potragu sam suzio na nausu i parikiju zbog bolje ponude. ostala mesta poput alikija i driosa nisam gledao detaljno. ta dva mesta su malo jeftinija, i sad kad znam kako sve izgleda tamo mozda sam mogao ustedeti pokoji evric i otici u aliki. veoma brzo se odlucimo za anemoni apartmane, 20 dana po ceni od 40€ po danu. to je bio dvosobni apartman 5 minuta do jedne od plaza i isto toliko do centra/luke u nausi. solidan apartman, uvek tople vode, mali reso, frizider, gazdarica paraskevi - loula koja bas nesto nije dobra sa engleskim ali veoma pazljiva i usluzna, i stvarno nam je pomagala koliko je mogla. ako nekog interesuje vise detalja oko tog apartmana, tu sam.

put:

krenusmo u 4,30h iz stana u minhenu taksijem do aerodroma gde smo u 6,55 trebali poleteti. posto je to let koji preko minhena iz pekinga ide za atinu, naletesmo na zakasnjenje od skoro 2 sata. samo da smo znali. mada, mogli smo znati da sam ujutro proverio. tja...

po dolasku u atinu smo jos ostali na aerodromu cekajuci kumu koja je stigla iz beograda oko 13h. onda smo zajedno seli na bus X96 koji direktno ispred aerodromske zgrade vozi do luke u pireju (oko sat vremena, 5€ po osobi, deca ne placaju). tamo sam odmah podigao karte za trajekt i ubrzo sedosmo na "blue star paros", firme "blue starr ferries". ima i varijanta da se ide metroom, ali se mora presedati.

satnicu trajekta sam poceo jos od marta da pratim preko neta, ali sam konkretnu rezervaciju obavio sredinom maja. prvo sam mislio da uzmem economy class (32,50€ po smeru, deca do 5 nista), ali se u zadnjem momentu odlucim za air seat (37€ po smeru, deca 19,50€) jer su time mesta rezervisana, a smestaj je bolji. sedi se kao u vozi sa sirokim sedistima, klima, udobno. i tu sam mogao ustedeti jer jun nije tako kritican, a mesta na palubi su sasvim ok, i dosta vremena smo proveli napolju. ipak, za jul/avgust bih preporucio air seats zbog popunjenosti. direktno na sajtu blue star ferries sam kupio kartu, tj. platio sam i dobio potvrdni email sa brojem rezervacije. karta sa mora pokupiti do 1 sat pre polaska. posto nam je to bilo prvo duze putovanje brodom (4,5 sati) spremismo sve moguce tablete protiv muke, ali nije bilo nikakve potrebe. ne znam kako je kad je more nemirno, ali grdosija prosto gazi. vise se ljuljaju busevi i vozovi. super udobno, ljubazno osoblje (malo polude pri iskrcavanju zbog putnika), i sve zivo ima na brodu. ima bar sa dosta skupim picima, malu prodavnicu, i "goodies" sa sve girosom od 2,5€, i menijem za decu sa sve igrackom. solidan izbor burgera, salata, spageta. kad se ulazi na brod, pokaze se karta, i ide se pokretnim stepenicama do 6 i 7 sprata gde su sva sedista. na 5-oj etazi ima prostor za veliki prtljag. nazalost, pokretne stepenice idu samo prema gore, pa sam imao mali problem pri silasku sa dve torbetine od po 25kg. srecom, jedan od stjuarda mi je pomogao.

boravak na trajektu koji krecu u 17,30h iz pireja i ide egejskim morem sa sve zalaskom sunce je... sta da vam kazem? jezivo dobro. :-)

konacno oko 22h stigosmo u parikiju, uzesmo taksi i pravac nausa.

nastavak sledi...

Izmenjeno (suki)
2

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

nausa - grad:

