Mladen84

Mobilni operateri u Grckoj

391 poruka u ovoj temi

Za sve koji koriste mobilne telefone, Qcard ima razlicite promocije, slicno nasim operaterima, samo naravno, mnogo povoljnije.

Ako imate aplikaciju MyQ, mozete aktivirati dodatke, preko kojih mozete pozivati preko vibera i skajpa, i slati poruke preko whatsappa.

2 evra, surf 400 mb koji traje mesec dana

14 evra 120 minuta prema svim destinacijama u svetu, 120 mb

5 evra 600 mb

Ima li neki jači surf paket? Ja bih to kupio za tablet.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ima li neki jači surf paket? Ja bih to kupio za tablet.

skini ovu aplikaciju https://play.google.com/store/apps/details?id=cz.myq.mobile.android za tablet, i videces sve ponude, posto nisam sve otkucao u postu. imas i cene, u jednom od mojih postova na prvoj strani.

Sad sam gledao ako se baš i ne snalazim. Gde nabaviti tu Qcard?

ima je na svim usputnim benzinskim stanicama, i u marketima. ranije su zahtevali registraciju, a sad se kupuje slobodno, kao kod nas na trafici. dopuna je u vidu fiskalnog racuna sa brojevima, a mozes je dopuniti i iz srbije preko aplikacije za android.

Imate preko telenora aktivirate travel sure, i dobijate sledece cene. 9.9 dinara dolazni poziv minut, samo je prvi minut skuplji, ja mislim oko 50 dinara. To su cene od prosle godine.

Mislim da jeftinije izadje od ovih zezancija, osim ako hocete internet.

veruj mi, sa telenorom nikako ne mozes proci jeftinije. ove cifre su preskupe, mislim telenorove, ako uzmes u vidu da je internacionalni poziv iz grcke preko q carda jeftiniji od nacionalnih poziva u nasoj zemlji. najbitnije je to da biling interval nije zaokruzen na jedan minut, nego po sekundama, cak i u prvom minutu razgovora.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Kako to druze.

14 evra 120 minuta prema svim destinacijama u svetu, 120 mb

14/120x115=13,41 minut ispadne.

Jedino to sto zaokruzuje na minut ispadne povoljnije.

A koliko kosta ta kartica u startu? Bez kredita.

Ja nabijem racun za oko 1500 dinara preko, zovu babe i dede da vide kako je dete i to je to, drugima se ne javljam.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Kartica košta 5€, i dobiješ 5€ kredita -PDV (23%), za 5€ dobiješ Q Card sa 3,85€kredita

Možeš za 2€ da rezervišeš tzv. Bundle Surf 250, što znači brzi internet 250 MB i dobiješ na to još 150 gratis

I onda lepo ćaskaš sa svojima preko Skype ili Viber.

A poziv prema Srbiji košta 0,0043€, znači 0,258€ minut =29.67 RSD /minut. Pristojno.

E sad, babe i dede neće sigurno da te zovu na taj grčki broj, tako da .....

Realno, ako hoćeš jeftino, sve se svodi na internet. Klasični GSM razgovori su skupi.

Izmenjeno (WOB)
1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Kako to druze.

14 evra 120 minuta prema svim destinacijama u svetu, 120 mb

14/120x115=13,41 minut ispadne.

Jedino to sto zaokruzuje na minut ispadne povoljnije.

A koliko kosta ta kartica u startu? Bez kredita.

Ja nabijem racun za oko 1500 dinara preko, zovu babe i dede da vide kako je dete i to je to, drugima se ne javljam.

koristio sam telenor u roamingu. poruka je 5 puta skuplja, a za poziv necu ni da govorim. ko zna koliko je minut odlaznog poziva sada u telenoru, i ne samo telenoru, nego i vipu i mtsu? ovamo je jeftiniji nego u nacionalnim saobracaju kod nas.

ja smatram da je ovo najpovoljnije, mislim q card, i zato ga preporucujem svima. sa nasim operaterima da nemate posla, pogotovo ako ste na postpejdu.

