Mladen84

Mobilni operateri u Grckoj

391 poruka u ovoj temi

 

Ako moze mala pomoc: da li mozda znate - da li se Vodafone kartica moze koristiti u nasem (VIPovom) ruteru? Imam pre-paid internet (modem ruter) i najprakticnije bi mi bilo da stavim Vodafone karticu pa da mogu i lap top i tel da se nakace na net. U Grckoj cu biti skoro mesec dana i zbog posla moram imati stalni pristup nekoj mrezi....

Ili - ako stavim karticu u jedan telefon, da li mogu da ga koristim kao hot spot za ostale telefone i lap top?

 

Najverovatnije je zaključan i radi samo na njihovoj mreži, na žalost taj mifi nebi mogli da koristite sa karticama drugog operatera. Ne preostaje vam ništa drugo osim toga što ste naveli kao rezervnu opciju drugi telefon i hot spot režim  ( Imajte u vidu da obični telefoni kada se kotiste u hotspot režimu dosta greju i baterija im se brže potroši ). Da li postoji mogučnost da pozajmite od nekog ko ima unlocked mifi ruter da se služite dok ste u Grčkoj ?

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Sad da pitam.

Ako uplatim 10eur oni ce mi dati 500MB i ako nakon mesec dana aktiviram surf bundle imam i 1200mb za 6eur ???

 

Vodafone naravno

Izmenjeno (.RS)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Da, trebalo bi da je tako. 

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Još jedna opcija, pročitah negde na facebooku. Navodno kartica košta 5eu, dopunom od 5.5 eu dobija se 5Gb interneta i postoji mogućnost naknadne dopune po 1gb za 1.01 eu na dnevnom nivou. 

http://www.frogmobile.gr/en/

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Vodafone GR internet paketi sada aktivni i i zemljama EU

Screenshot_2017-07-13-17-19-14.thumb.png

 

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Paket 600MB je na akciji, 4€ umesto 6€.

Screenshot_2017-07-13-17-22-49.thumb.png

Izmenjeno (WOB)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Idem na Tasos i sestra mi je pominjala da kupim Vodafone Prepaid karticu 4 Gb + 4 Gb (gratis) pre svega zbog interneta ( koristio bih Viber :rolleyes:). Nikad nisam kupovao u inostranstvu SIM karticu. Rece samo da moram da pokazem pasos prilikom kupovine jer je za turiste kartica. Inace bi morala da bude Nano card zbog iPhone-a. A korisnik sam Telenora.

Kakva su vam iskustva i koliko moze da potraje tih 8 Gb za koriscenje 10 dana?

 

Izmenjeno (Zuba1970)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Zavisi šta radiš na internetu. Ako gledaš YouTube po ceo dan, onda će ti 4GB biti dovoljno za 2-3 dana. 

Za Viber ti je dosta i 150MB za 10 dana, ako ne šalješ slike. 

Mi smo ih intenzivno slali i za 13 dana potrošili oko 650MB. 

Inače, za kupovinu SIM ti je potreban pasoš, odnosno neki lični dokument sa slikom i adresom (ne može MVD), jer po zakonu SIM mora biti registrovan na korisnika...

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Znam da treba pasos. Koristio bih za slanje slika, Viber. A posto nisam zajedno sa sestrinom porodicom u paketu ima 600 min. razgovora unutar mreze. Cena je kako ona rece 15 evra. Nasao sam dilera za Vodafone u Limanesu, poslao mail danas ali znajuci kakvi su Grci pre cu ja stici u ponedeljak tamo nego meni odgovor.  Hteo sam samo da znam da li prodaju tu turisticku karticu i posto imam iPhone zbog velicine same kartice. Sledeci diler je tek u Kavali a ja autobusom idem preko Keramotia.

Izmenjeno (Zuba1970)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

SIM kartice 3u1 su sada standard...

Vodafone radnja ti je u centru Limenasa, u ulici kod dečijeg karusela.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Hvala ti i onako moram da prekratim vreme od dolaska u Limenas do polaska lokalnog autobusa koji prolazi pored Skala Rahoni i ulaska u sobu  Pa cu taman da idem i kupim karticu. Samo mi je vazno da trenutno imaju tu za koju sam zainteresovan jer je turisticka sezona i naravno da pasuje u telefon. :rolleyes:

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Tacna lokacija radnje Germanos ( ΓΕΡΜΑΝΟΣ ) u Limenasu gde se kupuju Cosmote pay-as-you-go SIM data kartice
https://www.google.gr/maps/place/40°46'46.6"N+24°42'38.9"E/@40.779623,24.7102668,177m/data=!3m2!1e3!4b1!4m5!3m4!1s0x0:0x0!8m2!3d40.779623!4d24.710814

Vodafone je posle Germanosa, tacno na 10m... sto se moze i videti na google street'u. Ja isto idem tamo krajem Jula pa cemo videti sta nude i po kojim cenma. Prosle godine sam koristio Vodafona na Sitoniji i bio sam zadovoljan. Ovoga puta se razmisljam da probam Cosmote ukoliko budu imali prepaid opciju samo za internet (data sim). Iance dosta Grka je vise hvalilo Cosmote od Vodafona.

Izmenjeno (djolea)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Svaka preporuka je dobrodosla. E sad jedino ako sestra uzme Vodafone a ja Cosmote onda ne bi imao tih besplatnih  minuta u mrezi. A meni znaci zbog dogovaranja jer cemo biti udaljeni oko 3 km. Predlozicu joj i njega.

Jel im je radno vreme dvokratno?  Mada ja stizem pre podne.

Znaci komsije su pa moze da se bira..

Izmenjeno (Zuba1970)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Nebitno koju karticu uzmete, da sam na vasem mestu kumunicirao bih samo preko vibera, nikada me ti minuti i njihovi brojevi nisu interesovali. Komsije su, jedni od drugih na par koraka... mozes da biras ko ce ti dati bolje uslove ;)

Izmenjeno (djolea)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Vidis o tome nisam razmisljao. Bitno mi je da mogu da se cujem.

Ali evo naletoh na ovo https://www.grckainfo.com/blog/Najpovoljniji-internet-u-Grckoj

gde je Radovan u tanka crevca sve objasnio u vezi Cosmote-a. Koliko sam razumeo kod Vodafone se uzme kartica koja ima 8 GB i ako se ne potrosi bacaju se Gb dok se kod ovog Giga Day paketa Cosmote-a dopunjuje 1 evro=1 dan=1GB. E sad gde ja u Skali Rahoni da dopunjujem mozda u onom marketu koji se nalazi tamo. Ali to mi nije sigurno. Mozda bolje lepo uzmem Vodafone i ne mislim. Koliko sam razumeo Cosmote ima bolju pokrivenost.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26982
    Ukupno tema
    905037
    Ukupno poruka