tek sad, gledanjem fotki, shvatam koliko je nausa prelepo mesto. tacno onako kako covek sebi predstavi kiklade. sve je bilo, male ulicice, prepoznatljivi plavi prozori, balkoni, gomila cveca, i detalja koji svakom fotografu predstavljaju raj. luka je fantasticna. sa jedne strane mali ribarski brodici, ostaci venecijanskog zamka, crkvice na svakom cosku, i gomila kafica i restorana sa tipicnim drvenim stolicama. prodavnica ima bezbroj, ali primetno nije bilo previse prodavnica sa klasicnim suvenirima. vidi se da mesto drzi neki svoj nivo i da se nisu upustili u masovni turizam. doduse, ni ne moraju jer klijentela koja tamo dolazi nije da mora da vodi racuna o svakom evricu koji potrosi. to se posebno vidi po jahtama usidrenim u luci i po vecernjoj toaleti u kojoj se izlazi. i cene po restoranima u luci su "odgovarajuce". nausa (paros) definitivno nije jeftina destinacija, ali se moze ipak naci za svaki dzep po nesto kad covek dovoljno pronjuska. u centru mesta, nekih 200m od luke ima mali trg ispred crkve i super igraliste za decu koje je uvek bilo prepuno klincadije tako da je isidora uzivala kad smo uvece isli do grada. lokalna deca su malo slobodnija i bilo je malih "ratova" oko prava na ljuljaske. srecom pa domaci roditelji imaju vise razumevanja pa je to sve nekako funkcionisalo.

kao sto vec rekoh, nausa nije jeftina. cene po restoranima idu cesto u dvocifren iznos za pojedinacno jelo. na primer, grcka salata ide od 5€ do 10€ u luci, najcesce 6€. musaka, pasticio su 7-8€, kalamari svezi od 10€, kalamari sa leda oko 8€. stifado, jagnjetima od 9€. pivo lokalno ne ispod 3€, house wine od 7-10€ za litar, cedjena pomorandza od 3,5€. ali, ima i dosta grilova gde se mogao dobiti giros za 2,5€, giros porcija za 7€,... po kaficima nismo sedeli, ali mislim da su tu cene bas ono ljute jer sam u jednom video da su kokteli 7€ u happy hour. koliko su onda u unhappy hour?! ali mora se priznati da su kafici stvarno fancy. ima dosta pekara i poslasticarnica sa odlicnim pecivom. vekna hleba od 600gr je 1€, pita sa sirom ili spanacem je 1,5€, i ima dosta peciva koje se prodaje na "kilo". cene klope u prodavnicama su ok: paradajz od 1,40€ do 1,80€ za kg, veliki krastavac 0,70€, paprika 1,60€ do 2,00€, razne lokalne salame, sunkice su oko 2€ za 200gr. sirevi poput gaude i ementalera su dosta skupe, ali je zato feta dosta jeftina i veliki izbor. u jednoj prodavnici smo nasli domacu fetu na kilo. odlican sir, i pristojna cena. generalno, cene po prodavnicama su isti nivo kao na rodosu i kritu i covek se moze i sam pobrinuti za obrok. kvalitet povrca i voca je, ne moram ni reci, fantastican jer je sve izaslo sveze ispod grckog sunca.

nausa - plaze:

ima ih tri u mestu: piperi beach, ag. dimitrios i ag. anargiri. na piperi nismo isli jer je bio na drugom kraju mesta, ali smo je videli sa brodica i sa razdaljine izgleda ok. ima dosta prirodnog hlada, pescana je, ali otvoreno udara na nju pa je uvek bilo talasa. ag. dimitrios je mala plaza okruzena kaficima i kucicama i deluje jako romanticno, ali se tamo slabo ko kupao. ag. anargiri na koju smo isli ima sve uslove da bude odlicna gradska plaze jer je voda kristalno cista, zlatni pesak, ne toliko izlozena talasima, dosta prirodnog hlada. ali,... uvek ima mali. treceg dana po dolasku je more nanelo dosta prljavstine sa otvorenog mora (plasticne kese, raznorazni otpaci), sto se desava i u "finijim kucama" naravno, ali to niko nije pocistio naredna 3-4 dana. ni iz vode, ni naneto na plazu. nismo mogli verovati da cak ni hotel ispred plaze koji redovno naplacuje 7€ za suncobran i lezaljke uredno naplacuje, ali nista ne ciste. prosle godine na kritu smo ujutro dosli u istron bay, na golden beach, gde smo takodje naleteli na prljavo more, ali je vlasnik kafica na plazi seo u camas sa mrezom i uredno pokupio iz mora sve otpatke, i kasnije su stalno cistili pesak. a tako isto smo vidjali i na rodosu i zakintosu. to nas je dosta sokiralo jer je nausa ipak neko fancy mesto. bilo kako bilo, u sklopu plana kupanja na parosu su dve plaze bile stavljene na prvo mesto: kolibitres i monastori na koje se stize brodicem iz luke koji je prvo isao na 1 sat, pa na 45 minuta. cena povratne karte je 5,50€, za decu nista. necu mnogo pricati, videcete fotke. fantasticno. koliko god da je duvao vetar (a vredno je radio) nije bilo talasa i bilo je uzivanje kupati se tamo. apsolutno top plaze. nisu velike, i verovatno je haos u avgustu, ali svejedno. prirodne kulise, da pogledom na nausu u daljini (3km od kolibitresa, 5km od monastiri). kristalno cista voda, bez nanesene prljavstine, okolne stene koje je uzivanje gledati lezeci na vodi. monastiri je posebno dobar za decu jer je plicak jako dugacak. malo ugnjavi dok se ne dodje do vece dubien, ali dobro. prirodnog plaza nema ni na jednoj od te dve plaze, pa se mora uzeti suncobran. kod kolibitris plaze ima dve taverne za ok cenama, a na monastiri ima snack bar gde se isto nesto moze pregristi u nuzdi. monastiri je deo parka: Environmental und Cultural Park of Paros: http://www.parkoparo...lish/index.html u sklopu koga ima mali amfiteater za predstave i koncerte, i sredjene staze za walking. iz luke u nausi se moze ici brodicem na lageri i santa mariju plazu, ali tamo nismo isli.

