Mladen84

Mobilni operateri u Grckoj

391 poruka u ovoj temi

 

Da, to je rooter. Ja bih da u rezervni telefon ubacim njihovu karticu sa internetom i da to šljaka. Uostalom i telefon ima Hot Spot. Ne vidim razlog zašto ne bi moglo? Telefon je SIM free.

Moze naravno. Generalno baterija brze ode na telefonu nego na ruteru plus signal je daleko bolji na ruterima.

 

Svi grčki operateri sada daju letnju ponudu, u vrednosti od 1€ za GB... Cosmote i Vodafone 7GB=7€, WIND 10GB=10€.

Takođe, svi za dopunu kredita od 10€ daju na poklon obično 500MB itd...

Kvalitet mreže kod svih je više manje isti, u urbanim sredinama... 

Svaka SIM kada je ubacite u telefon automatski ima potrebna podešavanja, ili vam stigne sms poruka sa automatskim postavkama. U mobilnim rooterima postavke mogu biti malo komplikovanije.

Ko kupuje novu karticu, sve postavke će im odraditi osoblje u prodavnici...

Iskoristite taj internet da napišete nešto na forumu, postavite neku sliku ili video zapis...

 

 

Svaki noviji 4G ruter ima auto apn opciju te nikakva druga podesavanja nisu potrebna. Ubacis karticu i to je to. Ukoliko se zbog ovog ili onog razloga menja apn, to se podesi za 10 sekundi. Ja sam samo jednom podesavao apn i to kod nas kad je mts menjao 4G usim.

Ostalo opcije su opcione (ssid, lozinka itd).

 

 

Svi grčki operateri sada daju letnju ponudu, u vrednosti od 1€ za GB... Cosmote i Vodafone 7GB=7€, WIND 10GB=10€.

Takođe, svi za dopunu kredita od 10€ daju na poklon obično 500MB itd...

Kvalitet mreže kod svih je više manje isti, u urbanim sredinama... 

Svaka SIM kada je ubacite u telefon automatski ima potrebna podešavanja, ili vam stigne sms poruka sa automatskim postavkama. U mobilnim rooterima postavke mogu biti malo komplikovanije.

Ko kupuje novu karticu, sve postavke će im odraditi osoblje u prodavnici...

Iskoristite taj internet da napišete nešto na forumu, postavite neku sliku ili video zapis...

 

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Supruga i ja koristimo ove godine VIP postpaid 3gb za 1300din. Nama dovoljno interneta, a iako ima povoljnijih paketa sa Gr karticama, meni radi posao da ne vadim ni privatni ni sluzbeni broj iz telefona (dual sim); a dodatni telefon mi nije zabavno da nosim... 

Najlepse od svega je sto postoji izbor - pa ko sta voli :)

I da, vip preko vodafona lepo radi, iako sam bio skeptican... 

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Kako je pokrivena Sitonija sa Grckim operaterima? Prosle godine na Tasosu Vodafon mi nesto nije ostavio utisak. I kog operatera mi predlazete.? Krecem sutra za Grcku.

 

Prosle godine sam kupio baš vodafon, nisam baš naučnik ali nisam ni duduk, sve u svemu nisam uspeo da pokrenem. Na kraju sam ubacio u stari telefon i iskoristio kredit na poruke. Poenta sva uputstva su na grčkom a ja nisam imao vremena da tražim po njihovom sajtu na engleskom. Okrenes onaj njihov broj ona priča na grčkom, ne znam da prebacim ...

Ove godine imam Travel Sure 10 MB svaki dan, dovoljno za posao.

Isti problem imao i ja na Tasosu prosle godine sa Vodafon karticom.

Izmenjeno (Zuba1970)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Vodafone je ove godine imao slab signal samo na Vathi. Na svim ostalim mestima (potez Skala Rachoni - Aliki, preko Limenasa - dakle severozapad, sever, severoistok, istok i jugoistok ostrva) iznad proseka, uglavnom 4G signal

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima
 

Kako je pokrivena Sitonija sa Grckim operaterima? Prosle godine na Tasosu Vodafon mi nesto nije ostavio utisak. I kog operatera mi predlazete.? Krecem sutra za Grcku.

Isti problem imao i ja na Tasosu prosle godine sa Vodafon karticom.