Izmenjeno (Mladen84)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Da, ali ovo što sil222ver pominje je neki Roaming paket, verovatno 1500 RSD, 120 min i 120 MB

Plus on nikoga ne zove, zovu njega babe i dede, koji, kao što napomenuh, sigurno neće zvati na grčki broj.

Svako preračuna svoju kombinaciju.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Da me zovu babe i dede na skype :D

Koliko moze da izdrzi tih 400mb na skype, da li je dovoljno jaka jaicna 3g interneta kod njih, i signal. Idem na sitoniju za 6 dana.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

skype sa zadnjim apdejtom ne jede mnogo megabajta i bateriju. preporucujem ti da probas, neces se pokajati, a plus ces moci da zoves i preko gsma, a ne tebe da zovi babe i dede :P sala mala, naravno, nemoj da se ljutis. probaj sa q cardom, nemoj da dozvolis da te deru nasi operateri :) pogledaj i ovaj prajs list http://www.wind.gr/en/q/about-q/pricelist/

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Da me zovu babe i dede na skype :D

Koliko moze da izdrzi tih 400mb na skype, da li je dovoljno jaka jaicna 3g interneta kod njih, i signal. Idem na sitoniju za 6 dana.

To ti je više nego dovoljno za skype.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

sil222ver,

daj 5€, šta si se stis'o. Nego, ne znam da li je neko pomenuo, mada mislim da znaš, da cela priča važi ako imaš neki tzv. gejfon.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

moj je zakljucan na telenor, ali imam neki stari otkljucan, ali to je jedan od onih prvih androida, nisam ga palio sigurno godinu dana, pa cemo videti.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Sem ako babe i dede ne koriste Viber i ostale gluposti, najisplativija opcija je Skype (pod uslovom da imas net).

Skuplja varijanta:

Skype pay as you go - min 10e kredita, 22.2 centa kao mob i fix

Jeftinija varijanta:

Skype pretplata ka fiksnoj - 60min 5e/mesecno (120m/9e), ka mobilnoj 60min 10e/mesecno (120m/19e).

Ja licno uvek idem na opciju PAYG jer je fleksibilnija (mogucnost pozivanja drugih zemalja, skype wifi opcija), ali ako se zove samo Srbija onda je pretplata najbolja (moze da se otkaze na kraju meseca).

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Da, ali ovo što sil222ver pominje je neki Roaming paket, verovatno 1500 RSD, 120 min i 120 MB

Plus on nikoga ne zove, zovu njega babe i dede, koji, kao što napomenuh, sigurno neće zvati na grčki broj.

Svako preračuna svoju kombinaciju.

Telenor ni izbliza nema takav paket. Ima od 1500 dinara dve varijante ali u jednoj je 20/20 minuta/poruka a u drugoj samo 80 poruka. Da je 120 minuta i/ili poruka za 1500 dinara to bi bio extra paket.

Travelsure kod Telenora je nešto zgodniji za razgovore duže od minut. Uspostava veze je paprena a minut nešto skromnije cene.

U svakom slučaju, ko želi intenzivno da koristi mobilni u roaming-u treba da nađe nešto od ovoga: free wifi ili neku od tih kartica sa međunarodnim pozivima, porukama i MB.

BTW, kod skype-a ima jedna stvar koju treba imati na umu: ako se zove fixni cena je 15,6 centi + 6,6 uspostava veze tako da ni on nije besplatan za pozive u SRB.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ne znam, ja sam M:TS-ovac, u Grčkoj Vodafone-ovac i koristim blagodeti interenta.

Već sam rekao da je interent najjeftiniji.

Moj otac ima 77 godina i čujemo se preko Vibera ili Skypea. Šta je tu problem?!?

Izmenjeno (WOB)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26982
    Ukupno tema
    905040
    Ukupno poruka