nausa - dodatna ponuda:

nausa je odlicno povezana busom sa parikijom. na svaki sat ide bus do luke u parikiji odakle se drugim busevima stigne na bilo koji deo ostrva. cena je 1,60€ po smeru. rentiranje auta je kao i u svim delovima grcke. pogledase mi kao medjunarodnu vozacku, ali tek kad sam je pokazao. cene su kao svuda. paros generalno ima dobru ponudu izleta, i verovatno je najbolje mesto odakle se mogu obici ostala kikladska ostrva. iz naouse ima dva-tri puta nedeljno tura za delos-mikonos, po ceni od 45€ po osobi, deca ne placaju. krece se ujutro iz nause prov do naxosa, pa onda na delos gde se boravi oko 3 sata i onda jos oko 3 sata na mikonosu. vredi u svakom slucaju. jos ako se naleti na delfine, onda je jos lepse. jednom nedeljno (sreda) se moze ici na santorini za 55€ po osobi. 2 broda rade te izlete iz nause (naxos star i aleksandros). nisu konformni kao veliki trajekti, ali su ok. takodje ima mali bar sa picem i pecivom. voznja je prijatna i moze se dosta toga videti. mi smo obavili obe te ture, ali detaljnije o tome nesto kasnije. jos na ponudi ima jedan dan iraklia-kufonisi kao i amorgos, ali to nismo isli. iz parikije ima jos varijanta do antiparos brodom, ukljucujuci pecinu i rucak. mi smo se tu odlucili da odemo u svojoj reziji kad smo uzeli auto. jeftinije je, i slobodniji je covek tako.

Izmenjeno (Rosbacher)
2

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

ostala mesta na parosu:

na parosu i nema bas previse mesta za obilazak jer je ostrvo ipak relativno malo. ono sto svakako vredi posetiti su parikija, lefkes, aliki, dolina leptirova, golden beach (chrissi akti), pounda beach. i generalno treba uzeti auto i provozati se po ostrvu. sto ce tice puteva, oni nisu bas u nekom posebno dobrom stanju. recimo da su kao na zakintosu, s tim da nema toliko brdske voznje i zeznutih krivina.

parikija je luka kao i svaka druga. simpaticno mesto, gomila prodavnica (ima i jedan carrefour) i restorana. cene malo nize nego u nausi. mesto nije toliko slatko kao nausa ali ga vredi videti, ako ni zbog cega drugog ono zbog crkve "sa stotinu vrata" - ekatontapiliani koja je nalazi u luci i fantasticna je i spolja i iznutra. tamo smo bili dva puta. drugi put smo upali na krstenje malog dimitrisa. to je bilo zanimljivo videti. cak mi je cerka dobila neke pokloncice koje svima u crkvi dele. u parikiji ima arheoloski muzej koji se predje za sat vremena i takodje ga vredi videti. grad ima tipicne kikladske ulice i vredi prosetati. ne znam kakav je kvalitet plaza jer ih nismo obisli.