Ja imam cosmote, tj whatsup i skoro svuda imam 4G. Sad sam u Pargi, prosle godine na Tasosu

2

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Evo da se javim posle povrataka iz Grcke. Bio sam na Sitoniji uglavnom istocna obala uz par odlazaka u Nikiti (ukljucujuci i povratak kuci). Koristio sam Vodafone International SIM karticu sa 5 GB interneta i 100 min razgovora u Grckoj. Cena je bila 20 evra.

Pokrivenost sa 4G signalom je bila dobra osim na plazi Klimatarija gde mi se nekoliko puta gubio 4G signal.

Mene interesuje sledece. Na pakovanju  ima nalepnica sa datumom 15.08.2019. (deo gde je i broj telefona). Jer to rok do kada moze da se koristi kartica? S'obzirom da sam GB skoro pa potrosio ali mi je ostalo minuta u razgovoru pa rekoh da li mogu da je iskoristim ako sledeci put budem u Grckoj do tog naznacenog datuma? Posto je takvu karticu kupila  i moja sestra. Za GB znam koliko mi je ostalo a kako mogu da proverim koliko mi je minuta ostalo za razgovor?

Izmenjeno (Zuba1970)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Obično posle 6m ti ukinu sav kredit i sve dodatke koji si imao, a karticu gase godinu dana od poslednje dopune. Meni je Cosmote blokirao karticu, nisam mogao ni dolazne pozive da primam, ali čim sam je dopunio proradila je. 

Taj datum na kartici je najverovatnije datum do kog mora biti aktivirana.

2

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Mislim da je to datum, do kada kartica može da se aktivira... 

Vodafone GR ima jednu gadnu foru, a to je da moraš na najviše 6 meseci dopuniš kredit, inače ti blokiraju karticu...

Ja sam moju karticu aktivno koristio 3. septembra 2017. Nisam dopunio kredit do marta i u junu više nije radila! Ne hvata mrežu!

https://m.apkpure.com/my-vodafone-gr/com.myvodafone.android

Instaliraj Vodafone App i imaćeš mogućnost provere stanja i još mnogo toga

Izmenjeno (WOB)
2

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Hvala vam ljudi na ovim korisnim informacijama. 

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ove godine koristio VIP-ov internet roming, svaka pohvala...

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ja sam u Platamonu koristio Cosmote frog internet 15e 5 gb interneta. Ekstra je sluzila 14 dana i radila je u hotspotu , tako da je za nas troje bilo i previse . Naravno bez koriscenja youtuba..

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Znaci 5 evra jeftinije od Vodafone-a za isto interneta. Doduse imao i 100 min. razgovora. I meni radilo u Hotspotu ali zato u kombinaciji sa vrucinom baterija je "curila"  samo tako. 

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ove godine sam koristio (izmedju ostalog) Vodafone karticu iz Rumunije, najobicniji prepaid, kupljen na benzinskoj pumpi za 5-6 EUR tokom jednog boravka u Rumuniji. Roaming paketi su sledeci:

12 EUR 4GB neta u EU, plus nekoliko hiljada minuta za pozive prema mobilnim brojevima u EU. 

Letnja promocija - 15 EUR, 4GB neta i hiljade minuta u EU, plus 1GB i 100 minuta u non-EU zemljama (Srbija i Makedonija ukljuceni).

Promocija traje 28 dana, krediti se uplacuju preko VISA kartice (Virtuon, Electron), moze da se uplati iz Srbije. Paketi se ukljucuju preko My Vodafone Romania aplikacije na telefonu.

Neophodno je ukljuciti Data Roaming na telefonu ili Ruteru i sve to radi kao sat - ukljucio sam ruter ispred svoje zgrade u Srbiji i bio online sve do dolaska u smestaj (koristim Waze online navigaciju).

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Raspitivao sam se malo posle odmora kada sam dosao iz Grcke i ustanovio da je ubedljivo najbolja kartica za roming internet Hrvatska bobon kartica koja radi samo u zemljama EU . Kartice salju i u srbiji i moze se platiti platnom karticom . Trenutno imaju mnogo povoljnih internet paketa , kao sto su npr. neogranicen internet 7 dana za 10 eura , trenutna promocija . Imate vise informacija na njihovom sajtu..

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26982
    Ukupno tema
    905037
    Ukupno poruka