lefkes je stari glavni grad iz turskog vremena. ugnjezden na jednom brdu, sa malim ulicicima, zatvoren za automobile i sa dominantnom crkvom ag. triada, koja je nazalost bila zatvorena kad smo mi bili tamo. taman smo stigli u siesta vreme kad nikoga nije bilo na ulicama. to je mesto kao iz bajke za svojom preovladjujucom belom bojom i gomilom detalja u drugim bojama koji dodatno upotpunjavaju izgled mesta. covek se oseca tamo kao da se vratio 100 godina unazad. mesto je ostalo na samo oko 700 zitelja, uglavnom starijih. to se apsolutni mora videti. na putu do lefkesa (busom) smo prosli kroz malo simpaticno selo kostos. na istocnoj obali se nalaze zanimljiva mesta prodromos i marpisa (najvece selo na ostrvo) i nalaze se na putu od nause do golden beach. ne mora se obavezno tu zaustavljati. zato je golden beach vredno pogleda. dan kad smo mi bili je vetar izuzetno jako duvao i bilo je skoro nemoguce plivanje i predug boravak u vodi. plaza izgleda fantasticno, ali kao sto rekoh vetar je ubistven. raj za wind surfere. stvarno je uzivanje gledati majstore kako surfuju. na poznatu party beach - pounda nismo stigli da odemo. nismo otisli ni na new golden beach. provozali smo se kroz drios, jedno od turistickih mesta. nismo stajali jer je takodje jako duvao vetar, a nama se bas kupalo, pa smo produzili jugom ostrva u pravcu alikija, i tu svratismo na plazu glifa gde je vetar duvao, ali je uvala zasticena od talasa pa smo se lepo okupila. ima super hlad na plazu, i super restoran gde se posluzeno povrce uzima iz vlastite plaze. obala oko plaze je stenovita i super je za fotke. u daljem nastavku puta oko ostrva svratismo u aliki sa ciljem da posetimo kikladski folklorni "skorpio" muzej, ali nije radio popodne vec samo od 10h-14h. kako sam imao neki osecaj da je to nesto super, onda smo sutradan posle boravka u dolini leptirova ipak otisli da vidimo i vredelo je. grk benetos skiadas, rodjen u alikiju je pre 30-ak godina poceo da pravi minijature bitnih objekata i mesta na kikladima, pa se tamo moze videti minijatura hrama u tinos, delom izradjen od poznatog paroskog mermera. takodje su za videti manastir sa amorgosa, amfiteater sa milosa, santorini, lavovi sa delosa, svetionika sa iosa, itd... to je sve napolju u predivnoj basti, a u zgradi muzeja njegova supruga sluzi raki gostima, i tamo se mogu videti minijature "poznatih" brodova iz istorije kiklada. covek je fantastican majstor, a likom je isto anthony quinn iz grka zorbe. posle muzeja smo po preporuci gospodje skiadas otisli u aliki do plaze u restoran "to balkoni". najbolja klopa koju smo imali na ostrvu a jeli smo u dosta restorana. fantasticna klopa, a jeftino i obilno.

dolina leptirova je ok za videti, bilo je dosta za leptirove ali je dosta mala pa se brzo sve vidi. ipak je rodoska dolina leptirova nesto posebno. kao sto sam pomenuo ranije, vredi uzeti auto i provozati se u krug oko ostrva, posebno zapadnom stranom jer se antiparos vidi kao na dlanu.

vetar:

nije cudo da je paros raj za surfere. samo par dana je bilo bez jakog vetra, i ako nekoga bas smeta vetar, ne samo zbog kupanja, neka se ne zadrzava mnogo na parosu. lokalni grci su rekli da je ove godine jun iznenadjujuce vetrovit i da obicno u junu biva ok dok ne stigne meltemi u junu i avgustu. srecom te ima uvala gde vetar ne pravi talase, ali svejedno vetar siba. no dobro, to smo znali i pre puta. :-)

zanimljiva stvar na parosu je da na plazama uglavnom nema tuseva ni kabina za presvlacenje. jedino smo videli na golden beach neki mali tus, ostale plaze koje smo posetili su slane varijante. nismo obisli bas sve plaze, ali sve osim golden su bile bez tuseva. i to nas je zacudilo.

ljudi na parosu su ljubazni i usluzni, ali nisu bas da trce za turistima. nema vucenja za rukav ispred restorana da se udje, sedne i pojede. prema deci su super sto je vec generalna grcka stvar. pominjanje srbije je otprilike kao spominjanje poljske ili portugalije sto vec nije generalna grcka stvar. za svih 20 dana na odmoru smo nas jezik culi samo na antiparosu gde naletesmo na jednu devojku iz bosne koja ima radi nesto svoje u butiku. kreatorka ili tako nesto. inace su parokijani malo kiseli kad se spomene mikonos jer smatraju da je paros bolja destinacija i lepse ostrvo, i da je mikonos nezasluzeno zauzeo bolje mesto kao destinacija. mozda i jeste tako, ali stvari su takve kakve jesu. mikonos ipak ima aerodrom koji moze da primi carter letove, paros ga nema. sve to ima svoje pluseve i minuseve.

sve u svemu, odmor na parosu je bio super i bez obzira na u tekstu pomenute "zamerke" 100% smo dobro izabrali. ipak, znajuci sve to sto sad znamo, preporucili bi da se odmor podeli na paros i naxos jer bi 7 ili 10 dana na parosu bilo dovoljno za sve ovo sto smo mi videli, a vredi videti i naxos. kako su ta dva ostrva na puskomet jedno od drugog prelaz sa jednog na drugog bi bio lako izvodljiv.

cim budu fotke spremne, postavicu ih na ovom topiku. opsirnije o delosu, mikonosu, santoriniju i antiparosu ce takodje postaviti kasnije.

nadam se da ne udavih :)

Izmenjeno (Rosbacher)
3

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

nadam se da ne udavih :)

Taman posla, samo nastavi - pa koliko ljudi ovde pise o Kikladima iole opsirno? Ne mnogo njih.

Santa Maria je trebalo da posetite, jedna od najlepsih (kratka bus voznja iz Naousse), sastavljena je od dve plaze - male i velike, mada jedan kraj plaze ima nudisticki deo, nezgodno zbog deteta, ali mislim da je obelezeno natpisom. Ima samo jedna slika Santa Marie u mojoj foto turi 2007.

Zavidim vam na odlasku na Kolibitres, to su nam stalno preporucivali, ali nikada nismo stigli.

Lefkes je zaista nesto u sta se gleda otvorene vilice, to turisti definitivno ne smeju pokvariti. San.

Ono za skuplja mesta na trajektu iz Pireja - jeste, moglo je i da izostane, jer je paluba zaista najprijatniji izbor danju, pogotovo kada imate i zalazak sunca, a i ta plovidba nije nesto dugacka, ali - kada se ide sa detetom, onda se nista ne prepusta slucaju, tako da je oprez razumljiv.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

imali smo dosta vetra tokom boravka pa smo isli na siguricu, tj na kolibitris i monastiri koji su bili uvek odlicni za kupanje i nismo hteli rizikovati sa drugim plazama.

a za lefkes bih se tacno ubio jer sam napravio neoprostivu gresku. naime, vece pre odlaska sam popunio 2GB karticu i na brzinu uzmem praznu karticu od 4GB bez provere. i sta se desilo, ta kratica je SD HC kartica i moj panasonic nije prepoznao tu karticu. :lud:

cekam da se kuma javi jer je ona pravila fotke u lefkesu pa cu koristiti njene slike.

upravo spremam i prikaze delosa, mikonosa, santorinija i antiparosa pa cu dodati na temi o kikladima.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Tek sada stigoh da procitam putopis...

Svaka cast, osecao sam se kao da sam tamo sa Vama bio, odnosno, stvorili ste mi film o svemu sto ste videli, zacinjenu sa vasim utiscima...Hvala, meni ste otvorili novu destinaciju...o kojoj cu ozbiljno razmisljati dogodine...

Hvala i bravo na trudu.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

hvala, mirko. drago mi je da na ovaj ili onaj nacin pomognem nekom pri izboru destinacije. :)

moju pricu o letovanju ove godine sam dodatno prosirio sa izletima, i novim slikama:

http://jsinisa.blogspot.com/

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Bravo, Rosbacher!

Sa zadovoljstvom sam pročitala vaše putešestvije!

Zaključak, uskoro počinjem da sledim vaša iskustva.

Malo me plaši taj vetar? Verovatno može da se nadje smeštaj i plaža u zavetrini i na Parosu i na Naxosu?

Poz...

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

jun i septembar navodno ne bi trebali biti tako problematicni sto se tice vetra, ali za ovaj jun su lokalni grci rekli da je mnogo vetrovitiji nego inace. za naxos ne znam, ali za paros posle ovog iskustva mogu da preporucim nausu kao mesto gde se ili moze ponekad malo okupati bez vetra, a ako ne onda otici do plaza kolibitris i monastiri.

Izmenjeno (suki)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26982
    Ukupno tema
    905038
    Ukupno poruka